Radio Białystok | Koronawirus | Szefowa włoskiego MSW apeluje do młodzieży o odpowiedzialność podczas epidemii

Szefowa włoskiego MSW apeluje do młodzieży o odpowiedzialność podczas epidemii

11.08.2020, 12:02, akt. 10:04

Niedługo nadejdzie jesień, potrzebne jest poczucie odpowiedzialności - taki apel wystosowała do włoskiej młodzieży minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese. W dniach szczytu wakacyjnych wyjazdów przypomniała o konieczności przestrzegania norm sanitarnych.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Szefowa MSW zwróciła się do młodych ludzi na szczególnym etapie epidemii koronawirusa we Włoszech, gdy każdego dnia notuje się wśród nich kolejne przypadki zakażeń, także u tych, którzy wrócili z wakacji za granicą. Obecnie osoby zainfekowane w wieku do 18 lat stanowią ponad 13 procent wszystkich zakażonych. Wskaźnik ten wzrósł ponad sześciokrotnie od czerwca, gdy rozpoczęły się szkolne wakacje.

Podczas publicznej debaty niedaleko Rzymu szefowa MSW podkreśliła: "Młodym ludziom trzeba powiedzieć: bądźcie ostrożni, ponieważ poczucie odpowiedzialności, które dotąd wyróżniało nasze zachowanie, musi dalej nam towarzyszyć".


- Musimy zachowywać się w taki sam sposób także teraz i nie możemy myśleć, że jesteśmy w fazie, w której można nie zachowywać dystansu i nie nosić maseczki - dodała minister Lamorgese. - Wychodzimy z najcięższej fazy zakażeń, ale kiedy widzę, że ich krzywa zaczyna znów rosnąć, proszę: bądźmy ostrożni, bo musimy być gotowi stawić czoła jesieni. Musimy postępować odpowiedzialnie, także podczas pobytu nad morzem - stwierdziła szefowa MSW.


- Myślenie, że można darować sobie pewne zachowania prewencyjne, jest błędne - podkreśliła Luciana Lamorgese.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grecja wprowadza ograniczenia w funkcjonowaniu restauracji i barów

10.08.2020, 18:28

W najpopularniejszych miejscach turystycznych w Grecji będą ograniczenia w funkcjonowaniu barów i restauracji. Są także obostrzenia dla przylatujących z niektórych krajów europejskich.


Podróżujący do Egiptu muszą okazać negatywne wyniki testów na COVID-19

10.08.2020, 18:10

Władze Egiptu wprowadziły obowiązek okazywania negatywnych wyników testów PCR na COVID19 przez podróżnych wjeżdżających do kraju - poinformował w poniedziałek (10.08) polski resort dyplomacji.


Litwa, Łotwa i Estonia: wjeżdżający z Polski będą musieli przechodzić kwarantannę

10.08.2020, 08:47

Od poniedziałku, 10 sierpnia osoby przyjeżdżające na Litwę między innymi z Polski muszą poddać się czternastodniowej kwarantannie. Podobne zasady wprowadziły też Łotwa i Estonia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok