Radio Białystok | Nasze akcje | Koncerty Live | Dziennik Zmian, czyli koncertowy podkast na żywo [zdjęcia]

Dziennik Zmian, czyli koncertowy podkast na żywo [zdjęcia]

17.12.2023, 10:00, akt. 18.12.2023, 07:28

Koncert podkastu "Dziennik Zmian" to szczypta awangardy, dużo przyjemnego jazzu i mocno poruszającej, bezpośredniej poezji, a wszystko w wykonaniu Miłki Malzahn - na co dzień naszej radiowej koleżanki.


"Dziennik Zmian" Miłki Malzahn, czyli koncertowy podkast na żywo, fot. Joanna Szubzda
"Dziennik Zmian" Miłki Malzahn, czyli koncertowy podkast na żywo, fot. Joanna Szubzda

Miłka Malzahn we współpracy ze świetnymi jazzmanami tworzy wydarzenie łączące Slam poetycki, z jazzem i dźwiękową formą radiową. Autorka współpracuje także z Wojtkiem Burą i tworzy opowieści z muzyką elektroniczną i klubowymi klimatami.

Opowieści "Dziennika Zmian" kilkakrotnie już wybrzmiewały w wersji koncertowej: w 2022 na festiwalu Podlasie Slow Fest oraz cyklu "Bieckie Barwy Poezji" w Bieczu, w 2023 podczas Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar w Białymstoku. 

Oto, co mówi o swoim projekcie Miłka Malzahn:

Na początku było słowo. A słowo przyniosło zmiany. I było zmianą. Taka to księga… w dźwiękach. "Dziennik Zmian" w formie podkastu powstał po to, by ulżyć głowom i ciałom słuchaczy w przyciężkawej codzienności. Dzięki wsparciu stypendialnemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wybrzmiały pierwsze odcinki. A kiedy stypendium się skończyło – "Dziennik Zmian" popłynął już sam. No, nie sam. Ze mną i z elitarną grupką Nielicznych. Ale połączenie poetyckiej obserwacji z mini-fabułami okazało się intrygujące dla wielu słuchaczy, dzięki którym trafił na listę nominowanych przez słuchaczy do nagrody „Podkaster 2020 i 2022 roku”. Podkast jest intrygującą, pozasystemową i nielogiczną dźwiękową przystanią. I jest w stanie opuścić sieć i zaistnieć w wersji live. Są na to dowody. Można ten podcast zapraszać do siebie/dla siebie/w sobie – w wielu odsłonach.


- "Dziennik Zmian" jest szczególnym przewodnikiem po kadrach tego nieco dziwnego świata; to miękki sposób na "twarde fakty", bo żaden fakt nie jest na tyle bezwzględny, by nie dało się z niego wyłuskać poezji - dodaje autorka.

Miłka O. Malzahn – filozofka, dziennikarka, autorka wielu rozmaitych tekstów oraz nie mniej rozmaitych książek; bywa wykładowcą, łączy nieoczywiste nauki o ludzkiej aktywności twórczej, prowadzi kanał podkastowy Dziennik Zmian

Za oprawę muzyczną odpowiada w projekcie Rafał "Boni" Boniśniak – perkusista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. 


| red: tk, zmj, wsz


ZOBACZ TEŻ:


Koncert Jarmo w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

Jarmo - finalista poprzedniej edycji Niebieskiego Mikrofonu - wystąpi w niedzielny (10.12) wieczór na scenie studia Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Początek koncertu o 20:05.


Jury wyłoniło finalistów konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok [wideo]

Pop, rock, rap, alternatywa - takie gatunki muzyczne zabrzmią podczas finału piątej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Koncert Bad Falcon w Polskim Radiu Białystok [zdjęcia, wideo]

Bad Falcon - rockowy zespół z Sokółki zagrał w niedzielę (3.12) w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!

Zespół Żurkowski - zwycięzca Niebieskiego Mikrofonu - na żywo w Studiu Rembrandt


Zespół Żurkowski to laureat Nagrody Głównej i Nagrody Specjalnej konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok.


Radzias na żywo w Polskim Radiu Białystok


Kolejny laureat Nagrody Muzycznej Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" wystąpi w naszym Studiu Rembrandt. Radzias zdobył Nagrodę Słuchaczy. To wokalista, DJ i realizator. Tworzy muzykę zawieszoną między rapem, a alternatywnym rockiem.


Kreha na żywo w Studiu Rembrandt


Finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu, czyli białostocki zespół Kreha zagrał w niedzielę (14.04) w radiowym Studiu Rembrandt.


Zespół Sorrow zagrał w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok [zdjęcia, wideo]


Było i ostro, i głośno, i magicznie - na scenie naszego radiowego studia w niedzielę (17.03) rządził białostocki zespół Sorrow.


VBS i Live Band w Polskim Radiu Białystok (zdjęcia)


To był wyjątkowy muzyczny wieczór! W niedzielę (21.01) na scenie Studia Rembrandt wystąpił VBS - finalista ostatniej edycji Niebieskiego Mikrofonu. VBS, czyli Wiktor Bogdan zagrał z zespołem Live Band. Transmisja odbyła się na naszej antenie, przeprowadziliśmy także streaming wideo na radiowym Facebooku i YouTube.
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok