"Obsydianowa komnata" i "Karmazynowy brzeg" Douglas Preston i Lincoln Child

17 czerwca 2019, 05:29

książka
książka

Świat oszalał na punkcie Pendergasta!


Uwielbiany duet pisarski Preston & Child powraca z kolejną częścią najbardziej nieprzewidywalnej serii thrillerów!Dobre wiadomości dla wszystkich fanów duetu pisarskiego Preston&Child. Wydawnictwo Agora wyda kolejne tomy z serii o agencie FBI Pendergaście!


Już 19 czerwca nakładem Agory ukaże się Obsydianowa komnata - niepublikowany wcześniej w Polsce tom bestsellerowej serii Douglasa Prestona i Lincolna Childa o ekscentrycznym agencie FBI Aloysiusie Pendergaście. Równocześnie Agora wznowi powieść Karmazynowy brzeg, której akcja poprzedza wydarzenia opisywane w Obsydianowej komnacie. Natomiast w październiku tego roku wydawnictwo planuje wydać kolejną nowość z cyklu - City of Endless Night.


Mówią o nim współczesny Sherlock Holmes, bo ma nosa do rozwiązywania najbardziej zagmatwanych spraw, chadza swoimi ścieżkami i jest mistrzem dedukcji. Aloysius Pendergast, bo o nim mowa, w przeciwieństwie do XIX wiecznego bohatera żyje w XXI wieku, mieszka w Nowym Jorku i jest bardzo nietypowym agentem FBI. Ma szalonego brata przestępcę - Diogenesa, własnego bodyguarda z sił specjalnych - Proctora oraz tajemniczą podopieczną - Constance, która urodziła się w 1873 roku! W jego garażu stoi Rolls-Royce z 1959 roku. Wszystkie garnitury Pendergasta są szyte ręcznie we Włoszech, a buty w pracowni Johna Lobba w Londynie. To nie przeszkadza mu jednak nosić ze sobą całego wachlarza narzędzi: wytrychów, latarek, probówek, strzykawek i chemikaliów. 


W swojej bestsellerowej serii Douglas Preston i Lincoln Child stworzyli nietuzinkowego bohatera, który zmaga się z najbardziej przerażającymi i tajemniczymi sprawami. Powiedzieć o nim, że jest jak współczesny Sherlock Holmes to zdecydowanie za mało. Ten ekscentryczny i skryty agent FBI nie poddaje się żadnym oczywistym osądom. Świetnie wykształcony, pochodzący z majętnej rodziny o wielu tradycjach, jest w pełni oddany swoim obowiązkom zawodowym. W pracy korzysta z niekonwencjonalnych metod i wspiera się wiedzą, która może stwarzać pozory tajemnej.

Jednak Pendergast, choć jest indywidualistą, nie działa samotnie. W każdym tomie, który sam w sobie jest brawurową opowieścią, towarzyszą mu oddani przyjaciele i partnerzy, którzy z równą determinacją walczą ze złem i próbują rozwikłać najbardziej nieprawdopodobne sprawy. Autorzy każą swoim bohaterom podróżować po całym świecie i stawać w obliczu najbardziej ekstremalnych sytuacji.

Siłą książek Prestona i Childa są świetnie skrojone postaci o wyrazistych, nietuzinkowych charakterach oraz zaskakujące zwroty akcji, które nie pozwalają czytelnikowi na chwilę oddechu. Na dodatek nigdy nie możemy być pewni, czy historia zakończy się tak, jak przewidujemy, autorzy zostawili dla swoich fanów kilka zaskakujących rozstrzygnięć.

Agent Pendergast nie jest typowym superbohaterem, sukces gwarantuje mu wiedza, intuicja i znakomite wykształcenie. Jednak choć nie skrywa upodobania do wykwintnych win, markowych zegarków i garniturów szytych na miarę, potrafi także skorzystać z siły wyćwiczonych mięśni i znaleźć wyjście z każdej opresji. W nadchodzących wydaniach czytelnicy przekonają się także, że jest bardzo niejednoznaczną postacią. 

Mimo że autorzy postanowili sięgnąć w swojej twórczości po motywy nadprzyrodzone, to książki z serii nadal pozostają przede wszystkim dobrymi thrillerami, które gwarantują świetną rozrywkę nawet najbardziej wytrawnym wielbicielom gatunku.

Seria (którą otwiera tom „Relikt”) zawiera w sobie zarówno tomy, z których każdy stanowi odrębną historię, jak i tzw. „trylogie”, których osią stają się losy innych bohaterów.


Świat oszalał na punkcie Pendergasta. Każda powieść z cyklu Prestona i Childa to dynamiczna, pełna napięcia i emocji podróż, którą wypełniają fantastyczne tajemnice i suspens. Kiedy wydaje się nam, że już wszystko rozgryźliśmy... autorzy szybko wyprowadzają nas z błędu kolejnym wstrząsającym zwrotem akcji.

Paweł Deptuch, dzikabanda.pl


Obezwładniające połączenie mrocznego thrillera, nietuzinkowej sensacji i mrożącego krew w żyłach horroru. Zaczęłam czytać serię z charyzmatycznym agentem Pendergastem dopiero od "Karmazynowego brzegu" i bez wątpienia jest to moje czytelnicze odkrycie roku. Jak dobrze, że autorzy napisali aż tyle części!

Iza Sadowska, Lubimyczytać.pl  Obsydianowa komnata

- premiera 19 czerwca!


Agent specjalny FBI Aloysius Pendergast nie powrócił z ostatniej misji w Exmouth. Zrozpaczona Constance, jego podopieczna, zaszywa się w tunelach i lochach ciągnących się pod nowojorską siedzibą Pendergasta. Także jego wierny kierowca i prawa ręka Proctor oraz pani Trask nie mogą pogodzić się ze zniknięciem Aloysiusa. Jakby tego było mało, nieoczekiwanie porwana zostaje także Constance…


Proctor nie traci ani chwili i rusza w dramatyczny pościg za podopieczną agenta i jej porywaczem, który ciągle wymyka mu się o włos. Szalona determinacja zaprowadzi w końcu dzielnego lokaja wprost na kontynent afrykański gdzie trop nagle się urwie...


Świat agenta Pendergasta zdążył już przyzwyczaić czytelników do tego, że nic nie jest w nim tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Boleśnie uświadomi to sobie zakochana w Pendergaście Constance, ale także znienawidzony przez nią Diogenes. Czy tych dwoje połączy jeszcze jakaś wspólna sprawa? I czy dziwne roztargnienie, które odczuwa ostatnio podopieczna Pendergasta to tylko objaw smutku i zmęczenia, czy może powoli do bohaterki zbliża się śmierć?


Jak zawsze odpowiedzi na najbardziej dręczące pytania ukryte są w najmniej spodziewanym miejscu. A te najmroczniejsze spoczywają w tajemniczej komnacie. Czy Constance będzie miała odwagę zajrzeć w głąb czarnego wnętrza? Szczególnie, gdy okaże się, że nawet najbliżsi skrywają ciemną stronę…Karmazynowy brzeg 

- na rynku ponownie od 19 czerwca

To miała być łatwa sprawa. Kradzież kolekcji drogocennego wina może przerazić tylko właściciela piwniczki. Agent A.X.L Pendergast oraz jego podopieczna Constance nie spodziewali się jednak, że w nadmorskim miasteczku Exmouth, czeka ich coś tak mrocznego - zamurowany ludzki szkielet.


Lecz ta pozornie sielska miejscowość skrywa o wiele bardziej ponury sekret związany z siedliskiem czarownic, które zbiegły z Salem w 1692 roku. Tymczasem z pobliskich bagien wyłaniają się kolejne ciała. Czyżby ktoś kontynuował paranie się czarną magią?


Bohaterowie z właściwą sobie odwagą i sprytem zabierają się do rozwiązania zagadki. Kradzież wina i trop zbiegłych czarownic to tylko początek o wiele mroczniejszych wydarzeń, które tym razem mogą przynieść Pendergastowi zgubę... 
Prowadzący:

Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS„Pobudzeni” Randi Hutter Epstein

Nowość Wydawnictwa Marginesy"Nigdy więcej" Anna Zamojska

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis Media."Wege" Jamie Oliver

Nowość Wydawnictwa Insignis"Francuzki dojrzewają najpiękniej" Mylène Desclaux

Nowość z Wydawnictwa Literackiego

"Części zamienne" Joshua D.Mezrich

Nowość od Wielkiej Litery"Wiłka, Smocza Dziewczynka" Antonina Kasprzak

Nagroda dla książki Wydawnictwa bis"Żyj pięknie" Pema Chödrön

Nowość z Wydawnictwa Zwierciadło"Przy stole z Hitlerem" Rosella Postorino

Nowość Wydawnictwa W.A.B"Psy pożrą ciało Jezebel" Jarosław Kamiński

Nowa książka Wydawnictwa GWP Foksal"Operacja Rafael" Marcin Faliński

Nowość od Czarnej Owcy


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok