Radio Białystok | Gość | prof. Urszula Wróblewska [wideo] - trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku

20.06.2024, 19:01, akt. 21.06.2024, 14:13

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska
prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska


0:00
0:00
Z prof. Urszulą Wróblewską rozmawia Iza Serafin | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Uczniowie odbierają w piątek (21.06) świadectwa i rozpoczynają wakacje. Maja dwa miesiące na doładowanie akumulatorów przed nowym rokiem szkolnym. Na urlopy wybierają się też dorośli. Jedni i drudzy powinni wypocząć i zresetować mózg, co jednak nie jest łatwe, bo - jak pokazują wszelkie badania - Polacy nie potrafią wypoczywać.

Jak wypocząć na urlopie? O to trenerkę uważności i technik relaksacyjnych prof. Urszulę Wróblewską z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku pyta Iza Serafin. Iza Serafin: Zanim jednak recepta, to tak jak u lekarza, najpierw diagnoza. Co jest z nami nie tak? Różne badania pokazują, że z jednej strony Polacy są przepracowani, najbardziej przepracowany naród w Europie to my, z drugiej strony nie umiemy wypoczywać. Nawet nie chcą niektórzy wypoczywać, nie korzystają z urlopów. Czyżbyśmy postrzegali urlop jako stratę czasu? prof. Urszula Wróblewska: Może to nie jest tak, że coś jest z nami nie tak, tylko po prostu to jest też czas, w jakim żyjemy. My żyjemy w bardzo szybkim świecie i w takim bardzo zadaniowym. Trochę jest tak, że tych zadań mamy tak dużo w ciągu roku, takich zawodowych, czy takich nawet osobistych, które sobie wyznaczamy, które też nam są wyznaczane, w związku z tym jesteśmy po prostu przebodźcowani. Trudno jest nam wyjść od razu z takiego trybu pracy, z tej wielozadaniowości, w taki tryb odpoczynku i spokoju. Dlatego też nie do końca sobie radzimy z takim odcinaniem czasu, że tutaj mam czas na pracę, a tutaj mam czas na wypoczynek. To może potraktować urlop jako kolejne zadanie? Muszę wypocząć, żeby potem móc pracować. Można, ale też można byłoby do tego urlopu podejść z takim mniejszym oczekiwaniem. My ogólnie oczekujemy czegoś. Cały rok czekamy na urlop, cały rok planujemy i bardzo dobrze, bo te plany też dają nam czasami taką odskocznię nawet od pracy. Jak sobie zaplanuję, gdzie pojadę, to już prawie tak, jakbym tam była, mimo że to jest na przykład luty. Rzeczywiście takie planowanie jest istotne. 

Nie oczekujmy od tego czasu, że ja tam pojadę i na pewno będę wypoczywać. Po prostu pozwólmy sobie na to, żeby do tego urlopu podchodzić też z takim luzem, z takim spokojem. Zaplanowaliśmy i pozwólmy, żeby to się po prostu wydarzało. Przyjmujmy to, co jest na tym urlopie jako coś, co jest ciekawe i coś, co nas będzie wzbogacać, jako jakieś nowe doświadczenie. Z którego nas nikt nie rozliczy, na przykład pracodawca.Oczywiście. Tak naprawdę to sami siebie chcemy rozliczyć z tego urlopu, że udało mi się wypocząć albo nie udało mi się wypocząć. I tak naprawdę pół urlopu się zastanawiamy czy zdążymy wypocząć. Po prostu nie myślmy o tym, co zdążymy zrobić, tylko korzystajmy, doświadczajmy tej chwili, w której jesteśmy. Też jest tak, że my nie potrafimy wypoczywać dlatego, że my też nie potrafimy w ciągu roku odpoczywać. Stresy weekendowe są. W niedzielę wieczorem ludzie są tak zestresowani... Tak, dokładnie. Więc co się dziwić, że kiedy przychodzi czas urlopu, to co my mamy zrobić? Jak mamy ten urlop w miarę sprawnie przejść? Też warto byłoby zwrócić uwagę na to, szczególnie gdy mamy takie wspólne urlopy, rodzinne, raz, że właśnie tworzymy jakieś oczekiwania, a z drugiej strony też jakby chcemy wypocząć, ale też nie bierzemy pod uwagę, jak wypoczywają inni wokół nas, członkowie naszej rodziny. To też jest ważne, żeby zwrócić uwagę na swoją potrzebę, jak ja wypoczywam i czego potrzebuję, ale też, żeby zauważyć, co inni potrzebują. 

Żeby trochę też nie było tak, że my narzucamy nasz styl wypoczywania wszystkim dookoła. Ja odpoczywam w taki sposób, że leżę na plaży i czytam książkę, ale na przykład część mojej rodziny jest aktywna i biega. Więc można byłoby spróbować to połączyć i też doświadczyć, jak mi jest w tej sytuacji, kiedy ja też się z nimi przejdę, czy z nimi pobiegam. Czyli trochę wychodzić z takiej swojej strefy komfortu w czasie wakacji, ale z taką ciekawością, jak to jest, żeby też doświadczać. Wakacje czy urlop to jest taki dobry moment na doświadczanie i próbowanie też czegoś nowego, jak mi w tym z tym jest, i też z taką uważnością na to, co się dzieje dookoła.Uważność, czyli jesteśmy tu i teraz. My teraz rozmawiamy, nie wybiegamy myślami gdzie indziej, bo przed nami cały dzień i wiele obowiązków. Czy pani profesor bez urlopu, bez wypoczynku da się w ogóle funkcjonować? Tak niektórzy myślą - urlop to strata czasu.Na pewno nie możemy zmusić wszystkich, żeby odpoczywali efektywniej, żeby rzeczywiście korzystali z urlopów.Są ludzie, którzy latami na urlopy nie jeżdżą i potem mówią: to jest mój pierwszy urlop od pięciu lat.To chyba jest tak, jak z samochodem. W sumie możemy długo jeździć samochodem i nie zmieniać oleju. Pewnie jakoś tam można jeździć, tylko wszystko ma swoją granicę. Tak samo urlop jest nam potrzebny po to, żeby nas uzupełniać tak naprawdę, żeby uzupełniać nasze zasoby, takie zasoby energetyczne, zasoby tego naszego dobrostanu, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Po to jest urlop. Gdyby tak nie było, to byśmy nie mieli wpisanego snu w nasz cykl dobowy, sen nie byłby nam potrzebny, bo byśmy mogli cały czas pracować, a jednak sen jest nam potrzebny.Jak zatem wypoczywać skutecznie, żeby oderwać się od tej codzienności, rzeczywistości, pracy? Żeby się zrelaksować, naładować akumulatory, zresetować mózg, bo to jest chyba bardzo ważne.Takim ważnym aspektem jest bycie uważnym na tym urlopie. Ważne, by podchodzić do tego urlopu z takim doświadczeniem dziecka, z taką ciekawością. Z takim postrzeganiem tego urlopu jako coś, co się wydarza i coś, co jest w tym momencie tak naprawdę niepowtarzalne. Ten urlop, który my przeżywamy, to jest ten jedyny urlop, który jest w tym roku i w tym momencie. To tak jak nasza rozmowa. Ona jest niepowtarzalna, bo ona się za moment skończy i już do niej nie wrócimy. Owszem, my możemy sobie myśleć, planować. 

Ja kiedyś słyszałam taką rozmowę rodziny, która planowała co za rok będą robić albo gdzie za rok pojadą, będąc nad morzem. Jasne, że możemy planować, tylko pamiętajmy o tym, że to jest teraz, to morze jest teraz, ten piasek jest teraz, te obłoki są teraz. Może po prostu czasami warto spojrzeć w niebo i po prostu sobie pomarzyć, co z tych obłoków widzimy i sobie powyobrażać, po prostu się zatrzymać.Jak zapomnieć o pracy, o telefonie, o tym, co nas bardzo ciągnie? Odłożyć. Tutaj jest potrzebna taka samodyscyplina, że odkładam, nie korzystam. Zamiast telefonu to proponuję, jak jesteśmy na plaży, znaleźć muszlę i może obejrzeć tę muszlę z każdej strony i zastanowić się, jakie było jej życie, co się z nią tam wcześniej działo. Przekierować swoją uwagę, a na pewno można przekierować swoją uwagę na swój oddech. To też daje. Skupić się na sobie. Czego na pewno nie robić? Co blokuje nasz wypoczynek? Na pewno nasz wypoczynek blokują telefony, czyli myślenie o pracy. Też takie oczekiwanie, że ja wypocznę, że ja sobie daję czas na wypoczynek. Takie narzucanie sobie tego wypoczynku i brak takiego spokoju i luzu do tego wypoczynku. Ten wypoczynek to my w zasadzie organizujemy po to, żeby mieć taki spokój, taki luz. Czyli uważność i luz. To są słowa klucze. Nic prostszego. Wystarczy być właśnie uważnym, wyluzowanym. Tej uważności, nie tylko w czasie wakacji, życzymy naszym słuchaczom. Za cenne rady bardzo dziękujemy. | red: zmj, sk


Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!
Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja, 17.07.2024,

Norbert Jadczuk

Norbert Jadczuk, wójt gminy Nurzec-Stacja
17.07.2024

Mieszkańcy gminy Nurzec-Stacja nie mieli nic wspólnego ze znieważeniem żołnierzy przy granicy polsko-białoruskiej.

Andrzej Aleksiejczuk, 16.07.2024, fot. Barbara Sokolińska

Andrzej Aleksiejczuk

Andrzej Aleksiejczuk, wiceprzewodniczący Podlaskiej Rady OPZZ
16.07.2024

Radzie Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w przyszłym roku.

Joanna Fiodorow, fot. Joanna Szubzda

Joanna Fiodorow

trenerka Wojciecha Nowickiego
11.07.2024

Jak będą wyglądać ostatnie trzy tygodnie Wojciecha Nowickiego przed startem na igrzyskach w Paryżu


dr Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
9.07.2024

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już wyniki matur.

Agnieszka Muzyk, fot. Adam Dąbrowski

Agnieszka Muzyk

dyrektor OKE w Łomży
3.07.2024

Znamy już wyniki egzaminu ósmoklasisty w naszym województwie. Podała je Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Prof. Adam Krętowski, 27.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Krętowski

rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
27.06.2024

Z nagrodą za skok do czołówki rankingu Uczelni Akademickich kończy kadencję rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku - profesor Adam Krętowski.


prof. Urszula Wróblewska, fot. Sylwia Krassowska

prof. Urszula Wróblewska [wideo]

trenerka uważności i technik relaksacyjnych z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
20.06.2024

- Urlop jest nam potrzebny po to, żeby uzupełniać nasze zasoby energetyczne, żebyśmy lepiej funkcjonowali. Podchodźmy do tego czasu z luzem i spokojem - mówi prof. Urszula Wróblewska.

Wojciech Strzałkowski, 20.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Wojciech Strzałkowski [wideo]

przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii Białystok
19.06.2024

FK Paneveżys i HJK Helsinki są w naszym zasięgu - uważa Wojciech Strzałkowski. Jedna z tych drużyn będzie rywalem Jagiellonii w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. - Można powiedzieć, że los był dla nas łaskawy, ale pewnie tak samo myślą w klubach z Litwy i Finlandii - mówi.

dr Marek Jedynak, fot. Barbara Sokolińska

dr Marek Jedynak

dyrektor białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej
19.06.2024

Zbliża się XV jubileuszowa edycja Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów - instytucje, organizacje i osoby.


Jacek Dobrzyński, źródło: archiwum prywatne

Jacek Dobrzyński [wideo]

rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych
19.06.2024

- Żołnierz czy funkcjonariusz musi wiedzieć, że państwo za nim stoi i daje mu takie narzędzia, które są niezbędne do tego, żeby mógł skutecznie strzec naszej wschodniej granicy - mówi Jacek Dobrzyński.

Grzegorz Kuczyński, fot. Joanna Szubzda

Grzegorz Kuczyński

prezes Fundacji Białystok Biega
18.06.2024

Charytatywna sztafeta maratońska Plum Ekiden to przede wszystkim integracja, która jest ważniejsza od rywalizacji, to dobra zabawa w aktywny, sportowy sposób. To przyciąga uczestników najbardziej - mówi Grzegorz Kuczyński.

Iwona Kulesza-Woroniecka, fot. Joanna Szubzda

Iwona Kulesza-Woroniecka [wideo]

wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem
17.06.2024

Wzrost płacy minimalnej. - Pracodawcy nie mogą używać argumentu, że ich na to nie stać, dlatego że wszystkie dane poświadczają wzrost gospodarczy, a skoro jest wzrost gospodarczy i skoro zyski pracodawców są wyższe, to wypadałoby się tymi zyskami podzielić z pracownikami - mówi wiceprzewodnicząca OPZZ w Podlaskiem.


Adrian Siemieniec, fot. Sylwia Krassowska

Adrian Siemieniec [wideo]

trener Jagiellonii Białystok
16.06.2024

- Zobaczymy, co nam los przydzieli. Na pewno nie zejdziemy ze swojej drogi, nie zmienimy swojej tożsamości. Niezależnie od tego, z kim będziemy grali, będziemy chcieli grać na swoich warunkach - mówi Adrian Siemieniec.

prof. Michał Żmihorski, screen z rozmowy

prof. Michał Żmihorski [wideo]

dyrektor Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk
13.06.2024

- Te dwa interesy, czyli obronność kraju i interesy przyrodnicze są zbieżne. Jeżeli pomyślimy o zredukowaniu zagęszczenia dróg, o unaturalnieniu lasów, to są to czynniki, które wpływają pozytywnie zarówno na obronność, jak i mają bardzo pozytywny wpływ na przyrodnicze walory tych ekosystemów - mówi prof. Michał Żmihorski

gen. Sławomir Klekotka, fot. Joanna Szubzda

gen. Sławomir Klekotka [wideo]

komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
12.06.2024

- Na pewno żadnych utrudnień dla mieszkańców w związku z wprowadzeniem strefy buforowej nie przewidujemy. Chciałbym też podkreślić, że w chwili obecnej całe niebezpieczeństwo, które jest, koncentruje się wyłącznie na granicy. Poza tą strefą jest bezpiecznie, więc można śmiało na Podlasiu wypoczywać - podkreśla komendant POSG.


Mariusz Madejczyk, fot. Piotr Pietruczuk

Mariusz Madejczyk

zastępca dyrektora NASK
12.06.2024

Celem naszych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa cyfrowego mieszkańców województwa podlaskiego, między innymi poprzez działania edukacyjne – w tym organizację konferencji - mówi Mariusz Madejczyk, zastępca dyrektora NASK i pełnomocnik wojewody ds. cyberbezpieczeństwa.

prof. Marta Kosior-Kazberuk, fot. Barbara Sokolińska

prof. Marta Kosior-Kazberuk [wideo]

rektor Politechniki Białostockiej
11.06.2024

"Trzeba będzie młodych ludzi przekonać, żeby wybrali - jeżeli chodzi o studiowanie - właśnie Politechnikę Białostocką. Dlatego też stale modernizujemy naszą ofertę edukacyjną" - mówiła w Polskim Radiu Białystok prof. Marta Kosior-Kazberuk.

prof. Adam Bartnicki, fot. Barbara Sokolińska

prof. Adam Bartnicki [wideo]

dziekan Wydziału Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

- Musimy pamiętać o swoich żołnierzach i pomagać im, jak tylko możemy - mówi prof. Adam Bartnicki.


dr Sławomir Bartnicki, fot. Marcin Gliński

dr Sławomir Bartnicki

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
10.06.2024

W województwie podlaskim, tworzącym w wyborach do Parlamentu Europejskiego jeden okręg z Warmią i Mazurami - zdecydowanie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 42 proc. głosów. W skali całego okręgu nr 3 lepszy wynik miała jednak Koalicja Obywatelska. Mandaty zdobyli Jacek Protas (KO) i Maciej Wąsik (PiS).

dr Maciej Białous, fot. Sylwia Krassowska

dr Maciej Białous [wideo]

socjolog z Uniwersytetu w Białymstoku
9.06.2024

- Tutaj nie było takich nazwisk, które byłyby jakoś wyjątkowo elektryzujące. Poza dosłownie kilkoma wyjątkami - komentuje wyniki wyborów do Europarlamentu dr Maciej Białous.

Klaudia Rosińska, źródło zdjęcia: archiwum prywatne

Klaudia Rosińska

specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji
7.06.2024

- Trzeba być czujnym, bo dezinformacje, fake newsy czy manipulacje mogą zaburzyć nasze decyzje wyborcze - mówi specjalistka ds. przeciwdziałania dezinformacji dr Klaudia Rosińska.


Jacek Brzozowski, 7.06.2024, fot. Barbara Sokolińska

Jacek Brzozowski [wideo]

wojewoda podlaski
6.06.2024

- Granica jest święta i ona ma być bezpieczna - mówił w Polskim Radiu Białystok Jacek Brzozowski.

Jarosław Galej, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Galej

kandydat Komitetu Wyborczego Normalny Kraj do Parlamentu Europejskiego
6.06.2024

To ostatnia z cyklu rozmów w Polskim Radiu Białystok z kandydatami do Europarlamentu z okręgu nr 3, który obejmuje województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W czwartek (6.06) - zgodnie z kolejnością list wyborczych na kartach do głosowania - komitet nr 8 - Komitet Wyborczy Normalny Kraj.

kpt. Marcin Burzyński, fot. Sylwia Krassowska

kpt. Marcin Burzyński [wideo]

oficer wychowawczy 18. Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku
5.06.2024

- Rezerwy są potrzebne. Im więcej przeszkolonych ludzi, którzy po prostu wiedzą, z czym mogą mieć do czynienia, potrafią posługiwać się podstawową bronią, reagować na alarmy i po prostu być przygotowanym na wszelkie zagrożenia, tym lepiej - mówi kpt. Marcin Burzyński.


Adam Andruszkiewicz, fot. Joanna Szubzda

Adam Andruszkiewicz

poseł, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego
5.06.2024

- Zawsze polityk pracuje na to, żeby być docenionym przez wyborców, żeby mieszkańcy postawili przy naszym nazwisku "krzyżyk". Najważniejsze jest to, żebyśmy wygrali jako formacja te wybory - mówi Adam Andruszkiewicz.

Maciej Żywno, fot. Sylwia Krassowska

Maciej Żywno [wideo]

wicemarszałek Senatu
5.06.2024

Kompletnie zbędną czynnością nazywa wicemarszałek Senatu wprowadzenie strefy z zakazem przebywania przy granicy z Białorusią. - Czas najwyższy nie traktować tej sprawy biało-czarno, że przez granicę idą źli albo dobrzy. Można dbać o bezpieczeństwo, szczelność granic, ale trzeba mieć na uwadze aspekt humanitarny - podkreśla.

Edyta Kondzior, fot. Marcin Gliński

Edyta Kondzior

kandydatka Nowej Lewicy do Parlamentu Europejskiego
4.06.2024

- Uważam, że Unia Europejska powinna mieć własne siły wojskowe - mówi Edyta Kondzior.


Andrzej Skiepko, fot. Marcin Gliński

Andrzej Skiepko [wideo]

starosta hajnowski
3.06.2024

- W imieniu samorządowców wystosowaliśmy pismo do pana premiera, aby jednak skorygował te plany, które przewidywały bardzo dużą strefę buforową przy granicy - mówił w Polskim Radiu Białystok starosta hajnowski Andrzej Skiepko.

Tomasz Frankowski, fot. Joanna Szubzda

Tomasz Frankowski

europoseł, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego
3.06.2024

- Bezpieczeństwo i obrona polskiej granicy jest tym samym, co bezpieczeństwo i obrona granicy całej Unii Europejskiej - mówi Tomasz Frankowski.

Jacek Słoma, fot. Sylwia Krassowska

Jacek Słoma [wideo]

rolnik z Krynek
3.06.2024

- Z perspektywy czasu uważam, że stan wyjątkowy w 2021 roku zdał egzamin. Mam nadzieję, że dzisiaj ta strefa buforowa też pomoże w walce z nielegalną migracją i w zarządzaniu kryzysem - mówi Jacek Słoma.


Taras Romanczuk, fot. Joanna Szubzda

Taras Romanczuk

piłkarz Jagiellonii Białystok i reprezentacji Polski
2.06.2024

- Cieszę się z tego, że trener Probierz docenił moją pracę w tym sezonie - mówi Taras Romanczuk.

Agnieszka Czarkowska, fot. Marcin Gliński

Agnieszka Czarkowska

kierownik Redakcji Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia Białystok
2.06.2024

To będzie prawdziwe święto, wypełnione drobiazgowym słuchaniem wybranych reportaży. W poniedziałek (3.06) zaczynają się Ogólnopolskie Warsztaty Reportażu Radiowego w Tykocinie, które od kilkudziesięciu lat organizuje Polskie Radio Białystok.

Miłosz Kuziemka, fot. Barbara Sokolińska

Miłosz Kuziemka

lider Komitetu Wyborczego Polexit z okręgu nr 3
31.05.2024

- Jesteśmy w takim punkcie, że kończy nam się możliwość wetowania. Sam proces weto jest już podważany, a za chwilę będzie nielegalny. Skończy się to takim status quo, że nigdy nie będziemy w stanie wyjście z Unii Europejskiej - mówi Miłosz Kuziemka.


Prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński, źródło: PRB/Kazimierz Adamczewski-Uniwersytet Zielonogórski

prof. Anna Moniuszko i prof. Marek Konopczyński

z Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

Twórcza resocjalizacja z arteterapią to zupełnie nowy w Polsce pomysł na kształcenie specjalistów-pedagogów. Od września taki kierunek będzie na Uniwersytecie w Białymstoku.

dr Katarzyna Siemion, fot. Barbara Sokolińska

dr Katarzyna Siemion [wideo]

z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku
31.05.2024

- Zastrzeżenie numeru PESEL ma zapobiegać niektórym skutkom związanym z kradzieżą tożsamości - mówiła w Polskim Radiu Białystok dr Katarzyna Siemion.

Gen. Wiesław Kukuła, fot. Joanna Szubzda

gen. Wiesław Kukuła [wideo]

szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
29.05.2024

"Tarcza Wschód przyczyni się do uszczelnienia granicy" - mówił w Polskim Radiu Białystok gen. Wiesław Kukuła.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok