Radio Białystok | Koronawirus | Pomoc medyczna z Polski dotarła do Watykanu

Pomoc medyczna z Polski dotarła do Watykanu

8.05.2020, 11:47, akt. 11:55

Do Watykanu dotarły w piątek (8.05) dwoma TIR-ami, wysłanymi przez PKN Orlen, maseczki, kombinezony i żel, które pomogą w walce z pandemią koronawirusa.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Dystrybucją darów zajmie się jałmużnik papieski, kardynał Konrad Krajewski.

O 10:00 rano TIR-y wjechały do Watykanu boczną bramą Perugina koło stacji kolejowej. Inicjatywa pomocy wyszła od Ambasady Rzeczypospolitej przy Watykanie, którą kieruje ambasador Janusz Kotański.

- Szło o to, by jak najbardziej wesprzeć Stolicę Apostolską, która przecież pomaga tym najbardziej potrzebującym, tym bezdomnym, tym chorym - powiedział ambasador.

"To jest ważne, że pokazujemy polską specjalność: solidarność”. Pewną część darów otrzymają żandarmeria watykańska, Gwardia Szwajcarska i pracownicy Watykanu.

O tej pomocy 8 dni temu prezydent Andrzej Duda poinformował papieża Franciszka w półgodzinnej rozmowie telefonicznej. Papież powiedział, że to wspaniały przejaw solidarności i przykład polskiego ducha pomocy bliźnim w trudnym czasie.


źródło: IAR | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Włochy: "sytuacja epidemiczna w Mediolanie przypomina bombę"

8.05.2020, 11:37

"To, co dzieje się w Mediolanie, trochę przypomina bombę" - ocenił profesor Massimo Galli z tamtejszego szpitala Sacco. Dodał: "Wiele chorych osób było zamkniętych w domu. Mamy bardzo wysoką liczbę zakażonych, którzy teraz zaczynają krążyć po mieście".


MZ: w szpitalach blisko 2,8 tys. chorych na COVID-19, wyzdrowiało ponad 5 tys.

8.05.2020, 10:02

- Mamy 153 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało w piątek (8.05) o 10:00 ministerstwo zdrowia. Nie ma nowych przypadków w Podlaskiem.


Papież apeluje o międzynarodową współpracę i wspólne poszukiwania szczepionki

3.05.2020, 12:25

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę (3.05) o międzynarodową współpracę w celu rozwiązania kryzysu wokół pandemii koronawirusa i połączenie wysiłków naukowców, by wypracować szczepionkę i skuteczne leczenie. Apel wystosował po południowej modlitwie w Watykanie.


Biskupi zachęcają do uczestnictwa w mszach św. z zachowaniem zasad sanitarnych

2.05.2020, 21:30

Do uczestnictwa w mszach św. i nabożeństwach w kościołach zachęcają biskupi po zakończonych obradach Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze. Biskupi zastrzegają, że podczas liturgii nadal muszą być przestrzegane ograniczenia sanitarne związane z epidemią.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok