Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia przekazała pogotowiu ratunkowemu m.in. ozonator i środki do dezynfekcji

Jagiellonia przekazała pogotowiu ratunkowemu m.in. ozonator i środki do dezynfekcji

23.03.2020, 15:33, akt. 16:15

Ozonator, rękawiczki, środki do dezynfekcji: płyny, ręczniki i chusteczki przekazała w poniedziałek (23.03) Jagiellonia Białystok Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. To kolejne ozonatory, które trafiły do tego pogotowia.

Jagiellonia Białystok przekazała sprzęt dla ratowników i lekarzy, fot. Wojciech Szubzda
Jagiellonia Białystok przekazała sprzęt dla ratowników i lekarzy, fot. Wojciech Szubzda

Jagiellonia przekazała pogotowiu ratunkowemu m.in. ozonator i środki do dezynfekcji - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Akcja #JagaPomaga

Przedstawiciele Jagiellonii Białystok przekazali podarunki w ramach rozpoczętej akcji #JagaPomaga. Wśród rzeczy znalazł się ozonator, rękawiczki, płyny do dezynfekcji, papierowe ręczniki i nasączone chusteczki do dezynfekcji.

Jak mówił obecny na miejscu zastępca dyrektora WSPR w Białymstoku Mirosław Rybałtowski, szczególnie cenny jest dobrej jakości ozonator. Dodał, że kilka takich urządzeń w dyspozycji pogotowia już jest, aby potrzebne są kolejne.


Podziękował też Jagiellonii, jej piłkarzom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do zbiórki pieniędzy na te rzeczy. "Dzięki takim ludziom, jak kierownictwo Jagiellonii, i osobom, które się do tego przyczyniły, powoli kompletujemy sprzęt niezbędny, żeby utrzymać nasze zespoły, nasze karetki w czystości w takiej, w jakiej powinniśmy jechać do pacjenta" - mówił Rybałtowski.

Jak wyjaśnił dyrektor WSPR w Białymstoku Bogdan Kalicki, że ozonator będzie przeznaczony do dezynfekcji karetek. Dodał, że ozonowanie to jedna z metod odkażania powierzchni - szybka, skuteczna, a przede wszystkim bezpieczna dla sprzętu, który znajduje się w karetce.

Dyrekcja WSPR podziękowała Jagiellonii

Dyrekcja WSPR podziękowała Jagiellonii - pracownikom klubu i zawodnikom, którzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy - za pomoc. Bogdan Kalicki mówił, że pomoc rzeczowa jest ważna, ale ważniejszy jest gest wsparcia. - Pracownicy nie czują się dzięki temu pozostawieni sami sobie, bo to wsparcie społeczeństwa, osób prywatnych, także firm naprawdę jest bardzo ważne w tych ciężkich czasach dla osób, które stale są na pierwszej linii frontu, są narażone - dodał dyrektor.

WSPR podziękowało też dotychczasowym darczyńcom, osobom prywatnym, firmom i instytucjom za różnego rodzaju pomoc, m.in. za wsparcie w przywożeniu posiłków, udostępnienie terenu parafii, gdzie mogą stać karetki, a także za przekazywanie niezbędnych rzeczy. Jak podkreślano podczas konferencji, wciąż są potrzebne m.in. ozonatory, maseczki, rękawiczki, środki dezynfekujące i pakiety ochrony osobistej. Ozonator od Jagiellonii to kolejny przekazany do stacji pogotowia. Wcześniej dwa takie urządzenia przekazały m.in. władze Białegostoku.

Rzecznik Jagiellonii Białystok Kamil Świrydowicz mówił dziennikarzom, że idea #JagaPomaga zaczęła się od akcji innego klubu ekstraklasy Pogoni Szczecin, który chciał pomóc lokalnej społeczności i zakupił tablety dla potrzebujących dzieci, by mogły kontynuować naukę zdalną. "My natomiast stwierdziliśmy, że ta pomoc przyda się w większym stopniu osobom, które walczą o nasze zdrowie i o nasze życie" - mówił Świrydowicz. Dodał, że pieniądze zebrano podczas zbiórki wśród zawodników Jagiellonii Białystok, a także pracowników klubu. Mówił, że zbiórka wciąż trwa, by jeszcze jeden ozonator trafił do stacji pogotowia.

WSPR ma na tę chwilę osiem ozonatorów.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Rolnicy będą zwolnieni ze składki do KRUS

23.03.2020, 15:09

Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, pierwszą pomocą dla rolników, która uzyskała zgodę rządu, jest zwolnienie ze składek KRUS, analogicznie jak to ma miejsce w przypadku ZUS - poinformował w poniedziałek (23.03) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.


Studenci PWSIiP pomagają walczyć z koronawirusem

23.03.2020, 13:06

Studenci pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży pracują jako wolontariusze w stacjach sanepidu.


Suwalscy harcerze pomagają ludziom, którzy w związku z koronawirusem nie wychodzą z domów

23.03.2020, 07:11

Swoją pomoc świadczą całkowicie za darmo, trzeba jedynie zapłacić za dostarczone towary.


Sprzęt od Fundacji WOŚP trafi do jednoimiennych szpitali zakaźnych

21.03.2020, 10:14

Taką placówką jest także szpital w Łomży. Fundacja przeznaczyła blisko cztery miliony złotych na zakup sprzętu, który będzie wykorzystywany do walki z koronawirusem - mówi rzecznik prasowy WOŚP, Krzysztof Dobies.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS
źródło: stock.adobe.com
REGION
15.05.2021, 08:07, akt. 08:12

Promy na Bugu wznawiają kursowanie

Dwie osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło za Kupiskami koło Łomży, fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
14.05.2021, 11:38, akt. 11:45

Wypadek k. Łomży - dwie osoby ranne

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok