Radio Białystok | Koronawirus | Liczba ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa przekroczyła 1,5 miliona

Liczba ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa przekroczyła 1,5 miliona

4.12.2020, 08:07, akt. 08:20

Ponad 1,5 miliona ludzi straciło życie z powodu Covid-19. Średnio co dziewięć sekund umiera z powodu koronawirusa jeden człowiek - podała w czwartek (3.12) agencja Reutera. Szczepienia przeciwko koronawirusowi mają się rozpocząć w grudniu w kilku rozwiniętych krajach.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Na całym świecie zakażonych zostało prawie 65 mln ludzi

Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na Covid-19 zmarło pół miliona osób.

Na całym świecie zakażonych zostało prawie 65 milionów ludzi, a najbardziej dotknięty tą chorobą kraj - USA - walczy obecnie z trzecią falą infekcji koronawirusem.

Tylko w ostatnim tygodniu każdego dnia umierało na świecie średnio ponad 10 tysięcy osób, a liczba ta stale rośnie z każdym tygodniem. Wiele krajów walczy teraz z drugą i trzecią falą, nawet silniejszą niż pierwsza, wymuszając nowe ograniczenia w życiu codziennym.

USA prowadzą pod względem liczby ofiar śmiertelnych na Covid-19

Robert Redfield, szef Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, ostrzegł w środę, że pandemia będzie największym kryzysem zdrowotnym w kraju w ciągu najbliższych kilku miesięcy, zanim szczepionki staną się powszechnie dostępne.

Naprawdę wierzę, że to będzie najtrudniejszy okres w historii zdrowia publicznego w tym kraju 

- powiedział Redfield podczas prezentacji prowadzonej przez Amerykańską Izbę Handlową.

USA nadal prowadzą pod względem liczby ofiar śmiertelnych - ponad 273 tysiące zgonów. Regiony Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej łącznie mają ponad 50 proc. wszystkich zgłoszonych zgonów spowodowanych koronawirusem. Region Ameryki Łacińskiej, najbardziej dotknięty ofiarami śmiertelnymi na świecie, odnotował ostatnio łącznie ponad 450 tysięcy zgonów.

Wielka Brytania jako pierwszy kraj zatwierdziła szczepionkę przeciw Covid-19

W środę Wielka Brytania jako pierwszy kraj zatwierdziła szczepionkę opracowaną przez firmy BioNTech i Pfizer Inc, wyprzedzając resztę świata w wyścigu o rozpoczęcie kluczowego programu masowych szczepień.

Oczekuje się jednak, że dostawy będą bardzo ograniczone na wczesnych etapach, co oznacza, że każdy kraj rozpoczynający kampanię będzie musiał ustalić priorytety w oparciu o czynniki ryzyka.

Amerykańskie organy regulacyjne mają zatwierdzić dystrybucję i podawanie szczepionki w połowie grudnia.

Według agencji Reutera Afryka dąży do zaszczepienia 60 procent swej populacji przeciwko Covid-19 w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat - poinformował w czwartek organ Unii Afrykańskiej zajmujący się kontrolą chorób. Kontynent, na którym mieszka 1,3 miliarda ludzi, odnotował ponad 2,2 miliona potwierdzonych zakażeń koronawirusem. 

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Raport koronawirusowy. Blisko 15 tys. nowych zakażeń i 620 zgonów

3.12.2020, 10:35

Ministerstwo zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Resort przekazał też informacje dotyczące zgonów pacjentów z powodu COVID-19.


Dr Sutkowski: szybki spadek liczby nowych zakażeń, ale znacznie wolniejszy liczby zgonów

1.12.2020, 15:07

Notujemy w Polsce szybki spadek liczby nowych zakażeń, ale znacznie wolniejszy liczby zgonów na COVID-19 - powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Przyznał, że w jego ocenie wpływa na to grupa osób, które się nie diagnozują.


Koronawirus: 1 mln 467 tys. ofiar

1.12.2020, 08:08

1 mln 467 tys. ofiar śmiertelnych oraz 63 mln zakażeń - to najnowsze dane na temat pandemii koronawirusa. Podają je naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem sytuacji na świecie.


Niedzielski: program domowej opieki nad chorymi na COVID-19 to realne narzędzie do walki z dużą liczbą zgonów

30.11.2020, 11:44

Program opieki medycznej nad osobami mającymi dodatni wynik COVID-19 jest bardzo realnym narzędziem walki z dużą liczbą zgonów, którą odnotowaliśmy w ostatnich dwóch tygodniach - powiedział w poniedziałek (30.11) minister zdrowia Adam Niedzielski.


Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w Europie przekroczyła 400 tys.

28.11.2020, 18:59

Liczba ofiar śmiertelnych związanych z COVID-19 przekroczyła w sobotę w Europie 400 tysięcy - wynika z najnowszego bilansu agencji AFP. Stary Kontynent jest drugą po Ameryce Łacińskiej i Karaibach najbardziej dotkniętą pandemią koronawirusa częścią świata.


Trzecia fala epidemii w Polsce może być w styczniu

28.11.2020, 13:44

Przygotowujemy się na trzecią falę zakażeń koronawirusem, która może nastąpić w styczniu i lutym. To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być większe - powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


Wielka Brytania i Niemcy planują rozpocząć szczepienie przeciw Covid-19 już w grudniu

23.11.2020, 12:08

Opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech szczepionka przeciw Covid-19 może być dopuszczona do użytku w Wielkiej Brytanii nawet w ciągu tygodnia - podał w niedzielę (22.11) wieczorem dziennik "Daily Telegraph". To oznaczałoby, że Wielka Brytania stanie się pierwszym państwem na świecie, w którym zacznie ona być stosowana.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok