Radio Białystok | Koronawirus | Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych najwcześniej za dwa tygodnie

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych najwcześniej za dwa tygodnie

4.05.2020, 11:09, akt. 14:50

Otwarcie salonów fryzjerskich i usług kosmetycznych możliwe będzie najwcześniej za dwa tygodnie - powiedział w poniedziałek (4.05) szef KPRM Michał Dworczyk.

Fotolia.com
Fotolia.com

Michał Dworczyk pytany czy na długo będzie utrzymany stan przejściowy związany z odmrażaniem gospodarki, odpowiedział: "pan premier, prezentując zasady tego drugiego etapu odmrażania życia gospodarczego, wyraźnie powiedział, że kolejny etap będzie możliwy najwcześniej po 2 tygodniach, czyli po tym okresie, kiedy będziemy mogli przeprowadzić taką rzetelną ewaluację efektów teraz wprowadzanych rozluźnień".

- Zobaczymy, jakie będą miały te decyzje wpływ na liczbę zachorowań, na dynamikę zachorowań i wtedy będziemy podejmować decyzje o kolejnym etapie zdejmowania obostrzeń, natomiast też pan premier jasno zapowiedział, że może tak być, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale że te obostrzenia powrócą - zaznaczył szef KPRM.

Na pytanie, kiedy nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich i zakładów kosmetycznych, odparł, że "zarówno otwarcie salonów fryzjerskich, jak i usług kosmetycznych, przewidziane jest na kolejny etap odmrażania gospodarki. "On możliwy jest najwcześniej za dwa tygodnie" - podkreślił.

Od poniedziałku (4.05) otwarte mogą być m.in. centra handlowe, hotele i obiekty oferujące miejsca noclegowe, a także niektóre instytucje kultury.


źródło: PAP | red: rbon, ary

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Otwarte mogą być centra handlowe, hotele, biblioteki czy muzea - rząd łagodzi obostrzenia

4.05.2020, 07:11

Od poniedziałku (4.05) centra handlowe mogą być otwarte, pod warunkiem spełnienia wymogów bezpieczeństwa sanitarnego. Nadal w galeriach będą nieczynne kina, strefy aktywności fizycznej, np. siłownie, place zabaw, parki trampolin, a także strefy gier i wyspy handlowe.


Czego najbardziej brakuje białostoczanom w czasie pandemii?

3.05.2020, 12:03

Zamknięte szkoły i galerie, obowiązkowe maseczki, zakaz zgromadzeń i spotkań z przyjaciółmi. Tak wygląda życie w czasie pandemii koronawirusa.


Po zniesieniu ograniczeń skorzystamy przede wszystkim z usług fryzjera i kosmetyczki - wynika z sondażu

30.04.2020, 13:19

Po zniesieniu ograniczeń w korzystaniu z usług i handlu, Polacy ruszą przede wszystkim do salonów fryzjerskich i kosmetycznych - wynika z sondażu „Na co czekamy po pandemii”. Zrobią też zakupy w sklepach odzieżowych i załatwią zaległe sprawy w urzędach.


Rzecznik rządu: w następnym etapie otwarcie salonów fryzjerskich, połowa maja to realny termin

29.04.2020, 20:36

W następnym etapie odmrażania gospodarki nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich, połowa maja to realny termin - poinformował w środę (29.04) rzecznik rządu Piotr Müller.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok