Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Żenia Żabińska, poetka pochodząca z Orli, jest jednym z trzech podlaskich twórców należących do Związku Pisarzy Ukrainy. W programie opowie o dzieciństwie spędzonym w rodzinnej Orli, w której w latach 70. XX w. dzieci w kontaktach między sobą posługiwały się gwarą ukraińską, o poszukiwaniach swojej tożsamości narodowej, a także o pierwszych próbach poetyckich.
Warmia i Mazury to aktywny ośrodek życia kulturalnego i społecznego Ukraińców w Polsce. Jarosława Chrunik, dziennikarka Radia Olsztyn, powie, na jakie imprezy warto się tam wybrać w ciągu roku.
Ponadto w „Ukraińskiej Dumce” zaproszenie na liczne imprezy odbywające się w najbliższym czasie nie tylko na Podlasiu.
Zaprasza Ludmiła Łabowicz
W Chełmie odbyły się uroczystości 800. rocznicy przeniesienia siedziby diecezji prawosławnej z Uhruska do Chełma.
Leonid Szmatko to ukraiński malarz – dyrektor Szkoły Artystycznej w Siewierodoniecku. Obecnie jego miasto jest pod rosyjską okupacją, a artysta musiał wyjechać do Polski. Tu w gminie Narewka znalazł schronienie i, dzięki pomocy życzliwych ludz
Obrzędem "Kiszenie kapusty na wesele" w wykonaniu zespołu "Malinki" z Malinnik rozpoczęły się "Dżereła" czyli ukraińskie tradycje i transformacje, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Czeremsze.
W Czeremsze odbyły się podwójne warsztaty - tradycyjnych ukraińskich pieśni, a także tańców.
Kapituła Podlaskiej Nagrody Naukowo-Literackiej ogłosiła nazwiska jej tegorocznych laureatów.
Ks. Antoni Sosnowski (1775 – 1852) - wybitna postać w historii Kleszczel.
W centrum litewskiego kurortu Nida na Mierzei Kurońskiej odbył się koncert "Dźwięki Ukrainy".
W programie – o życie i żniwach w opowieści Jerzego Plewy, a także spotkanie z ukraińską psycholog Tetianą Dolą.
Prowadzący:
Ludmiła Łabowicz