Mały Filipek potrzebuje pomocy

8 lutego 2023

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik0:00
0:00
Mały Filipek potrzebuje pomocy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zbliża się czas rozliczeń z podatku za ubiegły rok. Warto zwrócić uwagę na to, by przekazać półtora procent podatku na organizacje czy osoby z naszego regionu. Taką z pewnością jest Filipek. 

Sprawdzimy też, jakie możliwości osobom z niepełnosprawnościami daje Książnica Podlaska i białostockie filie tej instytucji. 


Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie


10 lat temu było tam niespełna 30 uczniów i placówce groziła likwidacja. Dziś Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie to 200 uczniów i 35 nauczycieli. Są oddziały przedszkolne i mnóstwo zajęć dodatkowych: sportowych i artystycznych.Projekt "Zobacz więcej", relacja z charytatywnego koncertu i Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych


Dziś w audycji "Bez barier" można wysłuchać historii kolejnych chorych osób, które biorą udział w projekcie "Zobacz więcej", tym bardziej, że uczestników tego projektu będzie można spotkać już w najbliższą niedzielę (28.05) na ulicach Białegostoku.Miesiąc Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnościami


W Polsce żyje, według różnych statystyk, od pięciu do siedmiu milionów osób z niepełnosprawnościami.Projekt "Zobacz więcej" i relacja z 21. Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych


Depresja to choroba mózgu, choć mylnie lub potocznie nazywana jest chorobą duszy. Jest jedną z przyczyn niepełnosprawności. W audycji "Bez barier" osoby, które zmagają się z tą chorobą opowiedzą swoje historie.Jak radzić sobie z niepełnosprawnością?


Niepełnosprawność nie jest tylko wtedy, gdy ją widać. Warto więc o tym mówić, pokazywać jak chorzy radzą sobie z różnymi problemami.Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem”


Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” w Białymstoku jest organizacją działającą na rzecz środowiska osób niesłyszących i niedosłyszących. Powstało w 2011 r. z inicjatywy ludzi, którym bliskie są problemy środowiska osób z wadami słuchu.Konferencja "Zaświeć się na niebiesko"


Celem tej inicjatywy było przybliżenie spraw związanych z autyzmem i zachęcenie nauczycieli, by przeprowadzili w swoich klasach specjalne lekcje. W Białymstoku rodzice dzieci z autyzmem i z niepełnosprawnością, a także specjaliści wzięli udział w konferencji "Zaświeć się na niebiesko".

Kwiecień miesiącem wiedzy na temat autyzmu


Nadchodzący miesiąc, czyli kwiecień, to miesiąc wiedzy na temat autyzmu.
 
 

Prowadzący:

Aneta Gałaburda
Alicja Pietruczuk
Paweł Wądołowski
Edyta WołosikREKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok