Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W województwie podlaskim do egzaminu kończącego naukę w szkołach podstawowych podchodzą też uczniowie ze specjalnymi potrzebami. Jest ich ponad 400. Najwięcej, prawie 180 osób, jest z autyzmem i Aspergerem. Poza tą grupą są też osoby m.in. z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, a także z dysfunkcją wzroku i słuchu. Wśród nich jest osiem osób z lekkim stopniem niepełnosprawności ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Waldemara Kikolskiego w Białymstoku. Jak mówią, choć stres im towarzyszy, to jednak są dobrej myśli i zapewniają, że starają się napisać jak najlepiej.
Nie tylko spędzają tam czas, ale też uczą się nowych umiejętności, pracują i dostają za to wynagrodzenie. W "Bez barier" odwiedzimy Zakład Aktywności Zawodowej "Zielone Podlasie" w Rudzie w gminie Krypno.
Tenis stołowy, koszykówka, pływanie, strzelectwo sportowe - to tylko niektóre propozycje Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych "START".
Od lat w wydarzeniach organizowanych przez Fundację "Białystok Biega" biorą udział osoby z niepełnosprawnościami, a tym razem - w weekend 16-17 września - po raz pierwszy takie dzieci będą miały swój osobny bieg.
W ciągu 16-letniej działalności Fundacji Avalon jej pracownicy słyszeli wiele historii o dyskryminacji, której doświadczyły osoby z niepełnosprawnościami.
Integracja pozwala być sobą wśród innych zarówno jeśli chodzi o życie rodzinne, zawodowe, jak i aktywność społeczną. Szczególnie ważne jest to w przypadku osób z niepełnosprawnościami.
W Białymstoku powstaje kolejna placówka, która ma wspierać dzieci z autyzmem. Fundacja "Koliber" założona przez rodziców takich dzieci pracuje nad uruchomieniem szkoły podstawowej.
10 lat temu było tam niespełna 30 uczniów i placówce groziła likwidacja. Dziś Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie to 200 uczniów i 35 nauczycieli. Są oddziały przedszkolne i mnóstwo zajęć dodatkowych: sportowych i artystycznych.
Dziś w audycji "Bez barier" można wysłuchać historii kolejnych chorych osób, które biorą udział w projekcie "Zobacz więcej", tym bardziej, że uczestników tego projektu będzie można spotkać już w najbliższą niedzielę (28.05) na ulicach Białegostoku.
W Polsce żyje, według różnych statystyk, od pięciu do siedmiu milionów osób z niepełnosprawnościami.
Prowadzący:
Aneta Gałaburda