Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Miłość i życie kobiety – koncert live z okazji Dnia Kobiet

Miłość i życie kobiety – koncert live z okazji Dnia Kobiet

3.03.2021, 07:05

Już w najbliższą niedzielę, 7 marca w Polskim Radiu Białystok specjalny koncert z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Piosenki napisane przez mężczyzn dla kobiet będzie śpiewać Małgorzata Trojanowska.


Miłość i życie kobiety - koncert Małgorzaty Trojanowskiej
Miłość i życie kobiety - koncert Małgorzaty Trojanowskiej


Ze sceny Studia Rembrandt będzie można usłyszeć przeboje polskich scen teatralnych i kabaretów dwudziestolecia międzywojennego z muzyką Henryka Warsa i Artura Golda, przeboje polskiego radia z lat 50. i 60. pisane m.in. dla Ireny Santor, Kaliny Jędrusik, Sławy Przybylskiej przez Witolda Lutosławskiego pod pseudonimem Derwid, a także hity Broadwayu - Richarda Rodgersa, Frederika Loewe czy Henry'ego Manciniego.

Autorami tekstów i muzyki tych utworów są wyłącznie mężczyźni. Z męskiego punktu widzenia traktują więc o kobiecej kokieterii, miłości, zazdrości, zdradzie, wybaczaniu, niezależności, melancholii...

Wykonawcy:

Małgorzata Trojanowska – sopran, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, laureatka wielu konkursów wokalnych, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, a także z zespołami filharmonicznymi w całej Polsce. Bierze udział w festiwalach muzycznych. Jej repertuar jest bogaty i różnorodny, obejmuje operę, operetkę, oratorium, utwory musicalowe i estradowe, pieśni. W latach 2008-11 współpracowała z Polskim Radiem Białystok.

Krzysztof Kulikowski - fortepian. Absolwent wydziału instrumentalno-pedagogicznego Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Z zamiłowania zajmuje się muzyką jazzową, aranżacją, kompozycją. Od 2003 roku związany ze Szkołą Muzyczną I i II st. im. F. Chopina w Białymstoku, gdzie uczy gry na fortepianie. Pracuje również jako akompaniator i aranżer w Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim i Akademii Teatralnej. Gra koncerty solowe, akompaniuje zawodowym wokalistom, studentom, współpracuje z zespołami instrumentalnymi. Wykonuje repertuar związany z klasyką, jazzem, musicalem, piosenką aktorską, poetycką, muzyką popową i rockową.

Początek koncertu – niedziela, 7 marca, godzina 18. Transmisja na antenie Polskiego Radia Białystok oraz na radio.bialystok.pl.

Zapraszamy!

REKLAMA
NIE TEATR

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok