Radio Białystok | Koronawirus | Chaos informacyjny na granicy ze Słowacją

Chaos informacyjny na granicy ze Słowacją

13.06.2020, 21:05, akt. 21:09

Chaos informacyjny na granicy Polsko - Słowackiej. Jeszcze wczoraj Słowacy twierdzili, że nie otworzą granicy z Polską ze względu na dużą liczbę zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Na granicach miały pozostać kontrole, a czynne miały być, tylko dwa przejścia w Barwinku i Chyżnem.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Jak ustaliło Polskie Radio, dziś jednak na przejściach granicznych między innymi na Łysej Polanie, czy w Szczawnicy nie było kontroli po słowackiej stronie. Turyści bez problemu mogli przejechać granicę i nie byli zatrzymywani.


Granicę udało się przejechać między innymi Katarzynie Sedlákovej, Polce mającej męża Słowaka. "Po drodze spotkaliśmy tylko patrol policji, nie było straży granicznej, zapytali się dokąd jedziemy, jak usłyszeli, że do teściów pomachali nam i mogliśmy pojechać dalej” - mówi Polskiemu Radiu i dodaje, że nie wiadomo jakie ostatecznie przepisy obowiązują po słowackiej stronie.Jest duży chaos. Dwa dni temu czytałam, jakie przepisy obowiązują mnie żeby wjechać na Słowację to mi się odechciało, musiałam mieć przy sobie wyniki testu, że nie choruje na Covid-19, poddać się kwarantannie i ponownie zrobić badanie na Covid-19, w dodatku wszystkie dokumenty powinny być przetłumaczone na język słowacki. Teraz okazuje się, że nic z tego nie wynikło

 - dodaje Polka.


Wjazd do Polski od strony słowackiej odbywa się bez ograniczeń. Polska Straż Graniczna prowadzi jedynie mobilne patrole. W związku z niejasnymi przepisami po stronie słowackiej, zalecana jest ostrożność. Przekroczenie granicy wbrew słowackim przepisom może wiązać się z wysokimi karami, nawet 1650 euro.

źródło: IAR | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ukraina otworzy granice dla cudzoziemców

13.06.2020, 15:49

Decyzją władz na Ukrainę będą mogli wjeżdżać obywatele innych państw. Tym samym zniesiony ma być, obowiązujący od połowy marca zakaz wjazdu dla cudzoziemców w związku z epidemią koronawirusa.


Po otwarciu granicy z Litwą bez utrudnień na przejściach

13.06.2020, 12:37

Nie ma utrudnień w ruchu na granicy z Litwą – poinformowała w sobotę (13.06) Straż Graniczna. Polsko-litewska granica, wewnętrzna granica UE, znowu otwarta jest od rana w piątek (12.06).


Na granicy z krajami UE zniesiono kontrolę graniczną i sanitarną - brak obowiązku kwarantanny

13.06.2020, 08:35

Od północy na granicy wewnętrznej - z krajami UE - zniesione zostały kontrole graniczne. Oznacza to, że nie obowiązują już również kontrole sanitarne ani obowiązek kwarantanny - przypomina rzecznik prasowa Komendanta Głównego Straży Granicznej por. Agnieszka Golias.


Gdzie białostoczanie spędzą urlopy?

12.06.2020, 16:19

Od soboty (13.06) Polska otwiera granice dla obywateli Unii Europejskiej, a od wtorku (23.06) możliwe będą loty międzynarodowe. To oznacza, że możemy zacząć planować zagraniczne urlopy.


Mateusz Morawiecki na przejściu granicznym z Litwą: wracamy do normalnej współpracy

12.06.2020, 10:48

Trudna perspektywa, którą zgotował koronawirus i pandemia, przechodzimy wspólnie jako przyjaciele; wracamy do normalnej współpracy na wielu polach - mówił w piątek (12.06) na polsko-litewskim przejściu granicznym w Budzisku premier Mateusz Morawiecki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok