Radio Białystok | Galerie | Święto Origami w Białymstoku
Otwarcie wystawy pokonkursowej "Bajkowy świat origami", rozstrzygnięcie konkursu "Mistrz Origami" oraz degustacja japońskich herbat – to atrakcje, jakie czekają w sobotę (4.03) na uczestników jubileuszowego, XV Święta Origami w Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Palmowej
Rozwija wyobraźnię i sprawność manualną. Japońska sztuka składania papieru cieszy się dużą popularnością wśród podlaskich uczniów. W Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Palmowej w Białymstoku w sobotę (4.03) odbywa się Święto Origami. To sposób na kreatywne spędzenie czasu i okazja do poznania odległej kultury.
W ramach wystawy "Bajkowy świat origami" można zobaczyć prace z papieru, które zadziwiają pomysłowością i starannością wykonania. Tego dnia nie zabraknie również ciekawych zajęć, które przybliżą mieszkańcom kulturę japońską. Obędą się warsztaty origami czyli nauka składania modeli o różnym stopniu trudności. Zajęcia poprowadzą członkowie Białostockiego Klubu Polskiego Centrum Origami. Lektorzy Szkoły Języka Japońskiego „AKARI” w Białymstoku nauczą pisania imion pismem japońskim.
Wystawę w SP nr 47 oglądać można przez miesiąc, a w sobotę (4.03) do 14:00.
To okazja do poznania odległej kultury i odkrywania talentów małych pasjonatów origami.