Radio Białystok | Wiadomości | Gdzie najchętniej zamieszczamy ogłoszenia?

Gdzie najchętniej zamieszczamy ogłoszenia?

autor: Marcin Mazewski

7.12.2017, 15:21, akt. 17:38

Kupię, sprzedam, zamienię, oddam... - ogłoszenia to dawniej zdecydowanie domena prasy. A jak sytuacja wygląda teraz? Czy nie zostały już zawładnięte przez internet? Gdzie je najchętniej zamieszczamy, gdzie ich szukamy?

Foto: Monika Kalicka
Foto: Monika Kalicka

Gdzie najchętniej zamieszczamy ogłoszenia? - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Białostoczanie przyznają, że chętnie korzystają z ogłoszeń, najczęściej wtedy, gdy szukają mieszkania, samochodu, czy pracy. Przy czym młodsi wskazują, że głównym źródłem takich informacji jest dla nich Internet. Zdania starszych są podzielone. 

Najpowszechniejszą już teraz formą ogłoszeń są te występujące w Internecie. O wiele łatwiej jest zamieścić takie ogłoszenie, po drugie jest tutaj zaleta wizualności. Ale inne formy też mają swoje plusy, chociażby tablice ogłoszeń w sklepach osiedlowych. Natomiast ogłoszenia prasowe są nadal istotne w mniejszych społecznościach lokalnych, trzeba też pamiętać o tym, że szczególnie osoby starsze nie zawsze potrafią poruszać się w sieci - mówi socjolog dr Maciej Białous.

W dziale ogłoszeń jednego z większych regionalnych portali internetowych znajduje się około 30 tysięcy ogłoszeń miesięcznie, w największym regionalnym kramiku liczba ta waha się od około 4 do 5 tysięcy tygodniowo, czyli miesięcznie około 20 tysięcy ogłoszeń. W prasie dominują ogłoszenia z takich branż jak rolnictwo, czy motoryzacja.

| red: mag, maj

ZOBACZ TEŻ:


Jak znaleźć idealną nianię?

27.11.2017, 18:59

Najlepiej pytać wśród znajomych. Można też przeglądać ogłoszenia lub skorzystać z usług agencji - podpowiada Jadwiga Sokołowska.


Pracownik pilnie poszukiwany, ale coraz trudniej go znaleźć

21.11.2017, 16:05

Podnoszą płace, kuszą lepszymi warunkami pracy, ale to wciąż za mało. Podlascy pracodawcy mają problem ze znalezieniem pracowników. Trudno też zatrzymać tych odpowiednich i chętnych do pracy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok