Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia: Siedem goli w meczu z Piastem Gliwice

Jagiellonia: Siedem goli w meczu z Piastem Gliwice

26.04.2014, 19:53, akt. 19:53

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 4:3, 26.04.2014, fot. Michał Kardasz/jagiellonia.net

Aż 7 goli zobaczyli kibice na meczu Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice. Żółto-czerwoni wygrali w pierwszym meczu po sezonie zasadniczym 4:3 (2:1) z Piastem Gliwice.

Początek meczu nie zapowiadał dobrego wyniku. Żółto-czerwoni mieli ogromne problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy i w pierwszym kwadransie meczu dali się całkowicie zdominować graczom z Gliwic.

Goście już w 6. minucie strzeli gola. Z lewej strony boiska piłkę dośrodkował jeden z zawodników Piasta, w polu karnym najwyżej wyskoczył Rubén Jurado i głową skierował piłkę do bramki.

W dalszej części pierwszej połowy piłkarzom Jagiellonii udało się poprawić grę. Efektem były dwie zdobyte bramki. Najpierw, w 37. minucie do siatki trafił Adam Dźwigała, a 5 minut później celne trafienie zaliczył Dani Quintana. Hiszpański pomocnik wykorzystał ogromne zamieszanie w polu karnym i piłkę skierował do pustej bramki z najbliższej odległości.

Cztery gole w drugiej połowie

Początek drugiej części meczu rozpoczął się idealnie dla żółto-czerwonych. Już w 51. minucie drugą bramkę w meczu, po indywidualnej akcji zdobył Dani Quintana.

W 70. minucie goście strzelili bramkę kontaktową. Z prawej strony pola karnego piłkę dośrodkował Mateusz Matras a do bramki piłkę głową skierował Wojciech Kędziora.

W 76. minucie żółto-czerwoni strzelili czwartą bramkę. Akcję rozpoczął Dawid Plizga, który w polu karnym zagrał do Quintany, ten trafił w poprzeczkę, a akcję strzałem głową zakończył Mateusz Piątkowski strzelając do pustej bramki.

W 83. minucie Jagiellonia mogła strzelić swojego piątego gola, zamiast tego straciła trzeciego. Szybką kontrę rozpoczął Dawid Plizga, jednak nie udało mu się dobiec z piłką do bramki. Futbolówkę przejęli gracze ze Śląska, przeprowadzili błyskawiczną kontrę, po której gola strzelił Rubén Jurado.

W dalszej części meczu żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i piłkarze Jagiellonii mogli się cieszyć ze zdobytych 3 punktów. Dzięki temu odskoczyli na 8 punktów od strefy spadkowej.

Mecz Jagiellonii z Piastem Gliwice na trybunach Stadionu Miejskiego w Białymstoku obserwowało 4062 widzów.

Kolejny mecz Jagiellonia zagra na wyjeździe. 1 maja o 18:00 zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. (wsz/wsz)