Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Koncert live - Michał Czarnecki

Koncert live - Michał Czarnecki

12.05.2019, 15:26, akt. 22:20

W niedzielę (12.05) po południu w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił laureat Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych "Rockowania".


Koncert Michała Czarneckiego w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska
Koncert Michała Czarneckiego w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska

Michał Czarnecki – obserwator, twórca tekstów, melorecytator/wokalista, gitarzysta, dawniej również wokalista zespołu Lifemotiv. Miłośnik prostoty w muzyce, zwolennik oszczędnej modyfikacji dźwięku, poszukiwacz emocji. W tekstach unika pierwszej osoby. Śpiewa po polsku. Obecnie pracuje nad solową płytą.

Jego aktualny zestaw muzyczny to gitara akustyczna, elementy zestawu perkusyjnego oraz looper. Jego teksty to z jednej strony proste, ale szczegółowe obserwacje ludzkich zachowań i zjawisk, wyśpiewane emocjonalnie, a z drugiej nierzadko teksty pisane z humorem i dystansem. W narracji chętnie porusza się po Białymstoku.

Do ulubionych muzycznych doświadczeń Michała należą m.in. występ na Halfway Festival w Białymstoku oraz wygrana Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania”.

Na muzycznych listach Polskiego Radia Białystok pojawia się kilka utworów Michała Czarneckiego. To utwory z płyty „O Człowieku” zespołu Lifemotiv, którą Polskie Radio Białystok objęło patronatem.

Koncert w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok w niedzielę (12.05) o 18:00. 

| red: ary, sk

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

W niedzielę, 11 października po 20:00 na antenie Polskiego Radia Białystok "Koncert dla Gabrysia". W ten sposób białostoccy muzycy wspierają kontrabasistę Gabriela Tomczuka, chorego na białaczkę szpikową.


Muzyka Koptów - jednej z najstarszych społeczności chrześcijańskich na świecie oraz nowoczesny jazz zabrzmi w środę (9.09) w Polskim Radiu Białystok.


W niedzielę (30.08) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił zespół Starsabout. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie i w mediach społecznościowych.


W niedzielę (16.08) muzyka na żywo na naszej antenie. W studiu przy Świerkowej 1 wystąpi kolejny laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


W niedzielę, 2 sierpnia, na scenie Studia Rembrandt wystąpił zespół Waterville.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok