Radio Białystok | Koronawirus | Niemcy: w tym tygodniu obowiązkowe testy na koronawirusa u podróżnych

Niemcy: w tym tygodniu obowiązkowe testy na koronawirusa u podróżnych

3.08.2020, 11:37, akt. 11:48

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn oświadczył w poniedziałek (3.08), że w tym tygodniu mają zostać w Niemczech wprowadzone obowiązkowe testy na koronawirusa u podróżnych przybywających z państw o wysokim ryzyku infekcji.

Designed by www.freepik.com
Designed by www.freepik.com

Kto przybywa z terenów ryzyka, musi odbyć kwarantannę

Niemiecki minister zdrowia nie podał jednak dokładnego terminu, kiedy to nastąpi. Wyjaśnił, że datę ustali się wspólnie ze wszystkimi niemieckimi krajami związkowymi.

Mamy strategię obchodzenia się z krajami ryzyka. Wprowadzono obowiązek kwarantanny. Kto przybywa z terenów ryzyka, musi odbyć dwutygodniową kwarantannę. Ma do tego dojść obowiązkowe testowanie, albo przed wyjazdem albo po przyjeździe do Niemiec dokonywane w ciągu 72 godzin w placówce podlegającej właściwemu dla danej osoby urzędowi zdrowia lub władzom, które badanie zlecają 

- powiedział Spahn występując w programie informacyjnym "Morgenmagazin" niemieckiej telewizji publicznej ARD. 

Jak zaznaczył, trzeba będzie udowodnić poddanie się testowi i otrzymanie wyniku negatywnego lub jeśli wynik będzie pozytywny, udać się na kwarantannę. Minister zaapelował również do osób przebywających obecnie na urlopach, by wykazały się odpowiedzialnością poprzez przestrzeganie nakazów sanitarnych oraz dystansu w kontaktach.

Spahn dodał, że stworzenie odpowiedniej materialnej bazy testowania zabrało trochę czasu. 

Obecnie możemy wykonywać 1,2 mln testów tygodniowo. W tej chwili wykorzystuje się około połowy istniejącego potencjału - podkreślił.

Jak poinformował w poniedziałek (3.08) rano Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie, w ciągu ubiegłej doby wykryto w Niemczech 509 nowych przypadków nosicielstwa koronawirusa, co zwiększyło ich łączną odnotowaną od początku pandemii liczbę do 210 402. Spośród osób zarażonych 9148 zmarło, a 193,5 tys. już wyzdrowiało. 

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Polska w gronie państw, które negocjowały wstępną umowę ws. szczepionek na COVID-19

31.07.2020, 21:16

Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził w piątek (31.07), że Polska jest zainteresowana zakupem szczepionki na COVID-19 w ramach zamówień unijnych. Poinformował, że Polska była w gronie siedmiu państw, które negocjowały wstępną umowę w tej sprawie z firmą Sanofi.


Rządowy zespół przyjął możliwe warianty ws. regionalnego podejścia do obostrzeń

31.07.2020, 17:04

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego przyjął pewne warianty, które są możliwe w najbliższym czasie, m.in. w zakresie regionalnego podejścia do obostrzeń, które mogą obowiązywać na terenie kraju w związku ze wzrostem przypadków zachorowań na koronawirusa - oświadczył w piątek (31.07) rzecznik rządu Piotr Müller.


Müller: rozważamy wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających z niektórych państw

30.07.2020, 09:08

Rozważamy wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju z wybranych państw Unii Europejskiej i spoza niej - poinformował w środę (29.07) rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że decyzja w tej sprawie może zapaść w ciągu dwóch lub trzech tygodni.


Pandemia koronawirusa najgorszym kryzysem zdrowotnym w historii WHO

27.07.2020, 18:00

Pandemia koronawirusa jest bez wątpienia najgorszym kryzysem zdrowotnym, z jakim miała do czynienia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - powiedział w poniedziałek (27.07) jej szef Tedros Adhanom Ghebreyesus. Według wyliczeń Reutera SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd ponad 16 mln osób.


Ponad 6 mld euro na walkę z pandemią Covid-19

27.06.2020, 20:17

Komisja Europejska oraz 40 państw świata zobowiązało się w sobotę (27.06) do przeznaczenia łącznie 6,15 mld euro na walkę z pandemią Covid-19 oraz wsparcie najuboższych. To wynik konferencji zorganizowanej przez KE i organizację Global Citizen.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok