Radio Białystok | Galerie | Białystok: V Międzynarodowa Gala MMA Cup [zdjęcia]

Białystok: V Międzynarodowa Gala MMA Cup [zdjęcia]

19.10.2014, 11:40, akt. 11:40

V Międzynarodowa Gala MMA Cup/PLMMA 40 EXTRA w Białymstoku, foto: Adam Janczewski
V Międzynarodowa Gala MMA Cup/PLMMA 40 EXTRA w Białymstoku, foto: Adam Janczewski

W cieniu piłkarskiego święta, jakim był mecz Jagiellonii Białystok z Pogonią Szczecin, odbyła się V Międzynarodowa Gala MMa Cup/ PLMMA 40 EXTRA w Białymstoku.

W hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. ks. Suchowolca zgromadziło się około pół tysiąca fanów mieszanych sztuk walki. Publiczność obejrzała 6 emocjonujących pojedynków i nie mogła mieć powodów do rozczarowań, ponieważ walki kończyły się w zasadzie każdym możliwym rozstrzygnięciem.

Jako pierwsi do klatki weszli Andzelis Airidas z litewskiego klubu Pantera i Semen Tyrla z Kondora Grodno. Pojedynek w kategorii do 66 kilogramów, który trwał pełne trzy rundy, sędziowie rozstrzygnęli jednogłośnie na korzyść Białorusina.
W walce do 77 kilogramów Anton Shimuk, kolega klubowy Semena, przez poddanie w pierwszej rundzie (duszenie zza pleców) wygrał z Dariuszem Kazimierczukiem z Katowic. W kolejnym pojedynku, również w kategorii do 77 kilogramów, niezwykle krwawy bój stoczyli Piotr Rakowski i Marius Bagdonas z litewskiej Pantery. Spotkaniem szczególnie interesował się gość specjalny gali, Paweł Nastula, ponieważ Rakowski to zawodnik jego teamu. Zwyciężył Polak, który bardziej rozbił rywala, zarówno w stójce, jak i w parterze. Sędzia po drugiej rundzie przerwał pojedynek.

W kategorii do 84 kilogramów ciekawą walkę stoczyli białostoczanin Tomasz Cimoch i Litwin Arnoldas Eiza z Pantery. Polak kontrolował pojedynek i wygrał jednogłośnie na punkty. W "najcięższej" walce sobotniego wieczoru - do 94 kilogramów, zmierzyli się Piotr Kalenik z Okniński Team Białystok i Paweł Brandys z MMA Oświęcim. Brandys wykorzystał niepewność i moment zawahania białostoczanina i ciężkim sierpem znokautował go w pierwszej rundzie.

Walka główna o pas PLMMA w wadze piórkowej - do 66 kilogramów, była niezwykle wyrównana. Szwed Carlos Prada w 3-rundowym pojedynku nie odstawał od obrońcy pasa Kamila Łebkowskiego z Okniński Team Biała Podlaska. Ostatecznie jednak walkę wygrał Polak - dwaj sędziowie dali zwycięstwo Łebkowskiemu - jeden wypunktował remis. Prada pewien swego zwycięstwa z wyniku był wyraźnie niezadowolony.

Wyniki:
do 66 kg Andzelis Airidas - Semen Tyrla - jednogłośnie na punkty
do 77 kg Anton Shimuk - Dariusz Kazimierczuk - poddanie - duszenie zza pleców w pierwszej rundzie
do 77 kg Marius Bagdonas - Piotr Rakowski - techniczny nokaut po drugiej rundzie
do 84 kg Arnoldas Eiza - Tomasz Cimoch - jednogłośnie na punkty
do 94 kg Paweł Brandys - Piotr Kalenik - nokaut w pierwszej rundzie

Walka o pas PLMMA w wadze piórkowej - do 66 kg - Carlos Prada - Kamil Łebkowski - na punkty - dwaj sędziowie za Łebkowskim, jeden na remis. (aj/mk)PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja
Polskiego Radia Białystok
dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


fot. Paweł Wądołowski
WAŻNE!
16.02.2024, 10:45, akt. 17.02.2024, 13:19

Protest rolników w Marianowie [zdjęcia, wideo]fot. Joanna Szubzda
REGION
13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20

W Sokółce odbyły się ćwiczenia ŻUBR-24 [zdjęcia]

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok