Radio Białystok | Koronawirus | Dariusz Piontkowski: wycieczki szkolne mogą się odbywać z zachowaniem rygorów sanitarnych

Dariusz Piontkowski: wycieczki szkolne mogą się odbywać z zachowaniem rygorów sanitarnych

10.09.2020, 12:17, akt. 12:20

Szkoły mogą organizować wycieczki dla uczniów przy zachowaniu określonych rygorów. Nie ma na razie przeszkód epidemicznych, by wycieczki nie mogły się odbywać - poinformował w czwartek (10.09) minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy
Dariusz Piontkowski, screen z wideorozmowy

"Pojawiają się pytania, czy mogą być organizowane wycieczki szkolne. My oczywiście mówimy, że tak. W pierwszych dniach roku szkolnego raczej tych wycieczek nie ma, ale przed nami druga połowa września, październik, kiedy często wycieczki w szkołach były organizowane. Na razie nie ma przeszkód epidemicznych, które by zabraniały" - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie szef MEN.

Wskazał, że skoro dzieci mogły wyjeżdżać na zorganizowany wypoczynek – obozy czy kolonie oraz uczestniczyć w półkoloniach, w okresie wakacyjnym - to spokojnie szkoły mogą, przy zachowaniu rygorów dotyczących np. transportu i pobytu, organizować wycieczki w roku szkolnym. 

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzydziesty trzeci potwierdzony przypadek zgonu z powodu koronawirusa w Podlaskiem

10.09.2020, 10:34

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o trzydziestym trzecim przypadku wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim.


"Rzeczpospolita": Strach przed Covidem napędził sprzedaż polis

10.09.2020, 09:43

Rozczarowani opieką w czasie pandemii Polacy porzucają prywatne abonamenty medyczne, inwestując w ubezpieczenia zdrowotne. Niedługo mogą być im bardzo potrzebne, bo się nie badają - pisze czwartkowa (10.09) "Rzeczpospolita".


Nie ma już w Polsce powiatu bez koronawirusa

9.09.2020, 17:21

Nie ma już w Polsce powiatu bez koronawirusa. W środę (9.09) pierwszy w historii przypadek odnotował powiat gołdapski w województwie warmińsko-mazurskim, który jak dotąd nie miał ani jednego zachorowania na Covid-19.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok