Radio Białystok | Koronawirus | Koronawirus w Pogoni Szczecin

Koronawirus w Pogoni Szczecin

11.08.2020, 15:13, akt. 15:23

W ekipie piłkarskiej Pogoni Szczecin badanie jednej z osób na obecność koronawirusa dało wynik dodatni. Drużyna, sztab szkoleniowy i inne osoby rozpoczynają kwarantannę.

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 5.07.2020, fot. Jerzy Kułakowski
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, 5.07.2020, fot. Jerzy Kułakowski

- W poniedziałek rano (10.08) sztab trenerski, piłkarze oraz część pracowników przeszło badania wymazowe na obecność koronawirusa. Jest to zgodne z protokołem medycznym opracowanym przez komisję medyczną PZPN. Jedna z pobranych próbek dała wynik dodatni - poinformował rzecznik prasowy szczecińskiego klubu Krzysztof Ufland.

Zgodnie z wytycznymi wszyscy przebadani, którzy mieli w ostatnim czasie jakikolwiek kontakt z osobą zakażoną wirusem, rozpoczynają kwarantannę. Przez najbliższe dni przygotowania drużyny podporządkowane zostaną decyzjom sanepidu: odwołane są treningi drużynowe, zawodnicy otrzymają plan treningów indywidualnych do realizowania we własnych domach.

We wtorek oraz po kolejnych 48 godzinach osoba z wynikiem dodatnim przejdzie kolejne badania. Następnie sanepid może podjąć decyzję o kolejnych testach na obecność koronawirusa dla całej grupy. Negatywne wyniki pozwoliłyby wówczas podjąć decyzję o ewentualnym, zdecydowanym skróceniu okresu kwarantanny.

U osoby z wynikiem dodatnim zakażenie jak dotąd przebiega bezobjawowo.

Było to drugie badanie w Pogoni przeprowadzone w ostatnich kilku dniach. Poprzednie odbyło się 5 sierpnia podczas obozu w Opalenicy. - Badaniom poddawana była ta sama grupa osób: wszyscy zawodnicy, sztab trenerski, niektóre osoby z biura prasowego i kilku innych pracowników klubu. Łącznie około 50 osób. Wtedy wszystkie próbki dały wynik ujemny - powiedział rzecznik klubu.

Wobec zaistniałej sytuacji niemal pewne jest, że w wyznaczonym terminie nie dojdzie do zaplanowanego na 16 sierpnia meczu Pucharu Polski pomiędzy Podhalem Nowy Targ i Pogonią Szczecin.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Remis Jagiellonii na zakończenie obozu w Uniejowie

8.08.2020, 19:37

W rozegranym w sobotę w Uniejowie meczu kontrolnym Jagiellonia bezbramkowo zremisowała z drugoligowym KKS Kalisz. Białostoczanie kończą tego dnia tygodniowy obóz przygotowawczy. W czwartek w 1/32 finału Pucharu Polski zmierzą się z Górnikiem Zabrze.


Piłkarski Superpuchar – PZPN odwołał mecz Legii z Cracovią

8.08.2020, 17:38

Prezes PZPN Zbigniew Boniek przekazał na Twitterze, że nie odbędzie się niedzielny mecz (9.08) o piłkarski Superpuchar Polski Legii Warszawa z Cracovią, a następnie związek oficjalnie odwołał to spotkanie. Powodem jest informacja o możliwym zakażeniu koronawirusem osoby ze sztabu stołecznej ekipy.


Organizatorzy biegów ulicznych chcą zwiększenia limitów uczestników

26.07.2020, 19:52

Biegacze podkreślają, że tęsknią za rywalizacją w masowych biegach ulicznych. Jednak z ich organizacją w czasie pandemii jest ogromny problem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok