Radio Białystok | Magazyny | Gry polityczne | Czy partia rządząca pozamiatała swoimi propozycjami socjalnymi?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Czy partia rządząca pozamiatała swoimi propozycjami socjalnymi? Czy szeroka koalicja opozycyjna to remedium na pociągnięcia rządzących? To zasadnicze pytania naszego dzisiejszego spotkania. 500 plus na każde dziecko, bez podatku do 26 roku życia, trzynastka dla emerytów i rozbudowa sieci autobusowej - to główne propozycje PiS. Czy przekona to wyborców? Opozycja na razie zwiera szeregi, ale nie widać propozycji programowych poza ogólnym hasłem, że musimy wygrać Europę. Czym trzeba byłoby przebić propozycje rządzących, aby móc wygrać w wyborach?
Goście Lecha Pilarskiego:
Jacek Bogucki – poseł PiS,
Mikołaj Janowski z PSL
Zbigniew Nikitorowicz z PO
Co jest przyczyną obecnego kryzysu w relacjach polsko-ukraińskich? Czy Polska i Ukraina będą mieć strategiczne partnerstwo?
Polska przedłuża embargo na import ukraińskich zbóż do Polski, po tym jak zakaz ten zniosła Komisja Europejska. Wyspę Lampedusa zalała fala migrantów, rząd Włoch ma wydać specjalny dekret bezpieczeństwa w sprawie zatrzymywania i wydalania migrantów, o referendum w sprawie migracji mówi już prezydent Francji. Dyskusja trwa też w innych krajach europejskich.
Obniżenie podatków, lepsza opieka zdrowotna, więcej mieszkań? Czym partie polityczne chcą przekonać do siebie wyborców?
Partie polityczne odkryły już wszystkie karty. Znamy ich kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandaty do parlamentu.
Poniedziałek (28.08) jest ostatnim dniem na zawiadomienie PKW o utworzeniu komitetu wyborczego. Dotychczas PKW zarejestrowała 57 komitetów wyborczych.
W "Grach politycznych" odniesiemy się między innymi do ostatniego spotu Donalda Tuska, który wywołał burzę polityczną.
Plany przeprowadzenia referendum w sprawie przymusowej relokacji migrantów, uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich i skierowanie przez prezydenta do Trybunału Konstytucyjnego wniosku ws. ustawy o komisji ds. rosyjskich wpływów - to jedne z głównych wydarzeń minionego tygodnia.
W tych "Grach politycznych" rozmawiamy między innymi o przegranej Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
W audycji o Marszu 4 czerwca w Warszawie i podpisie oraz poprawkach zgłoszonych przez prezydenta Andrzeja Dudę do ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.
Prowadzący:
Dorota Niebrzydowska