Radio Białystok | Gość | Karol Zimnoch [wideo] - doradca kredytowy

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy

24.05.2023, 07:29, akt. 10:17

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński
Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Karolem Zimnochem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wkrótce ma obowiązywać program dopłat do kredytów. Kto będzie mógł liczyć na kredyt 2 procent, od kiedy i na jakich zasadach? Z doradcą kredytowym Karolem Zimnochem rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Zacznijmy od podstaw. Na czym ma polegać program "Bezpieczny kredyt 2 procent"?

Karol Zimnoch: Program "Bezpieczny kredyt 2 procent" ma polegać na dopłatach do spłacanej raty. To znaczy, jeśli mamy jakiś kredyt na aktualnych warunkach, to państwo będzie nam dopłacać do raty po to, żeby tę ratę obniżyć. 


Do raty kredytu hipotecznego.

Tak, z celem mieszkaniowym. Czyli na zakup mieszkania, budowy domu. 


Kto będzie mógł skorzystać z tego programu?

Przede wszystkim osoby do 45. roku życia. Przy czym tu musimy uwzględnić, że młodsza z osób, które wnioskują o kredyt. Jeżeli mamy małżeństwo i jedna osoba ma 45 lat, a druga 50 lat, to jak najbardziej ta do 45. roku życia jak najbardziej może przystąpić do programu. 

To jest przeznaczone dla osób, które nie mają aktualnie i nie miały w przeszłości nigdy żadnej nieruchomości mieszkalnej. Takie pytania często się pojawiają - jeżeli np. mam działkę przeznaczoną pod budowę czy jeżeli jestem właścicielem garażu lub lokalu użytkowego i tak dalej - to takie osoby nie są wyłączone z programu. Chodzi tu przede wszystkim o nieruchomości mieszkalne. 


Jeżeli chodzi o ten człon programu - 2 procent - wyjaśnijmy, dlaczego tak to się nazywa, skąd te 2 procent?

To jest dosyć skomplikowane do wyjaśnienia, też mam czasem problem, żeby wyjaśniać to klientom. Ponieważ te 2 procent pojawia się w jednym miejscu we wzorze na dopłatę. To jest tak, że w kredycie oprocentowanie będzie wstawione w umowie tak jak jest dzisiaj - 7,8 procenta, 8 procent, 8,5 procenta. Natomiast od raty, która wyjdzie z tego oprocentowania będzie odejmowana dopłata. I teraz, we wzorze na dopłatę występuje w jednym miejscu 2 procent. Efektywne oprocentowanie - mówiąc "efektywne" - to znaczy, że gdybyśmy z takiej raty już po dopłacie sobie liczyli oprocentowanie, czyli trochę od tyłu już liczyli, to ono faktycznie wyjdzie między 2,5 procenta do 3 procent mniej więcej. 


Dla osób, które skorzystają z tego programu.

Tak, oczywiście. 


A teraz, jakie to jest oprocentowanie?

Dzisiaj te oprocentowania są między 7,4 procenta do około 10.


To podajmy proszę jakiś przykład, ile można będzie zaoszczędzić dzięki temu programowi?

Ja sobie przygotowałem przykład dla kwoty 300 tys. złotych, jeżelibyśmy brali kredyt na 25 lat i założymy, że oprocentowanie wstawione w ten kredyt będzie na poziomie 7,9 procenta. I zakładamy, że wskaźnik WIRON będzie około 6 procent wynosił. On jest istotny dla wyliczenia dopłaty. To wówczas byłoby tak, że aktualna rata wynosiłaby 2965 złotych, natomiast po dopłacie rata wyniesie 1640 złotych. Więc ten spadek jest faktycznie dosyć duży. Będzie to bardzo korzystne dla kredytobiorców. 


Jaka jest idea tego programu, co zakłada ustawodawca?

Celem jest odblokowanie rynku nieruchomości, ponieważ ostatnie półtora roku mieliśmy duże zatrzymanie na rynku nieruchomości spowodowane właśnie wzrostem oprocentowań. Tak jak przed pierwszym wzrostem stóp procentowych oprocentowania liczyliśmy na poziomie 2,5 procenta, 2,3 procenta - w tych granicach, ludzie mieli jakąś zdolność kredytową, rata nie wychodziła wysoka, w związku z tym rynek nieruchomości był "rozgrzany". W momencie, kiedy podniesiono stopy procentowe, to wiele osób - raz, że przestało kupować nieruchomości, bo było drogo, wchodziły wysokie raty - dwa, zmniejszyły się bardzo mocno zdolności kredytowe. Zdolności kredytowe są liczone z oprocentowania, jak wzrosły oprocentowania, zmniejszyły się zdolności kredytowe, mniej ludzi było na to stać. 

Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent" to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania. A cele ludzi się nie zmieniły. To że nie mogli kupić, nie oznacza, że nie chcieli kupić. Bo dalej nam się rodzą dzieci, dalej zawieramy związki, więc ten rynek w głowach ludzi istnieje. Oni chcą kupować, natomiast byli zablokowani przez warunki rynkowe. Kiedy teraz wchodzi ten program, to duża część rynku zostanie odblokowana. Ludzie będą w stanie sobie pozwolić na zakup mieszkania. 


Powiedział pan o korzyściach, natomiast są pewne ograniczenia. 

Ograniczenia są. Tu musimy podzielić to na dwie kategorie. Co my możemy, a czego nie możemy robić już po uzyskaniu kredytu z dopłatami. Pierwszy przypadek jest taki, kiedy będzie taka sytuacja, że musimy w całości zwrócić dopłaty, które otrzymaliśmy. Czyli wzięliśmy dopłaty, dwa lata dostawaliśmy te dopłaty no i po dwóch latach trzeba zwrócić wszystko co dostaliśmy wraz z odsetkami. To jest jedyna sytuacja, kiedy się okaże, że wyłudziliśmy ten kredyt, zostaliśmy prawomocnie skazani wyrokiem sądowym za wyłudzenie, co jest oczywiste - trzeba zwrócić dopłaty i myślę, że nikt z tym nie będzie mocno dyskutował. 

Natomiast jest cały katalog sytuacji, kiedy państwo przestaje dopłacać. Na przykład dopłacało nam dwa lata, ale w pewnym momencie przestaje dopłacać. Jakie są przykładowe sytuacje - przykładowo, jeśli tę nieruchomość, którą kupiliśmy z dopłatami, sprzedamy. Jeżeli ją wynajmiemy w części lub użyczymy komuś w całości. Jeżeli np. w ciągu 24 miesięcy od momentu zakupu bądź oddania do użytkowania budynku nie wprowadzimy się do tej nieruchomości, nie zaczniemy prowadzić tam gospodarstwa domowego. Tych sytuacji jest tak naprawdę sporo, kilkanaście różnych opcji, ale też, co ważne, występują wyjątki. 

Jedną z takich sytuacji, kiedy stracimy prawo do dopłat, jest taka, kiedy nabędziemy nową nieruchomość mieszkalną. Ale wyjątkiem jest sytuacja, w której odziedziczymy jakąś nieruchomość. Nie mamy tak naprawdę na to żadnego wpływu, wówczas tych dopłat nie stracimy. 


Są też limity jeśli chodzi o wkład własny i maksymalną kwotę kredytu.

Tak, zgadza się. Podstawowy limit wkładu własnego to jest 200 tys. zł, to jest wyrażone kwotowo. Jeżeli chodzi o kwoty kredytu - 500 tys. dla singla, 600 tys. dla singla z dzieckiem bądź małżeństwa, nie ważne, czy z dziećmi, czy bez. Więc możemy sobie z tego wnioskować, że cena tego mieszkania może maksymalnie wynosić 800 tys. zł. 600 tys. plus 200 tys. 


W przypadku Białegostoku to nie stanowi raczej problemu. 

Raczej nie, myślę że wiele mieszkań się pod to załapie. Natomiast tu chciałbym zaznaczyć - bo mamy też kategorię budowy domu. Tu jest troszeczkę więcej zamieszania w związku z tym projektem, bo nie jest to wcale proste do interpretacji. Więc generalnie przy budowie domu ograniczenia wkładu własnego praktycznie nie ma. Tam jest taki zapis, że jeżeli wkład własny stanowi wyłącznie działka niezabudowana nieruchomością mieszkalną, to wówczas możemy przekroczyć te 200 tys. zł.

Natomiast chodzi o to, żeby cała inwestycja nie była warta więcej niż milion zł. Jeżeli chcemy wziąć 600 tys. zł kredytu, to działka plus wkład własny - mam na myśli wkład własny wniesiony już w budowę, bo ta nasza działka z wniesionym wkładem w budowę jest dalej działką a nie budynkiem, no to mamy tutaj ograniczenie do miliona. Czyli może na 400 tys. zł być wyceniona wartość działki plus wniesiony wkład w budowę. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Maciej Żywno, fot. Marcin Gliński

Maciej Żywno

wicemarszałek Senatu
22.07.2024

O sytuacji w mediach publicznych, które nie otrzymują pieniędzy z abonamentu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Sidney Polak, źródło: mat. pras.

Sidney Polak

polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor
20.07.2024

- Zapraszam wszystkich do Augustowa. Nie byłem jeszcze na takiej imprezie i na scenie zdecyduję, co zagramy. Zobaczę, jak się ludzie bawią - mówi muzyk, który wystąpi na Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Sylwia Krassowska

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
18.07.2024

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.


Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok