Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Patrycja Ziniewicz - na żywo [zdjęcia]

Patrycja Ziniewicz - na żywo [zdjęcia]

19.12.2021, 09:00, akt. 20.12.2021, 08:39

W niedzielę 19 grudnia na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpiła Patrycja Ziniewicz, czyli młoda, zdolna białostoczanka, która zaśpiewała piosenki Ewy Demarczyk. Koncert towarzyszy finałowi 25. edycji konkursu "Gwiazdka z książką".


Koncert Patrycji Ziniewicz z okazji 25-lecia "Gwiazdki z książką", fot. Monika Kalicka
Koncert Patrycji Ziniewicz z okazji 25-lecia "Gwiazdki z książką", fot. Monika Kalicka


Patrycja Ziniewicz od dziecka zbiera doświadczenia związane z pracą na scenie. Jako nastolatka występowała w musicalach młodzieżowych wystawianych przez Szkołę Estradową im. Anny German w Białymstoku m.in. "Ona i on" czy "Dym III". Wiosną 2014 roku wystąpiła w koncercie w Operze i Filharmonii Podlaskiej w ramach cyklu Opera Młodych. Podczas studiów w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku brała udział w uczelnianych projektach: "Miłość i więcej nic", "Koncert piosenek Jacquesa Brela", koncert "Musicale, musicale" w Mazowieckim Teatrze Muzycznym,  czy musical "Godspell" w reż. Miłosza Gałaja. W latach 2017-19 współpracowała z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną przy projektach "Bajeczne piosenki", "ABBA symfonicznie" i "Mała trójmiejska maskarada". Od jesieni 2018 roku koncertuje z materiałem List do Czarnego Anioła – piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk. W 2021 roku zadebiutowała na dużym ekranie w pełnometrażowym filmie fabularnym "Po Miłość / Pour l'amour" podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Album pod tytułem "List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk", z którego piosenki usłyszymy podczas niedzielnego koncertu, jest absolutnym debiutem zarówno płytowym, jak i producenckim  Patrycji. - Ewa Demarczyk była i jest dla mnie wielkim autorytetem. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli uda mi się odkurzyć dawne wspomnienia u części mojej publiczności, która pamięta jej wykonania na żywo, zaś tej drugiej części młodszej – przybliżę postać oraz repertuar tej legendy polskiej piosenki aktorskiej - mówi o swojej płycie Patrycja Ziniewicz.

| red: mak


REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

Studio Piosenki HDK na żywo


Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


"Rewia wokalna" na żywo w Polskim Radiu Białystok


Już w najbliższą niedzielę na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią dyplomanci Studium Wokalno-Aktorskiego. Ich występu będzie można posłuchać na naszej antenie oraz obejrzeć w serwisach społecznościowych Facebook i YouTube. Początek koncertu: niedziela, 5 czerwca, godz. 18.05.


Mgły na żywo w Polskim Radiu Białystok


To będzie wyjątkowy wieczór. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpią Mgły - laureat Niebieskiego Mikrofonu 2020. Na Koncert zapraszamy w niedzielę, 29.05, o godz. 18:05. Transmisja na antenie Radia Białystok oraz na kanale YouTube i mediach społecznościowych PRB.


Seasonal na żywo w Polskim Radiu Białystok


W niedzielę, 15 maja na scenie Studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi laureat ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - Seasonal. Początek transmisji live na naszej antenie oraz video na naszym redakcyjnym Facebooku oraz kanale YouTube o godz. 18.05.


Bright Ophidia akustycznie w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Bright Ophidia, białostocki zespół znany z ciężkiego rocka, tym razem można było usłyszeć w wersji unplugged w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Koncert można również obejrzeć na radiowym kanale YouTube i Facebooku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok