Radio Białystok | Gość | Karol Zimnoch [wideo] - doradca kredytowy

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy

24.05.2023, 07:29, akt. 10:17

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński
Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Karolem Zimnochem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wkrótce ma obowiązywać program dopłat do kredytów. Kto będzie mógł liczyć na kredyt 2 procent, od kiedy i na jakich zasadach? Z doradcą kredytowym Karolem Zimnochem rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Zacznijmy od podstaw. Na czym ma polegać program "Bezpieczny kredyt 2 procent"?

Karol Zimnoch: Program "Bezpieczny kredyt 2 procent" ma polegać na dopłatach do spłacanej raty. To znaczy, jeśli mamy jakiś kredyt na aktualnych warunkach, to państwo będzie nam dopłacać do raty po to, żeby tę ratę obniżyć. 


Do raty kredytu hipotecznego.

Tak, z celem mieszkaniowym. Czyli na zakup mieszkania, budowy domu. 


Kto będzie mógł skorzystać z tego programu?

Przede wszystkim osoby do 45. roku życia. Przy czym tu musimy uwzględnić, że młodsza z osób, które wnioskują o kredyt. Jeżeli mamy małżeństwo i jedna osoba ma 45 lat, a druga 50 lat, to jak najbardziej ta do 45. roku życia jak najbardziej może przystąpić do programu. 

To jest przeznaczone dla osób, które nie mają aktualnie i nie miały w przeszłości nigdy żadnej nieruchomości mieszkalnej. Takie pytania często się pojawiają - jeżeli np. mam działkę przeznaczoną pod budowę czy jeżeli jestem właścicielem garażu lub lokalu użytkowego i tak dalej - to takie osoby nie są wyłączone z programu. Chodzi tu przede wszystkim o nieruchomości mieszkalne. 


Jeżeli chodzi o ten człon programu - 2 procent - wyjaśnijmy, dlaczego tak to się nazywa, skąd te 2 procent?

To jest dosyć skomplikowane do wyjaśnienia, też mam czasem problem, żeby wyjaśniać to klientom. Ponieważ te 2 procent pojawia się w jednym miejscu we wzorze na dopłatę. To jest tak, że w kredycie oprocentowanie będzie wstawione w umowie tak jak jest dzisiaj - 7,8 procenta, 8 procent, 8,5 procenta. Natomiast od raty, która wyjdzie z tego oprocentowania będzie odejmowana dopłata. I teraz, we wzorze na dopłatę występuje w jednym miejscu 2 procent. Efektywne oprocentowanie - mówiąc "efektywne" - to znaczy, że gdybyśmy z takiej raty już po dopłacie sobie liczyli oprocentowanie, czyli trochę od tyłu już liczyli, to ono faktycznie wyjdzie między 2,5 procenta do 3 procent mniej więcej. 


Dla osób, które skorzystają z tego programu.

Tak, oczywiście. 


A teraz, jakie to jest oprocentowanie?

Dzisiaj te oprocentowania są między 7,4 procenta do około 10.


To podajmy proszę jakiś przykład, ile można będzie zaoszczędzić dzięki temu programowi?

Ja sobie przygotowałem przykład dla kwoty 300 tys. złotych, jeżelibyśmy brali kredyt na 25 lat i założymy, że oprocentowanie wstawione w ten kredyt będzie na poziomie 7,9 procenta. I zakładamy, że wskaźnik WIRON będzie około 6 procent wynosił. On jest istotny dla wyliczenia dopłaty. To wówczas byłoby tak, że aktualna rata wynosiłaby 2965 złotych, natomiast po dopłacie rata wyniesie 1640 złotych. Więc ten spadek jest faktycznie dosyć duży. Będzie to bardzo korzystne dla kredytobiorców. 


Jaka jest idea tego programu, co zakłada ustawodawca?

Celem jest odblokowanie rynku nieruchomości, ponieważ ostatnie półtora roku mieliśmy duże zatrzymanie na rynku nieruchomości spowodowane właśnie wzrostem oprocentowań. Tak jak przed pierwszym wzrostem stóp procentowych oprocentowania liczyliśmy na poziomie 2,5 procenta, 2,3 procenta - w tych granicach, ludzie mieli jakąś zdolność kredytową, rata nie wychodziła wysoka, w związku z tym rynek nieruchomości był "rozgrzany". W momencie, kiedy podniesiono stopy procentowe, to wiele osób - raz, że przestało kupować nieruchomości, bo było drogo, wchodziły wysokie raty - dwa, zmniejszyły się bardzo mocno zdolności kredytowe. Zdolności kredytowe są liczone z oprocentowania, jak wzrosły oprocentowania, zmniejszyły się zdolności kredytowe, mniej ludzi było na to stać. 

Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent" to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania. A cele ludzi się nie zmieniły. To że nie mogli kupić, nie oznacza, że nie chcieli kupić. Bo dalej nam się rodzą dzieci, dalej zawieramy związki, więc ten rynek w głowach ludzi istnieje. Oni chcą kupować, natomiast byli zablokowani przez warunki rynkowe. Kiedy teraz wchodzi ten program, to duża część rynku zostanie odblokowana. Ludzie będą w stanie sobie pozwolić na zakup mieszkania. 


Powiedział pan o korzyściach, natomiast są pewne ograniczenia. 

Ograniczenia są. Tu musimy podzielić to na dwie kategorie. Co my możemy, a czego nie możemy robić już po uzyskaniu kredytu z dopłatami. Pierwszy przypadek jest taki, kiedy będzie taka sytuacja, że musimy w całości zwrócić dopłaty, które otrzymaliśmy. Czyli wzięliśmy dopłaty, dwa lata dostawaliśmy te dopłaty no i po dwóch latach trzeba zwrócić wszystko co dostaliśmy wraz z odsetkami. To jest jedyna sytuacja, kiedy się okaże, że wyłudziliśmy ten kredyt, zostaliśmy prawomocnie skazani wyrokiem sądowym za wyłudzenie, co jest oczywiste - trzeba zwrócić dopłaty i myślę, że nikt z tym nie będzie mocno dyskutował. 

Natomiast jest cały katalog sytuacji, kiedy państwo przestaje dopłacać. Na przykład dopłacało nam dwa lata, ale w pewnym momencie przestaje dopłacać. Jakie są przykładowe sytuacje - przykładowo, jeśli tę nieruchomość, którą kupiliśmy z dopłatami, sprzedamy. Jeżeli ją wynajmiemy w części lub użyczymy komuś w całości. Jeżeli np. w ciągu 24 miesięcy od momentu zakupu bądź oddania do użytkowania budynku nie wprowadzimy się do tej nieruchomości, nie zaczniemy prowadzić tam gospodarstwa domowego. Tych sytuacji jest tak naprawdę sporo, kilkanaście różnych opcji, ale też, co ważne, występują wyjątki. 

Jedną z takich sytuacji, kiedy stracimy prawo do dopłat, jest taka, kiedy nabędziemy nową nieruchomość mieszkalną. Ale wyjątkiem jest sytuacja, w której odziedziczymy jakąś nieruchomość. Nie mamy tak naprawdę na to żadnego wpływu, wówczas tych dopłat nie stracimy. 


Są też limity jeśli chodzi o wkład własny i maksymalną kwotę kredytu.

Tak, zgadza się. Podstawowy limit wkładu własnego to jest 200 tys. zł, to jest wyrażone kwotowo. Jeżeli chodzi o kwoty kredytu - 500 tys. dla singla, 600 tys. dla singla z dzieckiem bądź małżeństwa, nie ważne, czy z dziećmi, czy bez. Więc możemy sobie z tego wnioskować, że cena tego mieszkania może maksymalnie wynosić 800 tys. zł. 600 tys. plus 200 tys. 


W przypadku Białegostoku to nie stanowi raczej problemu. 

Raczej nie, myślę że wiele mieszkań się pod to załapie. Natomiast tu chciałbym zaznaczyć - bo mamy też kategorię budowy domu. Tu jest troszeczkę więcej zamieszania w związku z tym projektem, bo nie jest to wcale proste do interpretacji. Więc generalnie przy budowie domu ograniczenia wkładu własnego praktycznie nie ma. Tam jest taki zapis, że jeżeli wkład własny stanowi wyłącznie działka niezabudowana nieruchomością mieszkalną, to wówczas możemy przekroczyć te 200 tys. zł.

Natomiast chodzi o to, żeby cała inwestycja nie była warta więcej niż milion zł. Jeżeli chcemy wziąć 600 tys. zł kredytu, to działka plus wkład własny - mam na myśli wkład własny wniesiony już w budowę, bo ta nasza działka z wniesionym wkładem w budowę jest dalej działką a nie budynkiem, no to mamy tutaj ograniczenie do miliona. Czyli może na 400 tys. zł być wyceniona wartość działki plus wniesiony wkład w budowę. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
prof. Leszek Borysiewicz, fot. Joanna Szubzda

prof. Leszek Borysiewicz [wideo]

immunolog, były rektor Uniwersytetu Cambridge
2.06.2023

Dziewczynki i chłopcy w wieku 12 i 13 lat mogą już za darmo szczepić się przeciw HPV. Rodzice i opiekunowie mogą je zapisywać poprzez Internetowe Konto Pacjenta, bezpośrednio w placówce POZ lub za pośrednictwem infolinii.

fot. Marcin Gliński

Mateusz Adaszczyk

prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej
2.06.2023

- Przez cztery lata z powodu pandemii Juwenalia w Białymstoku nie były organizowane. Dziś to nowe otwarcie, nowa siła. Mieliśmy w sprzedaży 7 tysięcy karnetów - wszystkie się wyprzedały, więc zainteresowanie jest spore - mówił w Polskim Radiu Białystok prezes Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Białostockiej Mateusz Adaszczyk.

Mateusz Feszler, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Feszler [wideo]

przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego
1.06.2023

"Działamy po to, aby głos młodych ludzi z całego naszego województwa był dobrze słyszany" - mówi Mateusz Feszler.


Ewelina Grygatowicz-Szumowska, fot. Marcin Mazewski

Ewelina Grygatowicz-Szumowska [wideo]

przewodnicząca Porozumienia Polskich Przedsiębiorców Zjednoczony Wschód
31.05.2023

W związku z zamknięciem przejść granicznych w naszym regionie część przedsiębiorców tam działających planuje się przebranżowić. - Na przykład osoby, które zajmowały się handlem, myślą o handlu internetowym - mówi Ewelina Grygatowicz-Szumowska.

Kamil Kłysiński, mat. prywatne

Kamil Kłysiński [wideo]

z Ośrodka Studiów Wschodnich
30.05.2023

"Jest takie ryzyko, że presja migracyjna wzrośnie w najbliższym czasie. Jest absolutnie wrogi stosunek władz białoruskich do Polski" - mówił w Polskim Radiu Białystok Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Wojciech Pertkiewicz, fot. Monika Kalicka

Wojciech Pertkiewicz

prezes Jagiellonii Białystok
29.05.2023

Przed Jagiellonią budowa drużyny na kolejny sezon. Finansowo w klubie się nie przelewa, dlatego wiele będzie zależeć od rozmów z radą nadzorczą - mówi prezes Wojciech Pertkiewicz.


Maciej Rant, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Rant

organizator Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej
28.05.2023

W dniach 24 i 25 czerwca w Korycinie odbędzie się 7. edycja Swampions Soccer League, czyli Błotnej Ligi Mistrzów. To jedna z najbardziej oryginalnych imprez sportowych w naszym regionie.

Kaciaryna Dzierman, fot. Sylwia Krassowska

Kaciaryna Dzierman [wideo]

Białoruska Diaspora Białegostoku
26.05.2023

"Chcemy pokazać ludziom, że to, co się dzieje na Białorusi, to się nie skończyło. Nie możemy mówić o tym w czasie przeszłym. Nadal trwa terror, trwają represje" - mówi Kaciaryna Dzierman.

Marcin Ratajczak, fot. PRB

Marcin Ratajczak

współtwórca i właściciel firmy INURU
26.05.2023

Nowoczesna, innowacyjna firma to marzenie wielu osób. Jaką drogę trzeba pokonać, by ją stworzyć? Jakie trzeba mieć umiejętności i ile wyrzeczeń to kosztuje?


Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska, fot. Barbara Sokolińska

Dominika Dębska, Joanna Sikora i Aleksandra Sadokierska

reportażystki Polskiego Radia Białystok
26.05.2023

- Polska szkoła reportażu jest zupełnie inna. (...) To jest dla nas zderzenie i możliwość konfrontacji tego, jak my postrzegamy sztukę reportażu radiowego i otworzenia się na inne formy - mówi o udziale w International Feature Conference AudioDocs w Reykjavíku na Islandii Joanna Sikora.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji "Białystok Biega"
25.05.2023

- Bardzo duża część zawodników to osoby, które startują raz w roku, właśnie w charytatywnej sztafecie Plum Ekiden. Nowością w tej edycji jest klasyfikacja rodzinna. Są jeszcze miejsca, można się zapisywać.

dr inż. Andrzej Chmielewski, fot. Joanna Szubzda

dr inż. Andrzej Chmielewski [wideo]

prodziekan do spraw studenckich i kształcenia Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej
25.05.2023

- Bezpieczeństwo dużych firm, ale i całego kraju zależy od tego, jak zachowujemy się my jako jednostki, bo przejęcie kontroli nad małym urządzeniem może być początkiem dalszych cyberataków.


Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy
24.05.2023

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

gen. Andrzej Jakubaszek, fot. Sylwia Krassowska

gen. Andrzej Jakubaszek [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
23.05.2023

Prawie 10 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski odnotowała od początku roku Straż Graniczna. Pomimo wybudowanej zapory na granicy, Białorusini nadal podsycają kryzys migracyjny.

dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

dr Agnieszka Muzyk [wideo]

dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży
23.05.2023

"Zawsze powtarzam, by czytać polecenia bardzo spokojnie, ze zrozumieniem i do końca. To jest najważniejsze zalecenie" - radzi dr Agnieszka Muzyk.


Źródło: archiwum prywatne Brygidy Dzidek

dr Brygida Dzidek

założycielka i prezeska Haptology
23.05.2023

Wirtualny świat pochłania nas coraz bardziej. Coraz więcej mówimy między innymi o sztucznej inteligencji i immersji. Czy niesie to za sobą zagrożenia?

Marek Konkolewski, fot. archiwum prywatne

Marek Konkolewski [wideo]

były policjant z Komendy Głównej Policji, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego
22.05.2023

"Nie wróci wolna amerykanka, anarchia na polskie drogi. To, że wrócimy do starego, sprawdzonego systemu naliczania punktów karnych, nie spowoduje wzrostu liczby wypadków" - mówi Marek Konkolewski.

Mirosław Oliferuk, fot. Paweł Wądołowski

Mirosław Oliferuk [wideo]

dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży
19.05.2023

"Będzie to rozwiązanie zdecydowanie bardziej bezpieczne niż to, co jest w tej chwili" - tak o zakazie wyprzedzania samochodów ciężarowych przez inne ciężarówki na drogach ekspresowych i autostradach mówi dyrektor łomżyńskiego WORD-u Mirosław Oliferuk.


dr Maciej Białous, fot. Joanna Szubzda

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
18.05.2023

Waloryzacja świadczenia 500 plus do 800 plus może zapewnić PiS-owi utrzymanie swojego elektoratu - uważa socjolog dr Maciej Białous.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

z Rady Polityki Pieniężnej
17.05.2023

"Jesteśmy wielkim krajem, wielką gospodarką i nasz budżet jest coraz większy" - mówił w Polskim Radiu Białystok prof. Henryk Wnorowski.

Siarhiej Vieramiejenka, fot. Joanna Szubzda

Siarhiej Vieramiejenka [wideo]

z białostockich struktur Białoruskiej Chrześcijańskiej Demokracji
16.05.2023

Spotkanie Wołodymyra Zełenskiego i Swiatłany Cichanouskiej to bardzo ważny sygnał. To też motywacja dla całej białoruskiej opozycji, m.in. w obliczu doniesień o chorobie Aleksandra Łukaszenki - uważa Siarhiej Vieramiejenka.


prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

ekspert ds. bezpieczeństwa z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
15.05.2023

Takie sytuacje jak przelot rosyjskiej rakiety, czy balonu z Białorusi mogą się wciąż zdarzać - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Bartnicki.

Mikołaj Pawlak, źródło: brpd.gov.pl

Mikołaj Pawlak [wideo]

Rzecznik Praw Dziecka
12.05.2023

"Sprawy dzieci wymagają natychmiastowej reakcji" - mówi Mikołaj Pawlak.

Jacek Bogucki, fot. Joanna Szubzda

Jacek Bogucki [wideo]

senator PiS, były wiceminister rolnictwa
11.05.2023

- Rzadko mówi się o tym, że 80 proc. problemu, może nawet 90, to jest spadek cen zbóż na rynkach: światowym i europejskim. Natomiast w 10-20 proc. dołożył się do tego import z Ukrainy.


Bartosz Bezubik, fot. Barbara Sokolińska

Bartosz Bezubik [wideo]

prezes Zakładu Przemysłu Sklejek Biaform
10.05.2023

- Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku Bojar, tym bardziej na Dojlidach wniosek o utworzenie parku kulturowego nie zyska aprobaty stosownych instytucji - mówił na antenie Polskiego Radia Białystok Bartosz Bezubik.

fot. Marcin Gliński

Agnieszka Maliszewska [wideo]

dyrektor Polskiej Izby Mleka
9.05.2023

"Mlekovita, Mlekpol, Piątnica to są te firmy, które dzisiaj bez wątpienia są liderami nie tylko w naszym kraju, ale też świetnie sobie radzą w świecie" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Agnieszka Maliszewska.

Paweł Łatuszka, fot. Joanna Szubzda

Paweł Łatuszka [wideo]

były ambasador Białorusi w Polsce, kierujący Narodowym Zarządem Antykryzysowym
8.05.2023

- Tortury, kalectwo, aresztowania, wyroki ponad 20 lat więzienia. A Unia Europejska absolutnie nie reaguje. Co się powinno jeszcze wydarzyć, żeby sytuacja na Białorusi była w centrum uwagi? - pyta Paweł Łatuszka.


Marzena Paczuska, fot. Sylwia Krassowska

Marzena Paczuska [wideo]

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
5.05.2023

W drugim z rzędu badaniu słuchalności firmy Kantar Polska Radio Białystok utrzymuje drugie miejsce w stolicy Podlasia. Wyższą słuchalność od nas ma jedynie ogólnopolskie RMF FM.

Andrzej Chodkiewicz, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Chodkiewicz [wideo]

zastępca Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku ds. Ochrony przed Powodzią i Suszą
5.05.2023

- Myślę, że ta inwestycja będzie służyć społeczności lokalnej - mówi Andrzej Chodkiewicz o Wielkiej Pętli Mazurskiej, czyli drodze wodnej, która ma połączyć Śniardwy z innymi jeziorami.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.05.2023

- Nie zawsze ocena w jednej szkole, jest porównywalna z oceną w drugiej szkole. Dlatego matura jest potrzebna - pozwala w sposób bardziej obiektywny spojrzeć na poziom wiedzy i umiejętności wszystkich uczniów - mówi wiceminister.


podinsp. Tomasz Krupa, fot. Sylwia Krassowska

podinsp. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
28.04.2023

Przed nami pięć dni długiego, świątecznego weekendu. O czym musimy pamiętać, żeby była to prawdziwie bezpieczna majówka?

Katarzyna Turosieńska, fot. Barbara Sokolińska

Katarzyna Turosieńska

prezes oddziału podlaskiego Polskiej Izby Turystyki
28.04.2023

"My jesteśmy spragnieni podróżowania. Zbyt długo byliśmy pozamykani, siedzieliśmy w domu, to było bardzo ograniczające. Dodatkowo w naszym województwie mieliśmy jeszcze wykluczony pas przy strefie przygranicznej. W tę majówkę możemy podróżować już całkowicie bez przeszkód" - mówiła w Polskim Radiu Białystok Katarzyna Turosieńska.

Cezary Kulesza, fot. Joanna Szubzda

Cezary Kulesza

Prezes PZPN
27.04.2023

Wygrana w sobotnim meczu z Wartą Poznań powinna zapewnić Jagiellonii bezpieczne miejsce w tabeli - mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, były szef Jagi, Cezary Kulesza, który odwiedził Białystok przy okazji konferencji organizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej.


Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
27.04.2023

"Jeżeli któryś z rosyjskich czy białoruskich sportowców podpisze deklarację, w ramach której będzie potępiał zbrodnie wojenne (...) to oczywiście tak, widzimy miejsce dla takiego sportowca w międzynarodowej społeczności sportowej".

Józef Mozolewski, fot. Joanna Szubzda

Józef Mozolewski [wideo]

przewodniczący podlaskiej "Solidarności"
26.04.2023

Na jaki wzrost minimalnego wynagrodzenia możemy liczyć od przyszłego roku? - Myślę, że ciągle jest aktualna propozycja 4 tys. zł - mówi Józef Mozolewski.

gen. Romana Polko, źródło: archiwum prywatne

gen. Roman Polko

były dowódca jednostki wojskowej GROM
25.04.2023

"Budujemy technologie XXI wieku - kupujemy F-35, Himarsy, Abramsy, również będą te polskie produkty realizowane wspólnie z Koreą Południową. To wszystko wskazuje na to, że polska armia jest najnowocześniejsza na świecie. Nie ma w tym ani odrobiny przesady" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Roman Polko.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok