Radio Białystok | Koronawirus | Rzym spodziewa się 130 tysięcy przyjezdnych w ciągu najbliższego tygodnia

Rzym spodziewa się 130 tysięcy przyjezdnych w ciągu najbliższego tygodnia

3.06.2020, 10:51, akt. 14:56

Od północy 3 czerwca, po blisko trzech miesiącach zakazu, można już swobodnie przemieszczać się po Włoszech. Przy wjeździe do Rzymu, na autostradzie, utworzyły się korki.

Fotolia.com
Fotolia.com

Ruch  jest tak duży, że na wiele pociągów pospiesznych z Mediolanu do Rzymu nie ma już miejsc. Jedyną kontrolą na stołecznej stacji kolejowej Termini są termoskanery. Nie trzeba, czego wielu się obawiało, wypełniać żadnych kwestionariuszy.

Linie lotnicze zwiększyły liczbę lotów krajowych, ale zastrzegają, że ruch nie wróci szybko do normy. Szacuje się, że dziennie samolotami i pociągami przybędzie do Rzymu około 20 tys. osób.    

W czwartek, na kilkadziesiąt spodziewanych lądowań, 28 samolotów przyleci z kraju, 17 z państw strefy Schengen, a 15 spoza niej. 15 czerwca, w związku ze zniesieniem ograniczeń w innych krajach, samolotów lądujących na stołecznym Fiumicino przybędzie.

Przewodniczący regionu Lacjum Nicola Zingaretti podkreślił, że utrzymywany jest wysoki poziom ostrożności. We wtorek (2.06) w regionie odnotowano 5 przypadków zakażeń - to najniższa liczba od początku zamknięcia kraju.

Na lotniskach mierzona jest temperatura, zarówno u wylatujących, jak i przylatujących. Ci, którzy mają powyżej 37,5 st., nie są wpuszczani na pokład. Przyjezdni z wysoką temperaturą będą poddani testom, a w przypadku wyniku pozytywnego - kwarantannie.

Do kontroli na stacjach kolejowych, oprócz policjantów, skierowano kilkudziesięciu wolontariuszy. Przewodniczący federacji hotelarzy w Rzymie Giuseppe Roscioli ujawnia, że na 1402 rzymskie hotele, w środę (3.06) otwarto zaledwie 40, a w ciągu kilku dni kolejne 20. Uważa, że turystyka odrodzi się dopiero jesienią.


źródło: IAR | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Grecja przygotowuje się na przyjęcie turystów z całego świata

3.06.2020, 09:14

Grecki minister turystyki zapewnił, że kraj jest gotowy do przyjęcia latem turystów, a władze z udziałem ekspertów nadal będą monitorowały zagrożenia związane z koronawirusem, tak, by wakacyjny wypoczynek był całkowicie bezpieczny.


Pasażerowie podróżujący samolotem muszą przestrzegać nowych zasad bezpieczeństwa

1.06.2020, 21:20

Każdy, kto od poniedziałku (1.06) zdecyduje się na podróż samolotem, na razie po kraju, musi stosować się do nowych wytycznych jak m.in. obowiązek noszenia maseczek i utrzymywania dystansu społecznego. Do samolotu nie wejdzie podróżny, którego temperatura jest równa albo przekracza 38°C.


Czechy uznały Polskę za kraj epidemiologicznie bezpieczny

2.06.2020, 08:45

Czeski rząd przyjął system tzw. świateł drogowych, określający kraje uznane za epidemiologicznie bezpieczne. Od 15 czerwca powroty z tych państw, z punktu widzenia czeskich przepisów, mogą odbywać się bez przeszkód. Wśród nich jest Polska.


Polacy wjadą na Litwę bez obowiązkowej kwarantanny

1.06.2020, 11:21

Od poniedziałku (1.06) na Litwę bez wymogu samoizolacji mogą wjechać mieszkańcy 24 krajów, w tym Polski - poinformowało litewskie Ministerstwo Zdrowia. Nie oznacza to jednak, że do tych krajów bez ograniczeń mogą wjeżdżać obywatele Litwy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok