Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Studio Piosenki HDK na żywo

Studio Piosenki HDK na żywo

6.06.2022, 09:00, akt. 10.06.2022, 15:01

Czas na kolejnego laureata Niebieskiego Mikrofonu - muzycznej nagrody Polskiego Radia Białystok. Tym razem na scenie Studia Rembrandt wystąpi Studio Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury. W koncercie wystąpią aktualne i byłe wychowanki Studia, które zaprezentują utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoją przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK - Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Początek koncertu i naszej radiowej oraz internetowej transmisji w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 18.05.


Studio Piosenki HDK
Studio Piosenki HDK

Studio Piosenki Estradowej Hajnowskiego Domu Kultury powstało w 2007 roku. 30 kwietnia 2022 r. obchodziło Jubileusz swojej 15-letniej działalności. Jest to zespół zrzeszający w swoim gronie uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież. Od początku swojej działalności bierze udział w przeglądach, konkursach i festiwalach piosenki w Polsce i poza granicami kraju (na Ukrainie, Bułgarii, Włoszech). Młode wokalistki zdobywają ogrom nagród i wyróżnień. Są finalistkami łącznie 450 festiwali i konkursów o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskimi międzynarodowym. Rokrocznie otrzymują stypendia artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego.


Festiwale muzyczne to jednak nie wszystko, bowiem Studio Piosenki od kilku lat realizuje własne koncerty i tworzy spektakle muzyczne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności . Do najważniejszych dotychczas zrealizowanych artystycznych wydarzeń należą m.in. spektakle „Nasza niepodległa”, ”Powróćmy jak za dawnych lat”, „Historie w rzeczach zapisane”, „Szalone lata 60.”, „Warszawo ma”, „Dziennik Małgorzaty”, „Byle nie o miłości”, „Ocalić od zapomnienia”, „Hej kolęda, kolęda”, „Pamięci Zbigniewa Wodeckiego” oraz  cykl przedstawień dla dzieci „Dzieci dzieciom”.

W  2021 roku Studio Piosenki nagrało autorską płytę „Hajnówka moje miasto”, która została wydana z okazji Jubileuszu 70-lecia praw miejskich Hajnówki. Płytę Studio zrealizowało we współpracy z pianistą Przemysławem Zalewskim. „Hajnówka moje miasto” tematyką nawiązuje do miasta Hajnówka, ale nie tylko, bowiem teksty piosenek obrazują wyjątkową więź człowieka ze swoją małą ojczyzną, opowiadają o miłości do rodzinnego domu, o wspomnieniach z dzieciństwa, a przede wszystkim ukazują, jak ogromny wpływ na nasze życie ma miejsce, w którym się wychowaliśmy. Płyta „Hajnówka moje miasto” to  emocjonująca  podróż po wyjątkowych miejscach naszego regionu wyrażona szczerym słowem i z serca płynącym dźwiękiem.

W lutym 2022 roku Studio Piosenki wzięło udział w plebiscycie Radia Białystok Niebieski Mikrofon, gdzie otrzymało nagrodę Prezesa Polskiego Radia Białystok w postaci możliwości zagrania pełnowymiarowego koncertu live.

Również w 2022 roku Marta Gredel-Iwaniuk, opiekunka Studia, otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego na realizację projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Będą to autorskie utwory tematyką poruszające prawa dziecka, jego potrzeby i marzenia oraz teledysk do  jednej z piosenek. A wykonawczynie tego artystycznego projektu to oczywiście dziewczęta ze Studia Piosenki HDK.

Studio Piosenki to obecne oraz byłe wychowanki Studia Piosenki, które po  latach z chęcią wracają do Hajnówki by uczestniczyć w ważnych wydarzeniach m.in. właśnie w Koncercie Live Radia Białystok. Dziewczęta wykonają m.in. utwory z płyty „Hajnówka moje miasto” oraz utwory realizowane w ramach projektu „Dziecięcy świat dźwiękiem malowany”. Nie zabraknie też znanych utworów polskich wykonawców oraz autorskich piosenek artystek, które zaczynały swoja przygodę właśnie w Studio Piosenki HDK : Julity Chylińskiej oraz Renaty Tuszyńskiej. Akompaniował dziewczynom będzie pianista, aranżer Ernest Sienkiewicz.

| red: mag

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

Ewa Dałkowska na żywo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]


Za nami muzyczna podróż po piosenkach Osieckiej, Hemara, Krajewskiego, Derfla i innych, którzy przez lata tworzyli piękne polskie piosenki. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpiła w niedzielę (20.11) Ewa Dałkowska.


"Piękna muzyka polska" w Polskim Radiu Białystok


Zapraszamy na koncert polskiej muzyki w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W piątek, 11 listopada o 19.05 w radiowym Studiu Rembrandt wystąpi duet Małgorzata Trojanowska i Robert Marat z repertuarem obejmującym twórczość kompozytorów polskich, żyjących w czasach zaborów oraz świadków odradzającej się wolnej Polski. Transmisja na naszej radiowej antenie oraz wideo na naszych profilach na kanale YouTube i Facebook.


5/6, czyli pięć szóstych w Studiu Rembrandt


To będzie wieczór pełen przebojów muzyki rozrywkowej oraz własnych kompozycji szóstki przyjaciół. I będzie to koncert inny niż wszystkie, bo zespół 5/6 (czyli pięć szóstych) nie potrzebuje instrumentów - wystarczą ich piękne głosy! A wszystko to wydarzy się w najbliższą niedzielę, 6 listopada, o godz. 18:05 w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.


Gęsia Skórka na żywo w Studiu Rembrandt


Czas na solidną porcję prawdziwego bluesa! Już w najbliższą niedzielę w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok wystąpi Gęsia Skórka. Początek koncertu oraz naszej radiowej transmisji 9 października, o godz. 18.05. A na naszym kanale na YouTubie transmisja wideo.


Jazzowy duet w Studiu Rembrandt na urodziny Radia Białystok [zdjęcia]


To był wyjątkowy muzyczny wieczór. W niedzielę (2.10) na scenie Studia Rembrandt wystąpili Stan Breckenridge i Klaudia Kowalik.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok