Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

8.03.2020, 04:19, akt. 19:51

W niedzielę (8.03) wieczorem w Dniu Kobiet wyjątkowe muzyczne spotkanie w Polskim Radiu Białystok. Na scenie studia Rembrandt wystąpili muzycy związani z Operą i Filharmonią Podlaską.


Mateusz Stachura z zespołem The Consonance Trio w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska
Mateusz Stachura z zespołem The Consonance Trio w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok, fot. Sylwia Krassowska

Mateusz Stachura to absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie śpiewu solowego. Jeszcze na studiach występował solowo w spektaklach Teatru Muzycznego w Łodzi oraz widowiskach muzycznych.

Umiejętności wokalne doskonalił podczas kursów mistrzowskich w kraju i za granicą. Był członkiem Akademii Operowej przy Operze Narodowej w Warszawie. W 2012 roku został zaproszony, w ramach stypendium, do wzięcia udziału w prestiżowych warsztatach "Academie de Villecroze" oraz "L’Academie des Heures Romantiques" we Francji.Zabrzmiały utwory m.in. Louisa Armstronga, Franka Sinatry i Eugeniusza Bodo

Mateusz Stachura nie ogranicza się tylko do klasycznego repertuaru, śpiewa utwory F. Sinatry, M. Bublé, L. Armstronga, R. Charlesa, E. Bodo, M. Fogga. Od 2012 roku pracuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej, gdzie kreował rolę Marka w musicalu "Korczak" oraz rolę "Passerin’a" w musicalu "Upiór w Operze".

The Consonanse Trio to zespół utworzony w 2014 roku przez trzech przyjaciół, zawodowych muzyków na co dzień pracujących przy wielu różnych projektach. Muzyka, którą tworzą jest wspólnym mianownikiem rozmaitych zainteresowań  muzycznych począwszy od muzyki klasycznej poprzez jazz, muzykę etniczną do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W 2015 roku zespół nagrał swoje pierwsze single: "Tower" oraz "Childhood". W 2016 roku The Consonance Trio zagrali autorskie koncerty w Millionova Fabryka Designu i Monopolis w Łodzi. W latach 2016-2017 zagrali cykl koncertów z chórem Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i okolicach.

W styczniu 2017 roku The Consonance Trio zagrali z Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej  koncert galowy z okazji dziesięciolecia chóru OiFP w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. W 2018 roku zaczęli współpracę z Suwalską Orkiestrą kameralną. Muzycy nagrali też ścieżkę dźwiękową do pierwszej części filmu fabularnego "Czarna Dama".

Koncert w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok transmitowaliśmy na naszej antenie.

| red: ary, sk, wsz


"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk

W niedzielę, 11 października po 20:00 na antenie Polskiego Radia Białystok "Koncert dla Gabrysia". W ten sposób białostoccy muzycy wspierają kontrabasistę Gabriela Tomczuka, chorego na białaczkę szpikową.


Muzyka Koptów - jednej z najstarszych społeczności chrześcijańskich na świecie oraz nowoczesny jazz zabrzmi w środę (9.09) w Polskim Radiu Białystok.


W niedzielę (30.08) w studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpił zespół Starsabout. Koncert transmitowaliśmy na naszej antenie i w mediach społecznościowych.


W niedzielę (16.08) muzyka na żywo na naszej antenie. W studiu przy Świerkowej 1 wystąpi kolejny laureat konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


W niedzielę, 2 sierpnia, na scenie Studia Rembrandt wystąpił zespół Waterville.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok