Radio Białystok | Gość | Karol Zimnoch [wideo] - doradca kredytowy

Karol Zimnoch [wideo]

doradca kredytowy

24.05.2023, 07:29, akt. 10:17

"Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent", to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania" - mówił w Polskim Radiu Białystok doradca kredytowy Karol Zimnoch.

Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński
Karol Zimnoch, fot. Marcin Gliński


0:00
0:00
Z Karolem Zimnochem rozmawia Adam Janczewski | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Wkrótce ma obowiązywać program dopłat do kredytów. Kto będzie mógł liczyć na kredyt 2 procent, od kiedy i na jakich zasadach? Z doradcą kredytowym Karolem Zimnochem rozmawia Adam Janczewski.


Adam Janczewski: Zacznijmy od podstaw. Na czym ma polegać program "Bezpieczny kredyt 2 procent"?

Karol Zimnoch: Program "Bezpieczny kredyt 2 procent" ma polegać na dopłatach do spłacanej raty. To znaczy, jeśli mamy jakiś kredyt na aktualnych warunkach, to państwo będzie nam dopłacać do raty po to, żeby tę ratę obniżyć. 


Do raty kredytu hipotecznego.

Tak, z celem mieszkaniowym. Czyli na zakup mieszkania, budowy domu. 


Kto będzie mógł skorzystać z tego programu?

Przede wszystkim osoby do 45. roku życia. Przy czym tu musimy uwzględnić, że młodsza z osób, które wnioskują o kredyt. Jeżeli mamy małżeństwo i jedna osoba ma 45 lat, a druga 50 lat, to jak najbardziej ta do 45. roku życia jak najbardziej może przystąpić do programu. 

To jest przeznaczone dla osób, które nie mają aktualnie i nie miały w przeszłości nigdy żadnej nieruchomości mieszkalnej. Takie pytania często się pojawiają - jeżeli np. mam działkę przeznaczoną pod budowę czy jeżeli jestem właścicielem garażu lub lokalu użytkowego i tak dalej - to takie osoby nie są wyłączone z programu. Chodzi tu przede wszystkim o nieruchomości mieszkalne. 


Jeżeli chodzi o ten człon programu - 2 procent - wyjaśnijmy, dlaczego tak to się nazywa, skąd te 2 procent?

To jest dosyć skomplikowane do wyjaśnienia, też mam czasem problem, żeby wyjaśniać to klientom. Ponieważ te 2 procent pojawia się w jednym miejscu we wzorze na dopłatę. To jest tak, że w kredycie oprocentowanie będzie wstawione w umowie tak jak jest dzisiaj - 7,8 procenta, 8 procent, 8,5 procenta. Natomiast od raty, która wyjdzie z tego oprocentowania będzie odejmowana dopłata. I teraz, we wzorze na dopłatę występuje w jednym miejscu 2 procent. Efektywne oprocentowanie - mówiąc "efektywne" - to znaczy, że gdybyśmy z takiej raty już po dopłacie sobie liczyli oprocentowanie, czyli trochę od tyłu już liczyli, to ono faktycznie wyjdzie między 2,5 procenta do 3 procent mniej więcej. 


Dla osób, które skorzystają z tego programu.

Tak, oczywiście. 


A teraz, jakie to jest oprocentowanie?

Dzisiaj te oprocentowania są między 7,4 procenta do około 10.


To podajmy proszę jakiś przykład, ile można będzie zaoszczędzić dzięki temu programowi?

Ja sobie przygotowałem przykład dla kwoty 300 tys. złotych, jeżelibyśmy brali kredyt na 25 lat i założymy, że oprocentowanie wstawione w ten kredyt będzie na poziomie 7,9 procenta. I zakładamy, że wskaźnik WIRON będzie około 6 procent wynosił. On jest istotny dla wyliczenia dopłaty. To wówczas byłoby tak, że aktualna rata wynosiłaby 2965 złotych, natomiast po dopłacie rata wyniesie 1640 złotych. Więc ten spadek jest faktycznie dosyć duży. Będzie to bardzo korzystne dla kredytobiorców. 


Jaka jest idea tego programu, co zakłada ustawodawca?

Celem jest odblokowanie rynku nieruchomości, ponieważ ostatnie półtora roku mieliśmy duże zatrzymanie na rynku nieruchomości spowodowane właśnie wzrostem oprocentowań. Tak jak przed pierwszym wzrostem stóp procentowych oprocentowania liczyliśmy na poziomie 2,5 procenta, 2,3 procenta - w tych granicach, ludzie mieli jakąś zdolność kredytową, rata nie wychodziła wysoka, w związku z tym rynek nieruchomości był "rozgrzany". W momencie, kiedy podniesiono stopy procentowe, to wiele osób - raz, że przestało kupować nieruchomości, bo było drogo, wchodziły wysokie raty - dwa, zmniejszyły się bardzo mocno zdolności kredytowe. Zdolności kredytowe są liczone z oprocentowania, jak wzrosły oprocentowania, zmniejszyły się zdolności kredytowe, mniej ludzi było na to stać. 

Teraz, kiedy wchodzi ten program "Bezpieczny kredyt 2 procent" to się okazuje, że te kredyty będą o wiele tańsze, więc więcej osób będzie stać po prostu na zakup mieszkania. A cele ludzi się nie zmieniły. To że nie mogli kupić, nie oznacza, że nie chcieli kupić. Bo dalej nam się rodzą dzieci, dalej zawieramy związki, więc ten rynek w głowach ludzi istnieje. Oni chcą kupować, natomiast byli zablokowani przez warunki rynkowe. Kiedy teraz wchodzi ten program, to duża część rynku zostanie odblokowana. Ludzie będą w stanie sobie pozwolić na zakup mieszkania. 


Powiedział pan o korzyściach, natomiast są pewne ograniczenia. 

Ograniczenia są. Tu musimy podzielić to na dwie kategorie. Co my możemy, a czego nie możemy robić już po uzyskaniu kredytu z dopłatami. Pierwszy przypadek jest taki, kiedy będzie taka sytuacja, że musimy w całości zwrócić dopłaty, które otrzymaliśmy. Czyli wzięliśmy dopłaty, dwa lata dostawaliśmy te dopłaty no i po dwóch latach trzeba zwrócić wszystko co dostaliśmy wraz z odsetkami. To jest jedyna sytuacja, kiedy się okaże, że wyłudziliśmy ten kredyt, zostaliśmy prawomocnie skazani wyrokiem sądowym za wyłudzenie, co jest oczywiste - trzeba zwrócić dopłaty i myślę, że nikt z tym nie będzie mocno dyskutował. 

Natomiast jest cały katalog sytuacji, kiedy państwo przestaje dopłacać. Na przykład dopłacało nam dwa lata, ale w pewnym momencie przestaje dopłacać. Jakie są przykładowe sytuacje - przykładowo, jeśli tę nieruchomość, którą kupiliśmy z dopłatami, sprzedamy. Jeżeli ją wynajmiemy w części lub użyczymy komuś w całości. Jeżeli np. w ciągu 24 miesięcy od momentu zakupu bądź oddania do użytkowania budynku nie wprowadzimy się do tej nieruchomości, nie zaczniemy prowadzić tam gospodarstwa domowego. Tych sytuacji jest tak naprawdę sporo, kilkanaście różnych opcji, ale też, co ważne, występują wyjątki. 

Jedną z takich sytuacji, kiedy stracimy prawo do dopłat, jest taka, kiedy nabędziemy nową nieruchomość mieszkalną. Ale wyjątkiem jest sytuacja, w której odziedziczymy jakąś nieruchomość. Nie mamy tak naprawdę na to żadnego wpływu, wówczas tych dopłat nie stracimy. 


Są też limity jeśli chodzi o wkład własny i maksymalną kwotę kredytu.

Tak, zgadza się. Podstawowy limit wkładu własnego to jest 200 tys. zł, to jest wyrażone kwotowo. Jeżeli chodzi o kwoty kredytu - 500 tys. dla singla, 600 tys. dla singla z dzieckiem bądź małżeństwa, nie ważne, czy z dziećmi, czy bez. Więc możemy sobie z tego wnioskować, że cena tego mieszkania może maksymalnie wynosić 800 tys. zł. 600 tys. plus 200 tys. 


W przypadku Białegostoku to nie stanowi raczej problemu. 

Raczej nie, myślę że wiele mieszkań się pod to załapie. Natomiast tu chciałbym zaznaczyć - bo mamy też kategorię budowy domu. Tu jest troszeczkę więcej zamieszania w związku z tym projektem, bo nie jest to wcale proste do interpretacji. Więc generalnie przy budowie domu ograniczenia wkładu własnego praktycznie nie ma. Tam jest taki zapis, że jeżeli wkład własny stanowi wyłącznie działka niezabudowana nieruchomością mieszkalną, to wówczas możemy przekroczyć te 200 tys. zł.

Natomiast chodzi o to, żeby cała inwestycja nie była warta więcej niż milion zł. Jeżeli chcemy wziąć 600 tys. zł kredytu, to działka plus wkład własny - mam na myśli wkład własny wniesiony już w budowę, bo ta nasza działka z wniesionym wkładem w budowę jest dalej działką a nie budynkiem, no to mamy tutaj ograniczenie do miliona. Czyli może na 400 tys. zł być wyceniona wartość działki plus wniesiony wkład w budowę. 

| red: mag


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
Kamil Bortniczuk, źródło: gov.pl

Kamil Bortniczuk

minister sportu i turystyki
28.09.2023

"Rosyjscy sportowcy powinni być w ogóle wyłączeni z możliwości rywalizowania na arenach międzynarodowych z przedstawicielami cywilizowanego świata" - mówił w Polskim Radiu Białystok minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Piotr Koszarek, fot. Marcin Gliński

Piotr Koszarek [wideo]

lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców
27.09.2023

- Jesteśmy jako jedyne ugrupowanie pierwszą siłą w tych wyborach, która startuje poza systemem partyjnym, poza tymi partiami, które istnieją i są już w parlamencie - mówi lider podlaskiej listy Bezpartyjnych Samorządowców Piotr Koszarek.

Paweł Krutul, fot. Sylwia Krassowska

Paweł Krutul [wideo]

lider podlaskiej listy Nowej Lewicy w wyborach do Sejmu
26.09.2023

"Chcemy powtórzyć wynik, który był cztery lata temu. Mamy apetyt i nadzieję na drugi mandat w woj. podlaskim" - mówi Paweł Krutul.


Krzysztof Bosak, fot. Marcin Gliński

Krzysztof Bosak [wideo]

lider podlaskiej listy Konfederacji w wyborach do Sejmu
25.09.2023

- Wydaje mi się, że nie mamy dowodów na to, że zachęty finansowe kształtują dzietność. (...) Dzietność jest rzeczą w dużej mierze uwarunkowaną kulturowo, a politycy nie mają obecnie zbyt dużego wpływu na kulturę - mówi Bosak.

Janusz Wojciechowski, fot. Marcin Gliński

Janusz Wojciechowski [wideo]

komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa
22.09.2023

"Nigdy nie było tak dużej pomocy finansowej dla rolników w historii Polski i w całej Unii Europejskiej" - mówi Janusz Wojciechowski.

prof. Oksana Wojciuk, fot. Marcin Gliński

prof. Oksana Wojciuk [wideo]

z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
21.09.2023

"Myślę, że stosunek Ukraińców do Polaków się nie zmienia. Polska stała się drugim domem dla Ukraińców i wielu wciąż tutaj mieszka" - mówiła w Polskim Radiu Białystok profesor Oksana Wojciuk.


Daniel Czyżewski

Daniel Czyżewski [wideo]

ekspert portalu Energetyka24
20.09.2023

- Te warunki są tak szerokie, niewymagające, że załapie się na nie zdecydowana większość odbiorców w gospodarstwach domowych - mówi o warunkach uzyskania dodatkowej obniżki cen energii elektrycznej Daniel Czyżewski.

prof. Adam Bartnicki, fot. Joanna Szubzda

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan wydziału stosunków międzynarodowych UwB, ekspert ds. bezpieczeństwa
19.09.2023

- To bardzo dziwna gra Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen - wbrew interesowi państw UE, co jest pewną sytuacją kuriozalną i bezprecedensową - zadecydowała o tym, że nie będzie wspierać interesu państw członkowskich, tylko będzie wspierać interes Ukrainy.

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska, fot. Dominik Lubowicki

Dominika Dębska i Aleksandra Sadokierska

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok uhonorowane na Ogólnopolskim Konkursie Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2023
18.09.2023

- Dla sukcesu w reportażu najważniejsza jest ciekawość drugiego człowieka - mówiła Dominika Dębska.


Szymon Hołownia, fot. Sylwia Krassowska

Szymon Hołownia

lider podlaskiej listy kandydatów do Sejmu Trzeciej Drogi, przewodniczący Polski 2050
18.09.2023

W Polskim Radiu Białystok przedstawiamy programy wyborcze ogólnopolskich komitetów wyborczych. Dziś powiemy o propozycjach Trzeciej Drogi - Koalicji Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Janusz Bielawski, fot. Marcin Gliński

Janusz Bielawski

prezes ŁKS-u Juvenia Białystok
17.09.2023

"Nie ma żadnego podejrzenia o doping ze strony Natalii, a jedynie o niezmienione terminy i godziny, w których może przyjechać kontroler. (...) Jeżeli spojrzeć na całe to zamieszanie logicznie, to sprawa jest absurdalna, a niesie za sobą tak wielkie konsekwencje. (...) Miejmy nadzieję, że władze międzynarodowej federacji przychylą się do prośby i pisma, które tworzy polski związek i ta kara zostanie cofnięta."

fot. Piotr Pietruczuk

Aleksandra Budlewska i Bartosz Szolc

organizatorzy XII Podlaskiego Marszu dla Życia
15.09.2023

XII Podlaski Marsz dla Życia przejdzie w niedzielę (17.09) ulicami Białegostoku. Jego hasło to „Dzieci Przyszłością Polski”.


dr Piotr Popławski, fot. Barbara Sokolińska

dr Piotr Popławski [wideo]

kierownik Działu Projektów Edukacyjnych i Kulturalnych Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
15.09.2023

- Trzeba pamiętać, że deportacje, które Sowieci gotowali Polakom w roku 1940 i 1941 dotknęły nie tylko dorosłych, ale też całych rodzin - z dziećmi, z osobami starszymi - mówi dr Piotr Popławski.

Marzena Paczuska, fot. Joanna Szubzda

Marzena Paczuska

z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
14.09.2023

- Z dużym niepokojem obserwuję, że dziennikarze i media wchodzą bardzo ostro w rolę stronników i wojowników poszczególnych stron sporu politycznego. Dziennikarze nie są od emocjonowania się, dziennikarze są od relacjonowania.

Krzysztof Truskolaski, fot. Sylwia Krassowska

Krzysztof Truskolaski [wideo]

lider podlaskiej listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu
14.09.2023

"Proponujemy konkretne rozwiązania dla Polaków, aby po wyborach mogli się z nich cieszyć" - mówi Krzysztof Truskolaski.


gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk, fot. Joanna Szubzda

gen. bryg. Arkadiusz Mikołajczyk [wideo]

dowódca Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego Podlasie
13.09.2023

- Bardzo się cieszę, że znaczna część społeczeństwa tutaj na Podlasiu rozumie kwestię dotyczącą bezpieczeństwa i bardzo podkreśla i docenia to, że tutaj jesteśmy. Wielu ludzi naprawdę nam kibicuje i nas wspiera.

foto: Monika Kalicka

dr hab. Adam Gendźwiłł

politolog, socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Fundacji Batorego
12.09.2023

"Kampania wyborcza w tym roku jest bardzo spolaryzowana. To jest trochę pochodną tego, jak wygląda polityka w Polsce. Ona jest coraz gorętsza jeśli chodzi o taką temperaturę sporu" - mówił w Polskim Radiu Białystok dr hab. Adam Gendźwiłł.

Jacek Sasin, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Sasin [wideo]

minister aktywów państwowych, lider podlaskiej listy PiS do Sejmu
11.09.2023

- Te osiem punktów programowych nie wyczerpuje naszej oferty dla Polaków - mówi o programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości Jacek Sasin.


Artur Kosicki, fot. Sylwia Krassowska

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
8.09.2023

"Dożynki wojewódzkie są sposobem na integrację całej społeczności wiejskiej, rolników, producentów. Chcemy też pokazać ludziom z miasta, jaka jest podlaska wieś" - mówi Artur Kosicki.

Jarosław Zieliński, fot. Barbara Sokolińska

Jarosław Zieliński [wideo]

poseł Prawa i Sprawiedliwości
7.09.2023

- Budowa pewnych odcinków tej drogi rozpocznie się już niebawem, być może już nawet za kilka dni - mówi Jarosław Zieliński o budowie trasy ekspresowej S8 z Białegostoku do Suwałk.

Dorota Wyszkowska, fot. Sylwia Krassowska

Dorota Wyszkowska [wideo]

zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku
6.09.2023

"Niestety w ostatnim roku, podobnie jak w poprzednich latach, liczba ludności naszego województwa spadła" - mówi Dorota Wyszkowska.


fot. Marcin Gliński

Marcin Marczak [wideo]

przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów
5.09.2023

"Bloki z wielkiej płyty nie muszą straszyć. One mogą przykuwać wzrok, dawać cień i to było założenie tych dawnych czasów, kiedy te bloki powstawały. To była jakaś wizja, to był jakiś pomysł. Obecnie deweloper nie myśli szerzej, po prostu chce wycisnąć maksa z działki i te działki ma też bardzo ograniczone" - mówił w Polskim Radiu Białystok przewodniczący Podlaskiej Izby Architektów Marcin Marczak.

Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

wiceminister edukacji i nauki
4.09.2023

- To był postulat wielu środowisk gospodarczych, które uważały, że trzeba większą uwagę zwrócić na naukę ekonomii, ale w takim aspekcie praktycznym - mówi o wprowadzeniu nowego przedmiotu szkolnego - biznes i zarządzanie Dariusz Piontkowski.

dr inż. Maciej Kłopotowski, fot. Sylwia Krassowska

dr inż. Maciej Kłopotowski

z Politechniki Białostockiej
1.09.2023

50 lat temu Białystok i ówczesne województwo białostockie stało się na kilka dni najważniejszym miejscem w Polsce. Wszystko to z powodu Centralnych Dożynek, jakie peerelowska władza postanowiła zorganizować właśnie w stolicy naszego regionu.


prof. Joanna Zajkowska, fot. Barbara Sokolińska

prof. Joanna Zajkowska [wideo]

podlaska konsultant w dziedzinie epidemiologii
29.08.2023

Nie żyje już 14 osób zakażonych bakterią legionella. Liczba osób zakażonych, którzy trafili do szpitali wzrosła do 153.

Stanisław Żaryn, źródło: www.gov.pl

Stanisław Żaryn [wideo]

zastępca ministra koordynatora służb specjalnych
28.08.2023

"Mamy do czynienia z serią incydentów, która częściowo destabilizuje ruch pociągów. Musimy sprawdzić, czy to zbieg okoliczności, czy mówimy o operacjach zaplanowanych przez służby Federacji Rosyjskiej" - mówi Stanisław Żaryn.

fot. Marcin Gliński

Józef Mozolewski

25.08.2023

Lista emerytur pomostowych może być powiększona o kolejne zawody - zapowiada przewodniczący podlaskiej Solidarności.


dr Marek Jedynak i Marek Gajewski, fot. Sylwia Krassowska

dr Marek Jedynak i Marek Gajewski

dyrektor białostockiego oddziału IPN i autor biogramu generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego
24.08.2023

- Przed wojną generał Ludwik Kmicic-Skrzyński był jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości garnizonu Białystok, jako dowódca Brygady Kawalerii "Białystok". Swój szlak bojowy zakończył w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj, jako bohater narodowy, wraca do Polski - mówi dr Marek Jedynak.

fot. Marcin Gliński

Mieczysław Baszko

poseł, prezes Krajowego Zrzeszenia LZS
24.08.2023

1500 zawodników z całej Polski rywalizować będzie w najbliższych dniach w Białymstoku i w Łapach. Rozpoczynają się 26. Ogólnopolskie Igrzyska LZS.

Elżbieta Baron, fot. Adam Janczewski

Elżbieta Baron

zastępca dyrektora ds. projektów kulturalno-edukacyjnych i badawczych Narodowego Centrum Kultury
23.08.2023

Przed nami Wschód Kultury – Inny Wymiar w Białymstoku. Z tej okazji przez kilka dni w stolicy Podlasia będą specjalne koncerty, wystawy, pokazy filmowe i warsztaty. 


Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Mariusz Bartoszewicz i Wojciech Antczak

Akademia koszykówki "Młode Żubry"
14.08.2023

Nabór jest ciągły i dotyczy zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Działająca w Białymstoku akademia koszykówki "Młode Żubry" zachęca do udziału w zajęciach nawet już kilkuletnie dzieci.

Michał Wiśniewski, źródło: www.gov.pl

Michał Wiśniewski

wiceminister obrony narodowej
11.08.2023

Do 2026 roku Polska będzie miała najsilniejszą armię lądową w Europie - mówi gość Polskiego Radia Białystok - wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

fot. Marcin Gliński

dr Radosław Poniat [wideo]

z Uniwersytetu w Białymstoku
9.08.2023

Jaka będzie ta kampania? Na pewno krótka. A to dlatego, że na 15 października prezydent RP Andrzej Duda wyznaczył termin wyborów parlamentarnych. Wtedy wybierać będziemy posłów i senatorów na nową kadencję - w województwie podlaskim to łącznie 17 osób (14 posłów i trzech senatorów). Do 6 września poznamy listy kandydatów.


dr hab. Daniel Boćkowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Daniel Boćkowski [wideo]

ekspert. ds. bezpieczeństwa
2.08.2023

- Incydent z białoruskimi śmigłowcami to akcja mająca zmusić nas do określonych działań, pewnego rodzaju prowokacja. Białorusinom zależało na tym, aby nas przetestować.

gen. Waldemar Skrzypczak

gen. Waldemar Skrzypczak [wideo]

były dowódca Wojsk Lądowych RP
2.08.2023

- Mamy miażdżącą przewagę nad wojskami białoruskimi i rosyjskimi wagnerowcami. W związku z tym ci, którzy mówią o tym zagrożeniu, poddają pod wątpliwość sprawność naszego wojska. Zachowajmy spokój. Uważam, że my, Polacy, powinniśmy być odporni na propagandę Łukaszenki i Putina.

Kamila Lićwinko, fot. Marcin Mazewski

Kamila Lićwinko

była lekkoatletka, skoczkini wzwyż
30.07.2023

Za nami Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Zawodniczki i zawodnicy Podlasia Białystok przywieźli z Gorzowa Wielkopolskiego 7 medali, w tym pięć złotych. To dało drugie miejsce w klasyfikacji medalowej. Razem z byłą zawodniczką Podlasia, multimedalistką MP, ale też m.in. mistrzynią świata w hali w skoku wzwyż - Kamilą Lićwinko - podsumowujemy poszczególne starty.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok