Radio Białystok | Koronawirus | Obowiązkowe opaski monitorujące przestrzeganie zasad kwarantanny dla turystów w Singapurze

Obowiązkowe opaski monitorujące przestrzeganie zasad kwarantanny dla turystów w Singapurze

3.08.2020, 11:52, akt. 12:03

Od przyszłego poniedziałku Singapur będzie wyposażał część przybywających do kraju podróżnych w obowiązkowe opaski elektroniczne, dzięki którym władze chcą monitorować przestrzeganie przez nich zasad kwarantanny – informuje w poniedziałek (3.08) Reuters.

Fotolia.com
Fotolia.com

Elektroniczny monitoring osób na kwarantannie

Zakładane na nadgarstek elektroniczne opaski monitorujące będą wręczane przybywającym do Singapuru podróżnym na granicy. Obowiązek ich noszenia ma dotyczyć wracających do kraju obywateli państwa-miasta, rezydentów oraz obywateli wybranej grupy państw, którym wolno będzie odbywać kwarantannę w warunkach domowych, a nie w przeznaczonych do tego państwowych ośrodkach. Wprowadzenie elektronicznego monitoringu osób przebywających na kwarantannie jest częścią planu stopniowego otwierania granic przez Singapur – donosi agencja Reutera.

Podobne środki bezpieczeństwa dotyczące podróżnych wprowadzono wcześniej w Hong Kongu oraz Korei Południowej.

Próba manipulacji urządzeniem uruchomi alarm

Opaski, które są wyposażone w moduł GPS oraz Bluetooth, należy aktywować po przybyciu w miejsce odbywania kwarantanny. Każde opuszczenie go lub próba manipulacji przy urządzeniu będzie uaktywniało alarm. Posiadacze opasek mają również za ich pośrednictwem otrzymywać powiadomienia od władz, których odbiór będą mieli obowiązek potwierdzić. Dzieci poniżej 12. roku życia będą zwolnione z obowiązku noszenia opaski.

Władze Singapuru zapewniły, że opaski nie będą zbierały żadnych danych osobistych, ani nie będą wyposażone w funkcje nagrywania głosu, ani obrazu.

Złamanie zasad kwarantanny w Singapurze jest zagrożone karą do 6 miesięcy więzienia oraz grzywną do 10 tys. dolarów singapurskich (ok. 7 300 USD). W wypadku cudzoziemców pracujących w Singapurze konsekwencją przekroczenia przepisów sanitarnych może również być uchylenie pozwolenia na pracę.

Od początku epidemii w Singapurze odnotowano ponad 53 tys. przypadków choroby COVID-19. 27 osób zmarło.

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Z aplikacji ProteGo Safe korzysta 300 tysięcy osób

25.07.2020, 11:18

Do tej pory z aplikacji ProteGo Safe korzysta 300 tysięcy osób - to dane Ministerstwa Cyfryzacji. Aplikacja informuje użytkownika o możliwym kontakcie z koronawirusem.


Aplikacja POLCOVID-19: najwięcej objawów chorobowych wśród osób niestosujących się do zaleceń

22.07.2020, 17:02

Aplikacja POLCOVID-19 pomaga w samoocenie stanu zdrowia w czasie pandemii. Z danych od użytkowników - zebranych od kwietnia do połowy czerwca - wynikło, że dolegliwości kojarzące się z infekcją koronawirusa najczęściej odczuwały te osoby, które nie stosowały się do oficjalnych zaleceń - podsumowują twórcy projektu.


Czy białostoczanie korzystają z aplikacji ProteGO Safe?

18.06.2020, 07:43

ProteGO Safe to aplikacja pomocna w walce z koronawirusem. 


Państwa UE uzgodniły standardy dot. interoperacyjności aplikacji śledzących koronawirusa

16.06.2020, 15:10

Państwa członkowskie Unii Europejskiej uzgodniły standardy techniczne dotyczące interoperacyjności, czyli wymogu współpracy, między aplikacjami na smartfony, które mają śledzić ryzyko infekcji koronawirusem - poinformowała Komisja Europejska.


Systemy śledzenia związane z COVID-19 mogą nie zniknąć po zakończeniu pandemii

7.06.2020, 17:55

Od aplikacji mobilnych po psy - roboty pilnujące ludzi w parku - świat wykorzystuje nowoczesną technologię do walki z pandemią COVID19. Takie systemy mogą być pomocne, ale pojawiają się obawy, że mogą zostać w przyszłości wykorzystane w mniej wzniosłych celach.


Robot białostockiej firmy może pomóc w walce z pandemią w Azji i w Polsce [zdjęcia, wideo]

22.05.2020, 19:56

Mogą mierzyć temperaturę, dezynfekować, dostarczać chorym jedzenie i leki. Roboty o takim zastosowaniu tworzy podlaska firma Stekop.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok