Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Powstała w 2006 r., a od roku 2009 r. posiada status organizacji pożytku publicznego.
Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Aktualnie wspiera ponad 13 000 osób. Bardzo aktywnie przez ostatni rok zajmowała się i nadal zajmuje się uchodźcami z Ukrainy z niepełnosprawnościami.
M.in. o tej działalności w tym odcinku audycji "Bez barier". Wrócimy też do spotkania w Białymstoku, na którym dyskutowano o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności autystów.
Po raz 23. ulicami Białegostoku przeszedł Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych - ta inicjatywa ma integrować, ale też przypominać o problemach i potrzebach osób z niepełnosprawnościami.
Zespół Szkół Specjalnych w Grajewie jest drugim domem dla ponad 140 uczniów. Znajdują w nim opiekę od przedszkola, przez szkołę podstawową do średniej.
Choć w przestrzeni publicznej temat autyzmu pojawia się coraz częściej, wiele osób wciąż obawia się diagnozy.
3 miliony 200 tysięcy złotych z rządowego programu Opieka Wytchnieniowa trafi w 2025 r. do 42 samorządów w województwie podlaskim na wsparcie rodzin w opiece nad osobami z niepełnosprawnościami.
Za nami Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Turynie. Z Polski pojechało na nie 32 zawodników, którzy zmagali się w pięciu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biegach na rakietach śnieżnych, unihokeju i łyżwiarstwie szybkim.
Od kilku lat Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży włącza w swoje artystyczne działania osoby z niepełnosprawnością. I to nie tylko jako publiczność, ale coraz śmielej zaprasza takich - nawet nieprofesjonalnych - artystów, również na scenę.
Poprawa jakości życia i możliwości zatrudnienia mieszkańców Białegostoku i powiatu białostockiego, którzy są zagrożeni wykluczeniem z rynku pracy z powodu problemów zdrowotnych. To główne cele projektu "Rehabilitacja + aktywizacja = powrót do pracy". Szanse na udział w nim ma 720 osób. M.in. o tym projekcie dziś powiemy.
Uczelnie, które tworzone były wiele lat temu nie zawsze mają wnętrza przystosowane do potrzeb studentów z niepełnosprawnościami. A nawet jeśli nie mają braków w infrastrukturze, to mogą wprowadzać dalsze udogodnienia oraz szkolić swoją kadrę i personel do pracy z osobami wymagającymi nieco innego traktowania.
Niepełnosprawność i niezdolność do pracy to dwa zupełnie odmienne orzeczenia wydawane przez różne instytucje i w innym celu. Warto o tym pamiętać by wiedzieć, gdzie uzyskać dane orzeczenie oraz z jakich świadczeń czy ulg można korzystać.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska