Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

8.03.2020, 04:19, akt. 19:51

W niedzielę (8.03) wieczorem w Dniu Kobiet wyjątkowe muzyczne spotkanie w Polskim Radiu Białystok. Na scenie studia Rembrandt wystąpili muzycy związani z Operą i Filharmonią Podlaską.


Mateusz Stachura z zespołem The Consonance Trio w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska
Mateusz Stachura z zespołem The Consonance Trio w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska


Mateusz Stachura to absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego. Jeszcze na studiach występował solowo w spektaklach Teatru Muzycznego w Łodzi oraz widowiskach muzycznych.

Umiejętności wokalne doskonalił podczas kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Był członkiem Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie. W 2012 roku został zaproszony, w ramach stypendium, do wzięcia udziału w prestiżowych warsztatach "Academie de Villecroze" oraz "L’Academie des Heures Romantiques" we Francji.Zabrzmiały utwory m.in. Louisa Armstronga, Franka Sinatry i Eugeniusza Bodo

Mateusz Stachura nie ogranicza się tylko do klasycznego repertuaru, śpiewa utwory F. Sinatry, M. Bublé, L. Armstronga, R. Charlesa, E. Bodo, M. Fogga. Od 2012 roku pracuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie kreował rolę Marka w musicalu "Korczak" oraz rolę "Passerin’a" w musicalu "Upiór w Operze".

The Consonanse Trio to zespół utworzony w 2014 roku przez trzech przyjaciół, zawodowych muzyków na co dzień pracujących przy wielu różnych projektach. Muzyka, którą tworzą jest wspólnym mianownikiem rozmaitych zainteresowań  muzycznych począwszy od muzyki klasycznej poprzez jazz, muzykę etniczną do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W 2015 roku zespół nagrał swoje pierwsze single: "Tower" oraz "Childhood". W 2016 roku The Consonance Trio zagrali autorskie koncerty w Millionova Fabryka Designu i Monopolis w Łodzi. W latach 2016-2017 zagrali cykl koncertów z chórem Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i okolicach.

W styczniu 2017 roku The Consonance Trio zagrali z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej  koncert galowy z okazji dziesięciolecia chóru OiFP w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. W 2018 roku zaczęli współpracę z Suwalską Orkiestrą kameralną. Muzycy nagrali też ścieżkę dźwiękową do pierwszej części filmu fabularnego "Czarna Dama".

Koncert w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok transmitowaliśmy na naszej antenie.

| red: ary, sk, wsz


REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok