"Obsydianowa komnata" i "Karmazynowy brzeg" Douglas Preston i Lincoln Child

17 czerwca 2019, 05:29

książka
książka

Świat oszalał na punkcie Pendergasta!


Uwielbiany duet pisarski Preston & Child powraca z kolejną częścią najbardziej nieprzewidywalnej serii thrillerów!



Dobre wiadomości dla wszystkich fanów duetu pisarskiego Preston&Child. Wydawnictwo Agora wyda kolejne tomy z serii o agencie FBI Pendergaście!


Już 19 czerwca nakładem Agory ukaże się Obsydianowa komnata - niepublikowany wcześniej w Polsce tom bestsellerowej serii Douglasa Prestona i Lincolna Childa o ekscentrycznym agencie FBI Aloysiusie Pendergaście. Równocześnie Agora wznowi powieść Karmazynowy brzeg, której akcja poprzedza wydarzenia opisywane w Obsydianowej komnacie. Natomiast w październiku tego roku wydawnictwo planuje wydać kolejną nowość z cyklu - City of Endless Night.


Mówią o nim współczesny Sherlock Holmes, bo ma nosa do rozwiązywania najbardziej zagmatwanych spraw, chadza swoimi ścieżkami i jest mistrzem dedukcji. Aloysius Pendergast, bo o nim mowa, w przeciwieństwie do XIX wiecznego bohatera żyje w XXI wieku, mieszka w Nowym Jorku i jest bardzo nietypowym agentem FBI. Ma szalonego brata przestępcę - Diogenesa, własnego bodyguarda z sił specjalnych - Proctora oraz tajemniczą podopieczną - Constance, która urodziła się w 1873 roku! W jego garażu stoi Rolls-Royce z 1959 roku. Wszystkie garnitury Pendergasta są szyte ręcznie we Włoszech, a buty w pracowni Johna Lobba w Londynie. To nie przeszkadza mu jednak nosić ze sobą całego wachlarza narzędzi: wytrychów, latarek, probówek, strzykawek i chemikaliów. 


W swojej bestsellerowej serii Douglas Preston i Lincoln Child stworzyli nietuzinkowego bohatera, który zmaga się z najbardziej przerażającymi i tajemniczymi sprawami. Powiedzieć o nim, że jest jak współczesny Sherlock Holmes to zdecydowanie za mało. Ten ekscentryczny i skryty agent FBI nie poddaje się żadnym oczywistym osądom. Świetnie wykształcony, pochodzący z majętnej rodziny o wielu tradycjach, jest w pełni oddany swoim obowiązkom zawodowym. W pracy korzysta z niekonwencjonalnych metod i wspiera się wiedzą, która może stwarzać pozory tajemnej.

Jednak Pendergast, choć jest indywidualistą, nie działa samotnie. W każdym tomie, który sam w sobie jest brawurową opowieścią, towarzyszą mu oddani przyjaciele i partnerzy, którzy z równą determinacją walczą ze złem i próbują rozwikłać najbardziej nieprawdopodobne sprawy. Autorzy każą swoim bohaterom podróżować po całym świecie i stawać w obliczu najbardziej ekstremalnych sytuacji.

Siłą książek Prestona i Childa są świetnie skrojone postaci o wyrazistych, nietuzinkowych charakterach oraz zaskakujące zwroty akcji, które nie pozwalają czytelnikowi na chwilę oddechu. Na dodatek nigdy nie możemy być pewni, czy historia zakończy się tak, jak przewidujemy, autorzy zostawili dla swoich fanów kilka zaskakujących rozstrzygnięć.

Agent Pendergast nie jest typowym superbohaterem, sukces gwarantuje mu wiedza, intuicja i znakomite wykształcenie. Jednak choć nie skrywa upodobania do wykwintnych win, markowych zegarków i garniturów szytych na miarę, potrafi także skorzystać z siły wyćwiczonych mięśni i znaleźć wyjście z każdej opresji. W nadchodzących wydaniach czytelnicy przekonają się także, że jest bardzo niejednoznaczną postacią. 

Mimo że autorzy postanowili sięgnąć w swojej twórczości po motywy nadprzyrodzone, to książki z serii nadal pozostają przede wszystkim dobrymi thrillerami, które gwarantują świetną rozrywkę nawet najbardziej wytrawnym wielbicielom gatunku.

Seria (którą otwiera tom „Relikt”) zawiera w sobie zarówno tomy, z których każdy stanowi odrębną historię, jak i tzw. „trylogie”, których osią stają się losy innych bohaterów.


Świat oszalał na punkcie Pendergasta. Każda powieść z cyklu Prestona i Childa to dynamiczna, pełna napięcia i emocji podróż, którą wypełniają fantastyczne tajemnice i suspens. Kiedy wydaje się nam, że już wszystko rozgryźliśmy... autorzy szybko wyprowadzają nas z błędu kolejnym wstrząsającym zwrotem akcji.

Paweł Deptuch, dzikabanda.pl


Obezwładniające połączenie mrocznego thrillera, nietuzinkowej sensacji i mrożącego krew w żyłach horroru. Zaczęłam czytać serię z charyzmatycznym agentem Pendergastem dopiero od "Karmazynowego brzegu" i bez wątpienia jest to moje czytelnicze odkrycie roku. Jak dobrze, że autorzy napisali aż tyle części!

Iza Sadowska, Lubimyczytać.pl  



Obsydianowa komnata

- premiera 19 czerwca!


Agent specjalny FBI Aloysius Pendergast nie powrócił z ostatniej misji w Exmouth. Zrozpaczona Constance, jego podopieczna, zaszywa się w tunelach i lochach ciągnących się pod nowojorską siedzibą Pendergasta. Także jego wierny kierowca i prawa ręka Proctor oraz pani Trask nie mogą pogodzić się ze zniknięciem Aloysiusa. Jakby tego było mało, nieoczekiwanie porwana zostaje także Constance…


Proctor nie traci ani chwili i rusza w dramatyczny pościg za podopieczną agenta i jej porywaczem, który ciągle wymyka mu się o włos. Szalona determinacja zaprowadzi w końcu dzielnego lokaja wprost na kontynent afrykański gdzie trop nagle się urwie...


Świat agenta Pendergasta zdążył już przyzwyczaić czytelników do tego, że nic nie jest w nim tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Boleśnie uświadomi to sobie zakochana w Pendergaście Constance, ale także znienawidzony przez nią Diogenes. Czy tych dwoje połączy jeszcze jakaś wspólna sprawa? I czy dziwne roztargnienie, które odczuwa ostatnio podopieczna Pendergasta to tylko objaw smutku i zmęczenia, czy może powoli do bohaterki zbliża się śmierć?


Jak zawsze odpowiedzi na najbardziej dręczące pytania ukryte są w najmniej spodziewanym miejscu. A te najmroczniejsze spoczywają w tajemniczej komnacie. Czy Constance będzie miała odwagę zajrzeć w głąb czarnego wnętrza? Szczególnie, gdy okaże się, że nawet najbliżsi skrywają ciemną stronę…



Karmazynowy brzeg 

- na rynku ponownie od 19 czerwca

To miała być łatwa sprawa. Kradzież kolekcji drogocennego wina może przerazić tylko właściciela piwniczki. Agent A.X.L Pendergast oraz jego podopieczna Constance nie spodziewali się jednak, że w nadmorskim miasteczku Exmouth, czeka ich coś tak mrocznego - zamurowany ludzki szkielet.


Lecz ta pozornie sielska miejscowość skrywa o wiele bardziej ponury sekret związany z siedliskiem czarownic, które zbiegły z Salem w 1692 roku. Tymczasem z pobliskich bagien wyłaniają się kolejne ciała. Czyżby ktoś kontynuował paranie się czarną magią?


Bohaterowie z właściwą sobie odwagą i sprytem zabierają się do rozwiązania zagadki. Kradzież wina i trop zbiegłych czarownic to tylko początek o wiele mroczniejszych wydarzeń, które tym razem mogą przynieść Pendergastowi zgubę... 




Prowadzący:

Dorota Sokołowska



ZNAJDŹ NAS







Polecamy! "Blask" Grzegorza Pula

Ulice Białegostoku, nierozwiązana zbrodnia i powrót do przeszłości to zawartość nowej książki Grzegorza Puli – „Blask”.



"Moje życie z narcyzem" - o książce rozmawiamy z autorką Joanną Szczerbaty

Kim jest narcyz? Dlaczego (zawsze) trzeba przerwać związek z narcyzem?





"Wściekłość" Ludwika Lunara i Białystok jako tło kryminalne

Jakie emocje wzbudzi nowa książka Ludwika Lunara i czy "Wściekłość" to nie tylko tytuł, ale też reakcja na zawartość kryminału?



Rekordowa liczba zgłoszeń do Nagrody im. Wiesława Kazaneckiego

Rekordowa liczba książek zgłoszona jest w tym roku do 34. edycji Nagrody im. Wiesława Kazaneckiego.



Homo ridens, czyli Dzień Języka Ojczystego

Czym różni się Homo sapiens od Homo ridens? Jak się bawimy językiem i co nas śmieszy? Jaką formą komunikacji są współczesne memy?



Śladami Branickich, czyli historia jednego z najpotężniejszych rodów Rzeczypospolitej

We wtorek (12.02) o godz. 18:00 w białostockim ratuszu odbyła się promocja książki Śladami Branickich. To niezwykła okazja, by zanurzyć się w fascynującą historię jednego z najpotężniejszych rodów Rzeczypospolitej.



Tłumaczka "Diwy" Daisy Goodwin opowiada o pracy nad książką

Od tygodnia prezentujemy fragmenty na antenie Polskiego Radia Białystok. A teraz rozmawiamy z tłumaczką "Diwy" Daisy Goodwin Aleksandrą Dzierżawską.



Robert Pawłowski w swojej najnowszej książce podąża śladami Pana Tadeusza

Czy można znaleźć realne ślady, jakie nasz Wieszcz zapisał w swojej epopei? Okazuje się, że tak, bo powstała książka-reportaż, książka-album potwierdzająca tę opinię.



Księga "Wirów" ze szczególnym opracowaniem literaturoznawczym. W jej tworzeniu wzięli udział regionalni badacze

Rozpisany na kilkanaście lat projekt krytycznego opracowania Pism Henryka Sienkiewicza ma już pierwszy efekt: to niezwykła, gruba, efektowna księga "Wirów"- powieści Henryka Sienkiewicza ze szczegółowym opracowaniem literaturoznawców.



Katarzyna Sawicka-Mierzyńska opowiada o swojej najnowszej książce

Szkice dotyczące literatury, kultury i tożsamości podlaskiej, interpretowanej w oparciu o piśmiennictwo XX i XXI wieku - to zawartość najnowszej książki profesor Uniwersytetu w Białymstoku Katarzyny Sawickiej-Mierzyńskiej.



Sztuka snucia opowieści - bajarka Sylwia Dec w Białymstoku

Wszystko jest opowieścią. To, w co wierzymy, to, co poznajemy, co pamiętamy, a nawet to, co śnimy. Wszystko jest opowieścią, narracją, splotem zdarzeń i osób przekazujących sobie emocje.



"Ludzie z nieba” - najnowsza propozycja Ignacego Karpowicza

"Ludzie z nieba” to najnowsza propozycja Ignacego Karpowicza. Książka na początku niełatwa do lektury, ale inspirująca i jak zawsze innowacyjna – tak pod względem formy, języka a nawet sposobu opowieści o historii inspirowanej życiem pilota Franciszka Żwirki i inżyniera Stanisława Wigury.



Białostockie Zakłady Graficzne obchodzą 80. urodziny

BZGraf to historia wielu tysięcy książek, które trafiły do naszych biblioteczek. Białostockie Zakłady Graficzne obchodzą 80. urodziny, przez te wszystkie lata przewinęło się przez zakład ponad 600 osób. To drukarnia z ogromnymi tradycjami i ugruntowaną pozycją w branży poligraficznej, z wieloma nagrodami na koncie.



"Tajemnice piasków Sakkary"- rozmawiamy z autorką Agnieszką L.Janas

Powieść zainspirował film dokumentalny "Tajemnice grobowca w Sakkarze". A autorka w rozmowie mówi dlaczego kocha świat faraonów.



"Z czworaków na salony"- rozmawiamy z autorką książki Niną Majewską -Brown

Opowieść o rodzinie Tarnowskich, których poznajemy po wojnie w latach 50-tych XX w., mieszkających w wiosce pod Śremem



Dlaczego warto zajrzeć na Slam Poetycki

Ta impreza łączy młode i starsze pokolenia poetów, jest cudownym spotkaniem kochających literaturę



"Zula Pogorzelska"- rozmawiamy z autorem komiksu Tomaszem Brańskim

Tomasz Brański napisał komiks, którego bohaterką jest kolejna gwiazda starego kina – Zula Pogorzelska.



Ciekawa i piękna tradycja pielgrzymkowa, o której powstają książki. Rozmowa z autorem - ks. Andrzejem Greckim SVD

Jak szukać sensu pielgrzymowania? Rozmowa z autorem - ks. Andrzejem Greckim SVD



"Literatura krąży mi we krwi"- Monika Koszewska, pisarka z Sopotu o swojej literackiej pasji

Pisarka powieści obyczajowych i kryminałów, autorka tekstów piosenek, manager z 25 letnim doświadczeniem opowiada o swoim literackim życiu



"Microinfluencer. Jak zarabiać na instagramie mając małe konto"? Rozmawiamy z autorką Agnieszką Dzieniszewską

Znana białostocka blogerka i instagramerka Agnieszka Dzieniszewska (buuba.pl) w swojej najnowszej książce nie tylko dzieli się doświadczeniem, ale pokazuje, ze można zarabiać w internecie. Duże pieniądze!



"Ręce Boga" - o debiutanckim kryminale rozmawiamy z autorem Maciejem Torebko

Bardzo dobry debiut białostoczanina Macieja Torebko. Rodzi się kryminalne Podlasie!



"Pożegnanie słońca" Maciej Gorywoda

Prehistoria jako temat literacki? Czemu nie? :-)



"Szkoła Czytelników" Taniej Książki zaprasza młodych czytelników do ogólnopolskiego konkursu

„Książki budują mosty” to hasło ogólnopolskiego konkursu -do wygrania atrakcyjne nagrody



Targi Książki po raz 11. w Białymstoku!

Kilkaset osób na spotkaniu autorskim z Katarzyną Nosowską czy Jerzym Bralczykiem, tysiące ludzi wśród książek. Serce się cieszy!



Mamy dla Was nowe książki do wzięcia!

Zdecyduj, którą z książek chcesz od nas dostać i napisz!
czytam@radio.bialystok.pl



„Bolesław Augustis i Sybiracy z Nowej Zelandii. Kwerenda i digitalizacja wybranych archiwów”- materiały do książki zbiera Urszula Dąbrowska

Fragment reportażu historycznego stypendystki Prezydenta Białegostoku o Bolesławie Augustisie.



Czy łatwo być autorką książki i jednocześnie ilustratorką? Rozmawiamy z Małgorzatą Masłowiecką

O pachnącej lawendą okładce, pomyśle na książkę dla dzieci o Simonie Kossak oraz Detektywnie Szukajle-rozmawiamy z białostocką ilustratorką Małgorzatą Masłowiecką



"CHADowa Dziewucha" Olga Kozłowska. Rozmawiamy o literaturze i ...dwubiegunowości

O tym, jak poradzić sobie z dwubiegunowością i dlaczego potrzebna jest dobra diagnoza- w rozmowie z autorką książki Olgą Kozłowską



O poezji opowiada Irena Potakiewicz

Czy warto nasycać się pięknem? Tak, bo potem mogą powstać piękne wiersze!- mówi Irena Potakiewicz



"Przepowiednie dla Polski" Podlasianka -rozmowa z red. Maciejem Marchewiczem

Prywatne wizje i objawienia mistyczki z Podlasia



"Doppelgaenger. Sobowtór" Andrzej Gołda, Katarzyna Rygiel

Film czy książka? Spór rozstrzyga nasz recenzent, pan Wiesław



Z Urszulą Gajdowską rozmawiamy o mutyzmie wybiórczym i jej nowych książkach

Czy literatura może mieć pełnić inne niż rozrywkowe funkcje?



"Duet (nie)idealny" -rozmowa z autorką Joanną Łapińską

Czy Białystok nosi się w sercu, mimo że mieszka się gdzie indziej? Jak napisać dobry romans biurowy?
I co ma do rzeczy Joanna Chmielewska? Porozmawiajmy!



"Seksualna"-nowa książka Krystyny Bezubik. Rozmowa z autorką

Nowość! O książce opowiada sama autorka






źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok