Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Studio Piosenki HDK na żywo

Studio Piosenki HDK na żywo

6.06.2022, 09:00, akt. 10.06.2022, 15:01

Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


Studio Piosenki HDK
Studio Piosenki HDK

Studio Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury powstało w 2007 roku. 30 kwietnia 2022 r. obchodziło Jubileusz swojej 15-letniej działalności. Jest to zespół zrzeszający w swoim gronie uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież. Od początku swojej działalności bierze udział w przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki w Polsce i poza granicami kraju (na Ukrainie, Bułgarii, Włoszech). Młode wokalistki zdobywają ogrom nagród i wyróżnień. Są finalistkami łącznie 450 festiwali i konkursów o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskimi międzynarodowym. Rokrocznie otrzymują stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego.


Festiwale muzyczne to jednak nie wszystko, bowiem Studio Piosenki od kilku lat realizuje własne koncerty i tworzy spektakle muzyczne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności . Do najważniejszych dotychczas zrealizowanych artystycznych wydarzeń należą m.in. spektakle „Nasza niepodległa”, ”Powróćmy jak za dawnych lat”, „Historie w rzeczach zapisane”, „Szalone lata 60.”, „Warszawo ma”, „Dziennik Małgorzaty”, „Byle nie o miłości”, „Ocalić od zapomnienia”, „Hej kolęda, kolęda”, „Pamięci Zbigniewa Wodeckiego” oraz  cykl przedstawień dla dzieci „Dzieci dzieciom”.

W  2021 roku Studio Piosenki nagrało autorską płytę „Hajnówka moje miasto”, która została wydana z okazji Jubileuszu 70-lecia praw miejskich Hajnówki. Płytę Studio zrealizowało we współpracy z pianistą Przemysławem Zalewskim. „Hajnówka moje miasto” tematyką nawiązuje do miasta Hajnówka, ale nie tylko, bowiem teksty piosenek obrazują wyjątkową więź człowieka ze swoją małą ojczyzną, opowiadają o miłości do rodzinnego domu, o wspomnieniach z dzieciństwa, a przede wszystkim ukazują, jak ogromny wpływ na nasze życie ma miejsce, w którym się wychowaliśmy. Płyta „Hajnówka moje miasto” to  emocjonująca  podróż po wyjątkowych miejscach naszego regionu wyrażona szczerym słowem i z serca płynącym dźwiękiem.

W lutym 2022 roku Studio Piosenki wzięło udział w plebiscycie Radia Białystok Niebieski Mikrofon, gdzie otrzymało nagrodę Prezesa Polskiego Radia Białystok w postaci możliwości zagrania pełnowymiarowego koncertu live.

Również w 2022 roku Marta Gredel-Iwaniuk, opiekunka Studia, otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego na realizację projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Będą to autorskie utwory tematyką poruszające prawa dziecka, jego potrzeby i marzenia oraz teledysk do  jednej z piosenek. A wykonawczynie tego artystycznego projektu to oczywiście dziewczęta ze Studia Piosenki HDK.

Studio Piosenki to obecne oraz byłe wychowanki Studia Piosenki, które po  latach z chęcią wracają do Hajnówki by uczestniczyć w ważnych wydarzeniach m.in. właśnie w Koncercie Live Radia Białystok. Dziewczęta wykonają m.in. utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz utwory realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoja przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK : Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Akompaniował dziewczynom będzie pianista, aranżer Ernest Sienkiewicz.

| red: mag

REKLAMA
OiFP - KONCERT PRAWYKONAŃ

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa

Niebieski Mikrofon 2023

Bad Falcon na żywo w Polskim Radiu Białystok


Będzie głośno, dynamicznie i ostro! W Studiu Rembrandt zagra sokólski zespół Bad Falcon - laureat nagrody słuchaczy Niebieskiego Mikrofonu 2022. Transmisja w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, od godz. 18 na na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym kanale na YouTube oraz Facebooku.


Czeremszyna - koncert w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Zespół folkowy Czeremszyna wystąpił w niedzielę (19.11) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.


Czym jest wolność - koncert na Święto Niepodległości


Zapraszamy na specjalny koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. "Kartka z tamtych dni" to piosenki w wykonaniu Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury - finalisty Niebieskiego Mikrofonu 2021. Koncert w niedzielę, 12 listopada, o godz. 18 - transmisja live na antenie Polskiego Radia Białystok, a także stream wideo na naszych profilach na Facebooku i YouTube.


„Kobieta Piano et forte”, czyli wielkie przeboje całkiem na nowo


Piosenki Maanamu, Katarzyny Nosowskiej czy Grzegorza Ciechowskiego w nowych elektronicznych interpretacjach. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok w niedzielę, 15 października retransmisja uteatralnionego koncertu „Kobieta Piano et forte”. Do obejrzenia również na naszym Facebooku i kanale YouTube.


Młodzi, zdolni i już nagradzani, czyli La Venders na urodziny Radia Białystok


Jak już obchodzić urodziny - już 79. - to hucznie i głośno. I właśnie dlatego urodziny Polskiego Radia Białystok uświetni występ La Venders, młodej, świetnie zapowiadającej się grupy z Białegostoku. Transmisja w najbliższą niedzielę, 1 października, od godz. 18 - na naszej antenie oraz stream wideo na radiowym Facebooku i kanale YouTube.
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok