Radio Białystok | Galerie | Siatkarze Ślepska Malow Suwałki rozgromili drużynę Trefla Gdańsk [zdjęcia, wideo]

4.03.2020, 07:20, akt. 5.03.2020, 00:16

W zaległym meczu siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki bardzo pewnie pokonał na wyjeździe Trefl Gdańsk 3:0 (25:15, 25:20, 25:14). Dzięki wygranej biało-niebiescy są bardzo blisko zajęcia miejsca w pierwszej "ósemce" na koniec rundy zasadniczej.

Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki, 4.03.2020, fot. Joanna Szubzda

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki po raz pierwszy w tym sezonie wygrali 3:0. W środowy (4.03) wieczór wygrali w takim stosunku na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Suwalczanie przez cały mecz byli zespołem lepszym i zasłużenie zgarnęli komplet punktów.

MVP spotkania został po raz piąty w tym sezonie Nicolas Szerszeń, który wywalczył 19 punktów.

Set 1: Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 15:25

Pierwszy punkt w meczu zdobyli gospodarze po akcji, w której sędziowie sprawdzali jeszcze, czy piłka uderzyła w blok. Potem gospodarze podwyższyli na 2:0, ale dwa kolejne punkty zdobyli goście.

Ślepsk wyszedł na pierwsze prowadzenie przy stanie 4:3 i nie oddał go już do końca pierwszej partii. Suwalczanie sukcesywnie podwyższali prowadzenie, na 5:3 i 7:4.

Przy stanie 9:5 trener gospodarzy Michał Winiarski poprosił o przerwę, ale suwalczanie wciąż dobrze spisywali się i utrzymywali przewagę, prowadząc nawet 14:7. W dalszej części pierwszego seta grali mądrze w ataku i obronie, błędy popełniali gospodarze i ostatecznie przegrali tę partię 15:25 po decydującej akcji Kevina Klinkenberga.

Set 2: Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 20:25

Drugi set rozpoczął się doskonale dla siatkarzy Ślepska Malow Suwałki, którzy prowadzili nawet 3:0, ale gospodarze doprowadzili do stanu 3:2. Gości na 8:4 wyprowadził Nicolas Szerszeń, który popisał się dwoma asami serwisowymi.

Gospodarze zagrali w out i Ślepsk prowadził 12:7, potem suwalczanie skutecznie zaatakowali i było 13:7. Beniaminek PlusLigi po ataku Szerszenia prowadził nawet 15:10, ale potem do głosu doszli gospodarze i doprowadzili do wyniku 16:14, przy którym goście wzięli czas. Po przerwie znowu punkt zdobyli suwalczanie i odskoczyli na 17:14.

Goście znów powiększyli przewagę i ostatecznie wygrali drugiego seta 25:20.

Set 3: Trefl Gdańsk - Ślepsk Malow Suwałki 14:25

Trzeci set przyniósł najmniej emocji; Ślepsk podobnie, jak w dwóch pierwszych setach - dominował i pewnie wygrał tę partię do 14. Trzeci set wyglądał podobnie, jak dwa poprzednie. Pierwsze punkty zdobyli goście, a potem odskoczyli nawet na 9:4. Później suwalczanie prowadzili nawet 19:10. Ostatecznie wygrali 25:14.

Pomeczowe wypowiedzi

- Takie mecze się zdarzają w jedną lub drugą stronę - mówi szkoleniowiec Ślepska Malow Suwałki Andrzej Kowal. Cała pomeczowa wypowiedź trenera na naszym radiowym kanale na YouTube:

MVP spotkania został zawodnik Ślepska Malow Suwałki Nicolas Szerszeń.

Rozgrywający Trefla Gdańsk Marcin Janusz:

W tabeli PlusLigi suwalczanie awansowali na 7. miejsce, a w sobotę (7.03) czeka ich kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z ostatnią Visłą Bydgoszcz.

| red: sk, wsz

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki w piątek (28.02) zmierzyli się z Czarnymi Radom, i po 2 godzinach i 42 minutach ulegli gościom 1:3; mimo to zapisali się na kartach historii PlusLigi.

Siatkarze Ślepska Malowu nie zamierzają spocząć na laurach. Powalczą o udział w fazie play-off

26.02.2020, 15:13

Niedawno osiągnęli już wyznaczony cel, czyli zapewnili sobie pozostanie w PlusLidze.

Ślepsk Malow Suwałki rewanżuje się "Jurajskim Rycerzom" i wygrywa 3:1 [zdjęcia]

23.02.2020, 23:06

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w PlusLidze i teraz walczą o udział w play-off.

13.02.2024, 14:52, akt. 15.02.2024, 15:20