Radio Białystok | Koronawirus | Państwa Europy Środkowej ze wspólną deklaracją solidarności w obliczu pandemii

Państwa Europy Środkowej ze wspólną deklaracją solidarności w obliczu pandemii

15.05.2020, 19:00, akt. 19:19

Państwa Inicjatywy Środkowoeuropejskiej przyjęły wspólną deklarację solidarności i współdziałania w obliczu skutków pandemii COVID-19 - podał w piątek (15.05) resort rozwoju.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Europa dotknięta pandemią 

MR podał, że przyjęta przez państwa Inicjatywy Środkowoeuropejskiej deklaracja kładzie nacisk na paneuropejską jedność, solidarność i determinację jako fundamenty wspólnej polityki. 

- Pozwoli ona, obok podejmowanych przez poszczególne państwa działań antykryzysowych na nieznaną dotychczas skalę, ocalić społeczno-ekonomiczny ład w Europie dotkniętej pandemią COVID-19 - napisano w komunikacie.

Niemniej jednak kryzys związany z koronawirusem unaocznił nam, że na pierwszej linii walki z epidemią i jej skutkami pozostają zawsze państwa narodowe, bowiem to rządy poszczególnych państw ponoszą bezpośrednią odpowiedzialność za bezpieczeństwo i dobrostan obywateli

 - stwierdziła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zdaniem resortu rozwoju Polska zadeklarowała gotowość wsparcia eksperckiego w zakresie zwalczania gospodarczych i społecznych skutków kryzysu oraz budowy instytucji rozwojowych na wzór PFR.

W świetle pandemii COVID-19 Inicjatywa Środkowoeuropejska ogłosiła konkurs na małe granty wspierające projekty edukacyjne, medyczne i rozwoju MŚ 

- czytamy.

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


WHO: wirus SARS-CoV-2 może nigdy nie zginąć

14.05.2020, 08:04

Wirus SARS-CoV-2 może stać się endemiczny, tak jak to jest w przypadku wirusa HIV - powiedział w środę (13.05) ekspert Światowej Organizacji Zdrowia Mike Ryan podczas wideokonferencji. Wezwał ponownie świat do "ogromnego wysiłku" w walce z pandemią koronawirusa.


Ekspertka Instytutu Pasteura: pierwsze wyniki szczepionek na Covid-19 w październiku

13.05.2020, 09:08

Instytut Pasteura w Paryżu jest zaangażowany w 3 projekty szczepionek na Covid-19, z których najbardziej zaawansowany, oparty na zmodyfikowanej szczepionce na odrę, powinien dać pierwsze wyniki w październiku - uważa koordynatorka programów szczepień Christiane Gerke.


UE przeznaczy 117 mln euro na leczenie i diagnostykę koronawirusa

12.05.2020, 13:21

Unia Europejska przeznaczy 117 mln euro na leczenie i diagnostykę koronawirusa - poinformowała we wtorek (12.05) Komisja Europejska, ogłaszając wybór ośmiu projektów badawczych, na które przeznaczone zostaną te środki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok