Radio Białystok | Koronawirus | Poczta Polska przechowa przesyłki osobom objętym kwarantanną

Poczta Polska przechowa przesyłki osobom objętym kwarantanną

24.03.2020, 10:57, akt. 11:35

Poczta Polska wstrzymuje doręczanie korespondencji pod adresy, gdzie przebywają osoby objęte kwarantanną; do czasu jej zakończenia przesyłki będą przechowywane w placówkach pocztowych, a dostarczone dopiero później - poinformowała we wtorek rzeczniczka Poczty Justyna Siwek.

źródło: poczta.polska.pl
źródło: poczta.polska.pl

"Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną będzie przechowywana w placówkach pocztowych, bez próby doręczenia. Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata" - przekazała rzeczniczka.

Siwek wyjaśniła, że osoby objęte kwarantanną nie muszą tego faktu zgłaszać Poczcie Polskiej. Spółka otrzymuje ich adresy na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia ws. ogłoszenia na obszarze Polski stanu epidemii.

Przedstawicielka Poczty zapewniła, że wprowadzono też szczególne procedury dotyczące wypłat rent i emerytur dla osób w kwarantannie. "Emerytury są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa" - poinformowała.

Poczta przypomniała, że jej klienci mogą skorzystać np. z możliwości przechowania przesyłki do czterech tygodni od pierwszej próby doręczenia. Standardowo przesyłki pozostają w placówkach maksymalnie 14 dni. Jeżeli chce się skorzystać z takiej usługi, odpowiedni formularz można złożyć przez stronę internetową Poczty.

Poczta Polska dostarcza też przesyłki bezpośrednio do skrzynki oddawczej. Spółka umożliwia również przekierowanie przesyłki pod wskazany adres. 

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 10 tys. osób korzysta z aplikacji "Kwarantanna domowa"

23.03.2020, 20:00

W systemie aplikacji "Kwarantanna domowa" jest niemal 72 tys. osób; ponad 15 tys. zalogowało się do niej, a przeszło 10 tysięcy wykonało już zadanie startowe, co oznacza rozpoczęcie pełnego korzystania z aplikacji - poinformował w poniedziałek resort cyfryzacji.


Sądy w Podlaskiem odwołują kwietniowe rozprawy i posiedzenia jawne

23.03.2020, 14:24

Sąd Rejonowy w Białymstoku odwołał wszystkie rozprawy i posiedzenia jawne planowane nie tylko na marzec, ale i kwiecień - zarządzenie w tej sprawie podpisała prezes tego sądu. Takie zarządzenia wydają też już kolejne sądy w regionie. Decyzje są związane z ograniczeniami związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się zakażeń koronawirusem.


Zajęcia na czas kwarantanny

22.03.2020, 12:38

Niektórzy w zdalnej edukacji otrzymali w pracy domowej zadanie szukania śladów nowej pory roku wokół – intuicyjnie chyba wszyscy to robimy.


Sąsiedzka pomoc białostoczan w czasie pandemii koronawirusa

17.03.2020, 15:59

Specjalne plakaty i własne ogłoszenia z numerami telefonów do osób, które mogą pomóc np. w drobnych zakupach czy wyprowadzeniu psa, pojawiają się na klatkach schodowych, powstała też specjalna grupa w mediach społecznościowych - tak białostoczanie chcą pomagać sąsiadom w czasie epidemii koronawirusa.


Minister edukacji: planujemy rozpoczęcie systematycznej zdalnej nauki, być może przerwa będzie dłuższa

17.03.2020, 15:00

Planujemy rozpoczęcie od przyszłego tygodnia systematycznej zdalnej nauki w szkołach - poinformował we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Zapowiedział wydanie rozporządzenia w tej sprawie. Zaznaczył, że to kwestia jednego, dwóch dni.


Koronawirus: Zmiany w funkcjonowaniu Poczty Polskiej

16.03.2020, 09:19

Poczta Polska wstrzymuje od poniedziałku (16.03) przyjęcia przesyłek zagranicznych w związku z zawieszeniem transportu lotniczego. Wprowadzone zostają też zmiany w organizacji pracy placówek pocztowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok