Radio Białystok | Koronawirus | Piłkarski Superpuchar – PZPN odwołał mecz Legii z Cracovią

Piłkarski Superpuchar – PZPN odwołał mecz Legii z Cracovią

8.08.2020, 17:38, akt. 17:41

Prezes PZPN Zbigniew Boniek przekazał na Twitterze, że nie odbędzie się niedzielny mecz (9.08) o piłkarski Superpuchar Polski Legii Warszawa z Cracovią, a następnie związek oficjalnie odwołał to spotkanie. Powodem jest informacja o możliwym zakażeniu koronawirusem osoby ze sztabu stołecznej ekipy.

Smileus, Fotolia.com
Smileus, Fotolia.com

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz o Superpuchar Polski, w którym mistrz kraju - Legia Warszawa miał zmierzyć się 9 sierpnia 2020 roku ze zdobywcą Pucharu Polski - Cracovią, zostaje odwołany. Ma to związek z faktem ujawnienia przypadku zakażenia koronawirusem u członka sztabu klubu Legia Warszawa - poinformowano w komunikacie.


Jak zaznaczono, decyzja ma na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa w klubach uczestniczących w europejskich pucharach oraz w trosce o zbliżający się start rozgrywek PKO Ekstraklasy, do którego ma dojść za dwa tygodnie. Dodano również, że zgodnie z procedurami, wykluczenie potencjalnego zakażenia można uzyskać dopiero po przeprowadzaniu dwóch testów wymazowych w odstępie siedmiu dni.

W niedzielę, o godz. 20:00, na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w stolicy, o pierwsze trofeum w nowym sezonie Legia miała zagrać z Cracovią. W sobotę przed południem warszawski klub poinformował, że u jednej z osób ze sztabu szkoleniowo-medycznego podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Została ona już wcześniej odizolowana od drużyny i przeszła dodatkowe badania, które dały wynik ujemny, podobnie jak u wszystkich piłkarzy oraz innych członków sztabu w pierwszym teście. PZPN wskazał jednak, że wykluczenie zakażenia może nastąpić tylko na podstawie dwóch testów, ale przeprowadzonych w odstępie siedmiu dni.

Odwołanie Superpucharu Polski oznacza, że Legia i Cracovia poczekają co najmniej kilka dni na inaugurację sezonu 2020/21. 14 sierpnia Legia w 1. rundzie Totolotek Pucharu Polski miała zagrać w Bełchatowie z pierwszoligowym GKS, ale wobec argumentacji piłkarskiej centrali ten mecz także stoi pod znakiem zapytania. Z kolei broniące trofeum "Pasy" 16 sierpnia mają w Głogowie rywalizować z pierwszoligowym Chrobrym.

Natomiast w inauguracyjnej kolejce ekstraklasy sezonu 2020/21, Cracovia 22 sierpnia podejmie Pogoń Szczecin, a Legią czeka kolejne spotkanie w Bełchatowie, ale z Rakowem Częstochowa, który tam podejmuje ligowych rywali.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ekspert: obostrzenia wprowadzone w regionach są absolutnie słuszne

8.08.2020, 12:15

Mamy niewielki arsenał środków do walki z koronawirusem i musimy z niego korzystać. Ryzyko zakażenia nadal dotyczy wszystkich - powiedział przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prof. Adam Antczak.


843 nowe przypadki koronawirusa - najwięcej od początku epidemii. W Podlaskiem 12 zachorowań

8.08.2020, 10:34

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 843 osób – poinformowało w sobotę (8.08) Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa od początku epidemii liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby. W sumie zanotowano dotąd 51 tys. 167 zakażeń.


Wysokomazowiecki sanepid szuka uczestników pogrzebu w Kuleszach Kościelnych

7.08.2020, 17:38

Powiatowy sanepid w Wysokiem Mazowieckim szuka uczestników mszy pogrzebowej i stypy z 31 lipca w Kuleszach Kościelnych. Jedna z osób uczestniczących w uroczystościach jest zakażona koronawirusem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok