Radio Białystok | Koronawirus | 9 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

9 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem

25.03.2020, 00:26, akt. 18:18

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim.

Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash
Photo by Fusion Medical Animation on Unsplash

Mamy dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w woj. podlaskim. Potwierdziły to badania laboratoryjne. Pierwszy z nich to młody mężczyzna z powiatu białostockiego. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej, decyzje o ewentualnej hospitalizacji podejmie lekarz. Jego stan jest dobry. Mężczyzna wrócił z USA. 

Drugi przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju z Niemiec. Zgodnie z zaleceniem lekarza mężczyzna przebywa w kwarantannie domowej. Osoby z najbliższego kontaktu obu mężczyzn zostały objęte opieką epidemiologiczną. Prosimy o uszanowanie ich prywatności. 

W poniedziałek (25.03) ogłoszono siódmy przypadek. Starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych. Jest hospitalizowany. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.

Szósty przypadek to kobieta w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego. Jest w dobrym stanie, przebywa w kwarantannie domowej. Wcześniej koronawirusa stwierdzono u mężczyzny w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego. Przebywa w kwarantannie domowej. Inny chory mężczyzna w średnim wieku pochodzi z powiatu białostockiego, wrócił do kraju z Gruzji, jest hospitalizowany. 

Chora jest też kobieta w sile wieku z powiatu białostockiego, która wróciła z Wielkiej Brytanii. Jest w kwarantanie domowej. Drugi potwierdzony przypadek to dziecko z powiatu białostockiego z kwarantanny. 

Pierwszy pacjent w Podlaskiem u którego wykryto koronawirusa to mężczyzna w sile wieku, jest hospitalizowany. Rodzina pacjenta jest objęta nadzorem epidemiologicznym przez powiatowego inspektora sanitarnego. 
Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami i instytucjami, które są zaangażowane w działania  epidemiologiczne. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego monitoruje całodobowo sytuację w regionie i jest gotowe do podjęcia działań zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2 to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na specjalnej stronie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus.

źródło: Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 10 tys. osób korzysta z aplikacji "Kwarantanna domowa"

23.03.2020, 20:00

W systemie aplikacji "Kwarantanna domowa" jest niemal 72 tys. osób; ponad 15 tys. zalogowało się do niej, a przeszło 10 tysięcy wykonało już zadanie startowe, co oznacza rozpoczęcie pełnego korzystania z aplikacji - poinformował w poniedziałek resort cyfryzacji.


Oddział Wewnętrzny w szpitalu w Kolnie zamknięty

23.03.2020, 17:24

Zamknięto Oddział Wewnętrzny w kolneńskim szpitalu. Wszystko przez to, że jeden z pacjentów był podejrzany o zarażenie koronawirusem.


Jagiellonia przekazała pogotowiu ratunkowemu m.in. ozonator i środki do dezynfekcji

23.03.2020, 15:33

Ozonator, rękawiczki, środki do dezynfekcji: płyny, ręczniki i chusteczki przekazała w poniedziałek (23.03) Jagiellonia Białystok Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. To kolejne ozonatory, które trafiły do tego pogotowia.


Rolnicy będą zwolnieni ze składki do KRUS

23.03.2020, 15:09

Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, pierwszą pomocą dla rolników, która uzyskała zgodę rządu, jest zwolnienie ze składek KRUS, analogicznie jak to ma miejsce w przypadku ZUS - poinformował w poniedziałek (23.03) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok