Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Miłość i życie kobiety – koncert live z okazji Dnia Kobiet

Miłość i życie kobiety – koncert live z okazji Dnia Kobiet

3.03.2021, 07:05

Już w najbliższą niedzielę, 7 marca w Polskim Radiu Białystok specjalny koncert z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Piosenki napisane przez mężczyzn dla kobiet będzie śpiewać Małgorzata Trojanowska.


Miłość i życie kobiety - koncert Małgorzaty Trojanowskiej
Miłość i życie kobiety - koncert Małgorzaty Trojanowskiej

Ze sceny Studia Rembrandt będzie można usłyszeć przeboje polskich scen teatralnych i kabaretów dwudziestolecia międzywojennego z muzyką Henryka Warsa i Artura Golda, przeboje polskiego radia z lat 50. i 60. pisane m.in. dla Ireny Santor, Kaliny Jędrusik, Sławy Przybylskiej przez Witolda Lutosławskiego pod pseudonimem Derwid, a także hity Broadwayu - Richarda Rodgersa, Frederika Loewe czy Henry'ego Manciniego.

Autorami tekstów i muzyki tych utworów są wyłącznie mężczyźni. Z męskiego punktu widzenia traktują więc o kobiecej kokieterii, miłości, zazdrości, zdradzie, wybaczaniu, niezależności, melancholii...

Wykonawcy:

Małgorzata Trojanowska – sopran, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureatka wielu konkursów wokalnych, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, a także z zespołami filharmonicznymi w całej Polsce. Bierze udział w festiwalach muzycznych. Jej repertuar jest bogaty i różnorodny, obejmuje operę, operetkę, oratorium, utwory musicalowe i estradowe, pieśni. W latach 2008-11 współpracowała z Polskim Radiem Białystok.

Krzysztof Kulikowski - fortepian. Absolwent wydziału instrumentalno-pedagogicznego Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Z zamiłowania zajmuje się muzyką jazzową, aranżacją, kompozycją. Od 2003 roku związany ze Szkołą Muzyczną I i II st. im. F. Chopina w Białymstoku, gdzie uczy gry na fortepianie. Pracuje również jako akompaniator i aranżer w Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim i Akademii Teatralnej. Gra koncerty solowe, akompaniuje zawodowym wokalistom, studentom, współpracuje z zespołami instrumentalnymi. Wykonuje repertuar związany z klasyką, jazzem, musicalem, piosenką aktorską, poetycką, muzyką popową i rockową.

Początek koncertu – niedziela, 7 marca, godzina 18. Transmisja na antenie Polskiego Radia Białystok oraz na radio.bialystok.pl.

Zapraszamy!

Szpiedzy, wielka historia i miłość

Miłość i życie kobiety – koncert live z okazji Dnia Kobiet


Już w najbliższą niedzielę, 7 marca w Polskim Radiu Białystok specjalny koncert z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Piosenki napisane przez mężczyzn dla kobiet będzie śpiewać Małgorzata Trojanowska.


VIII Charytatywny Koncert Świąteczny #śledźpingwina


W niedzielę 20 grudnia 2020 roku na antenie Polskiego Radia Białystok oraz na transmisji online w internecie będzie można obejrzeć i usłyszeć najbardziej świąteczny koncert w mieście.


Karolina Cicha & Spółka w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę (6.12) muzyka na żywo prosto ze studia Rembrandt przy Świerkowej 1. Koncert będziemy transmitować na antenie i w naszych mediach społecznościowych.


Koncert dla Gabriela Tomczuka


W niedzielę, 11 października po 20:00 na antenie Polskiego Radia Białystok "Koncert dla Gabrysia". W ten sposób białostoccy muzycy wspierają kontrabasistę Gabriela Tomczuka, chorego na białaczkę szpikową.


Copticus - koncert w białostockim klubie Zmianie Klimatu i na antenie naszego radia


Muzyka Koptów - jednej z najstarszych społeczności chrześcijańskich na świecie oraz nowoczesny jazz zabrzmi w środę (9.09) w Polskim Radiu Białystok.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok