Radio Białystok | Koronawirus | CKE udostępni materiały do próbnego egzaminu ósmoklasisty oraz matur

CKE udostępni materiały do próbnego egzaminu ósmoklasisty oraz matur

26.03.2020, 15:56, akt. 16:05

Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępni materiały do próbnego egzaminu ósmoklasisty i próbnych matur. Szkoły dostaną arkusze egzaminu ósmoklasisty między 30 marca, a 1 kwietnia. Natomiast arkusze egzaminu maturalnego między 2 a 8 kwietnia.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Uczniowie po pobraniu materiałów ze strony CKE będą je rozwiązywali w domu. Uczeń w zależności od swoich możliwości może pracować na komputerze, telefonie komórkowym lub wydrukować arkusz. Rozwiązujący zapisze odpowiedzi na zwykłej kartce papieru, albo w pliku w edytorze tekstu, albo na wydrukowanym arkuszu. Albo w przypadku egzaminu ósmoklasisty w specjalnym zeszycie rozwiązań. 

"My dla każdego arkusza zapewnimy taki formularz, w którym uczeń będzie mógł wpisywać odpowiedzi, albo komputerowo, albo odręcznie i wtedy będzie mógł przesłać taki plik, albo w edytorze tekstu, albo jako zdjęcie, albo jako skan nauczycielowi" - mówi dyrektor CKE Marcin Smolik. Uczniowie, którzy nie mają dostępu do komputera będą mogli w szkole odebrać wydrukowany arkusz.

"Rozwiązania zostaną przekazane przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne do dyrektorów szkół" - mówi Marcin Smolik. I dodaje, że dyrektorzy szkół będą przekazywali te rozwiązania nauczycielom tak, żeby ci mogli ocenić rozwiązania uczniów. 

CKE opublikuje na swojej stronie rozwiązania egzaminu ósmoklasisty 8 kwietnia, a maturalnego 15 kwietnia.

"Tak, aby ci uczniowie, którzy nie mają możliwości przesłania do nauczyciela tych rozwiązań i poproszenia o ocenę, tego co zrobili, również mogli sprawdzić, czy ich odpowiedzi są poprawne" - mówi Marcin Smolik.

Przeprowadzenie egzaminu próbnego jest dobrowolne. Terminy publikowania arkuszy z poszczególnych przedmiotów można znaleźć na stronie internetowej CKE.

źródło: IAR | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Abp Gądecki: Uroczystości I komunii świętej dopiero po zakończeniu epidemii

25.03.2020, 12:29

Do czasu ustania epidemii należy odwołać wszystkie I komunie święte, potem o ich terminie niech indywidualnie decydują rodzice – polecił metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Hierarcha nakazał odwołać wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i z ich rodzicami.


Premier: nie ma powodu przesuwać wyborów i matur

24.03.2020, 14:18

Nie ma powodu, żeby wybory prezydenckie lub egzaminy maturalne nie odbyły się w planowanych terminach – powtórzył we wtorek (24.03) premier Mateusz Morawiecki. Wyraził przekonanie, że po Wielkanocy będzie możliwy powrót do pracy.


Premier: Wprowadzamy stan epidemii, szkoły zamknięte do Wielkanocy, 30 tys. zł kary za złamanie kwarantanny

21.03.2020, 04:49

Wprowadzamy dzisiaj (20.03) stan epidemii, który daje nowe prerogatywy, ale też nakłada na nas nowe obowiązki - poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej.


Rodzice w Białymstoku nie zapłacą za przedszkola podczas przerwy spowodowanej koronawirusem

18.03.2020, 12:08

Rodzice białostockich przedszkolaków nie będą płacić za czas, kiedy dzieci nie ma w przedszkolu. Tak wynika z obowiązującej uchwały Rady Miasta. Dotyczy to placówek samorządowych i niepublicznych, ale tylko tych z którymi miasto ma podpisaną umowę.


Wielu studentów z zagranicy zostało w Białymstoku - z powodu koronawirusa nie wyjeżdżają do swoich krajów

14.03.2020, 14:59

Zamknięte szkoły, żłobki, przedszkola, kluby dziecięce i uczelnie wyższe. Wielu studentów opuściło już białostockie akademiki. Została jednak zdecydowana większość studiujących w Białymstoku cudzoziemców.


Wspólne gotowanie, czytanie książek, gry i zabawy edukacyjne - jak spędzać czas z dzieckiem, gdy szkoły są zamknięte

14.03.2020, 10:24

Wykorzystajmy ten czas na pogłębienie relacji z dzieckiem - radzi pedagog Sara Tomaszewska.


Ministerstwo Cyfryzacji radzi nauczycielom, jak zorganizować lekcje online

13.03.2020, 11:15

Resort cyfryzacji radzi nauczycielom, jak zorganizować lekcje online w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach z powodu epidemii koronawirusa. Na stronie ministerstwa można znaleźć poradnik, w jaki sposób przeprowadzić takie lekcje.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok