Radio Białystok | Koronawirus | PZU przekaże 200 tzw. opasek życia dla szpitali leczących chorych na koronawirusa

PZU przekaże 200 tzw. opasek życia dla szpitali leczących chorych na koronawirusa

16.10.2020, 12:51, akt. 12:53

PZU przekaże kolejnych 200 tzw. opasek życia szpitalom, w których leczeni są chorzy na COVID-19; analizują one kluczowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel w przypadku zagrożenia życia - podało PZU. Opaski trafią do placówek m.in. we Wrocławiu i Poznaniu.

źródło: https://www.polskieradio.pl/
źródło: https://www.polskieradio.pl/

Pierwsze takie urządzenia trafiły do placówek w maju

Pierwsze takie urządzenia trafiły do placówek w maju. Teraz - jak podała w piątek spółka - PZU przekaże kolejnych 200 tzw. opasek życia szpitalom, w których leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19. Opaski trafią do dziesięciu szpitali w południowej i zachodniej Polsce – m.in. do Wrocławia, Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania, Starachowic i Raciborza.

Opaska życia to certyfikowane urządzenie medyczne, które zdalnie analizuje kluczowe parametry życiowe pacjenta. Mierzy puls i temperaturę ciała oraz saturację, czyli nasycenie krwi tlenem. W momencie kiedy spadają do krytycznych wartości, opaska uruchamia sygnał dźwiękowy i natychmiast alarmuje na specjalnym monitorze podglądowym personel medyczny

- czytamy w komunikacie.

Przekazana w maju pierwsza partia takich opasek trafiła do szpitali, w których leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem.

"Na bazie tych doświadczeń z pierwszych miesięcy pandemii, opaski zostały zmodyfikowane – m.in. wyposażono je w dodatkowe funkcje jak informacja o upadku żeby jak najlepiej chronić pacjenta i spełniać oczekiwania oraz realizować potrzeby personelu medycznego" - napisano.

Spółka przekazała, że łączna wartość pomocy finansowej PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga 15 mln zł. Do szpitali trafiły m.in. respiratory, bronchoskopy do badania tchawicy i oskrzeli oraz kardiomonitory. Wsparciem dla służb medycznych było też 200 samochodów od PZU, służących m.in. do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

PZU sfinansowało ponadto zakup rękawiczek ochronnych dla placówek zdrowotnych oraz kombinezonów, maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych dla funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny został doposażony w linię diagnostyczną do badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa, co umożliwiło skrócenie czasu oczekiwania na wyniki tych badań.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń jest największą instytucją finansową w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Na jej czele stoi PZU.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży pod opieką tylko jednej osoby

16.10.2020, 12:36

Od ponad tygodnia czternaścioro wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży przebywa tylko pod opieką dyrektorki tej placówki Ingi Kolaski.


Jeszcze większy rygor w czerwonej strefie. Z powodu koronawirusa zmarł drugi mieszkaniec Suwałk

16.10.2020, 11:59

To 62-letni mężczyzna. Miał choroby współistniejące. Przypomnijmy, że wcześniej zmarł 83-letni suwalczanin.


Minister Marlena Maląg apeluje do seniorów o ograniczenie wychodzenia z domu

16.10.2020, 11:51

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg apeluje do seniorów, aby ograniczyli wychodzenie z domu, a jeśli już muszą wyjść, np. na zakupy, żeby wybierali przeznaczone dla nich godziny, nosili maseczki i zachowywali bezpieczny dystans. Zaleca też korzystanie z teleporad i wideorozmów z bliskimi.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukMinister Mariusz Błaszczak, fot. Sylwia Krassowska
KORONAWIRUS
25.10.2020, 18:39, akt. 18:56

Szef MON zakażony koronawirusem

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok