Radio Białystok | Koronawirus | Wojewoda podlaski wydał kilkanaście decyzji o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii

Wojewoda podlaski wydał kilkanaście decyzji o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii

16.10.2020, 16:26, akt. 17:09

Jeden lekarz i kilkanaście pielęgniarek dostało dotąd w Podlaskiem decyzje wojewody o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii – poinformował w piątek (16.10) Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Lekarz i trzy pielęgniarki pracę przyjęły – dodano.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Lekarz pracował w wyznaczonym mu terminie jako rodzinny w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Szczuczynie, pielęgniarki w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Augustowie – poinformowała rzeczniczka wojewody Anna Dzierszko. Od decyzji o skierowaniu osób do pracy wpłynęło w regionie 5 odwołań, na razie żadna z decyzji nie została uchylona ani zmieniona.

"Poszukiwani są lekarze ze specjalizacją z chorób zakaźnych, chorób wewnętrznych oraz nefrologii" – poinformował urząd wojewódzki.

Służby sanitarno-epidemiologiczne poinformowały w piątek o kolejnych 201 przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. To rekordowa w regionie dzienna liczba zakażeń od początku pandemii. Zmarło kolejnych siedem osób. Najwięcej najnowszych zachorowań – 74 – zanotowano w Białymstoku, 36 kolejnych z powiatu białostockiego. Powiat białostocki jest w czerwonej strefie obostrzeń, miasto Białystok wchodzi do niej od soboty.

Łącznie w Podlaskiem COVID-19 liczba dotychczas potwierdzonych przypadków koronawirusa zbliża się do czterech tysięcy. Zmarło 78 osób.

Według danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego z czwartku (15 października) w szpitalach zajęte są 282 łóżka tzw. covidowe z 518 i 14 z 33 respiratorów.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szkoły w czasie pandemii

16.10.2020, 13:11

Nauczanie zdalne i hybrydowe - w takich warunkach funkcjonują teraz szkoły w Polsce w czasie pandemii koronawirusa.


Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży pod opieką tylko jednej osoby

16.10.2020, 12:36

Od ponad tygodnia czternaścioro wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży przebywa tylko pod opieką dyrektorki tej placówki Ingi Kolaski.


Minister Marlena Maląg apeluje do seniorów o ograniczenie wychodzenia z domu

16.10.2020, 11:51

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg apeluje do seniorów, aby ograniczyli wychodzenie z domu, a jeśli już muszą wyjść, np. na zakupy, żeby wybierali przeznaczone dla nich godziny, nosili maseczki i zachowywali bezpieczny dystans. Zaleca też korzystanie z teleporad i wideorozmów z bliskimi.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok