Radio Białystok | Koronawirus | Dworczyk: 27 grudnia ruszy pełnoformatowa kampania informująca i zachęcająca do szczepień

Dworczyk: 27 grudnia ruszy pełnoformatowa kampania informująca i zachęcająca do szczepień

23.12.2020, 11:02, akt. 11:12

27 grudnia ruszy pełnoformatowa kampania, która będzie najpierw informować, a z czasem zachęcać do tego, żeby przyjąć szczepionkę. W pierwszej części będzie skierowana przede wszystkim do seniorów - mówił w środę (23.12) szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, źródło: Krystian Maj/KPRM
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, źródło: Krystian Maj/KPRM

Kampania w pierwszej części skierowana będzie do seniorów

W Radiu Plus Dworczyk zaznaczył, że 15 grudnia ruszyła infolinia oraz kampania w Internecie skierowana do personelu medycznego, którym ma być szczepiony w pierwszej kolejności.

Teraz od 27 grudnia rusza taka pełnoformatowa kampania, która będzie najpierw informować a z czasem zachęcać do tego żeby przyjąć szczepionkę. Ta kampania w pierwszej części ukierunkowana będzie przede wszystkim do seniorów 

- zapowiedział.

Podkreślił, że celem jest dotarcie poprzez kampanię "do każdego pełnoletniego Polaka", gdyż szczepienia są przeznaczone dla osób od 18 roku życia. Dworczyk dodał, że szczepienie jest jedyną drogą do "powrotu do normalności".

W akcję będą zaangażowane osoby publiczne

Kampania - mówił szef KPRM - ma być prowadzona zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych, a ponadto każda gmina ma otrzymać pakiet ulotek i plakatów dotyczących tej kampanii.

Myślę, że od stycznia czyli od miesiąca kiedy zaczną się te szczepienia już masowe, dlatego że w drugiej połowie stycznia najprawdopodobniej rozpoczną się szczepienia grupy pierwszej, ta kampania będzie widoczna wszędzie 

- powiedział Dworczyk.

Zapowiedział, że w akcję będą zaangażowane m.in. osoby publiczne. 

Wiem, że koledzy, którzy zajmują się komunikacją mają już podpisane umowy z celebrytami, czy aktorami

 - dodał.

Zapytany o zachęty dla osób, które zdecydują się na szczepienie, Dworczyk odparł, że największą korzyścią wynikającą z przyjęcia szczepionki jest to, że nie zachorujemy. 

Będziemy przekonywać, że kwestia uniknięcia choroby, która dla niektórych może się skończyć śmiercią, jest sprawą zasadniczą 

- podkreślił.

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niedzielski: od 15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19

23.12.2020, 10:05

Zapisy dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia. Można będzie zapisywać się poprzez infolinię 989, w swojej przychodni lub przez elektroniczny formularz na stronach związanych z resortem zdrowia – wyjaśnił w środę (23.12) zasady zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 minister zdrowia Adam Niedzielski.


Premier: w drugim dniu Świąt szczepionki przeciw Covid-19 dotrą do Polski

22.12.2020, 15:56

W drugim dniu Świąt szczepionki dotrą do Polski - przekazał we wtorek (22.12) premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że Narodowy Program Szczepień będzie największym zadaniem logistycznym ostatnich lat.


Pfizer i Moderna zbadają skuteczność szczepionek przeciw nowej mutacji koronawirusa

22.12.2020, 14:10

Pfizer i Moderna sprawdzą, czy produkowane przez nie szczepionki przeciw Covid-19 są skuteczne również w przypadku nowej mutacji koronawirusa odkrytej w Wielkiej Brytanii - poinformowała we wtorek (22.12) stacja CNN.


KE dopuściła na unijny rynek szczepionki firmy Pfizer i BionTech

21.12.2020, 19:01

Komisja Europejska ostatecznie zatwierdziła i dopuściła na unijny rynek szczepionki przeciwko koronawirusowi firmy Pfizer i BionTech. Kilka godzin wcześniej zielone światło dla ich autoryzacji dała Europejska Agencja Leków.


Morawiecki: Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień

21.12.2020, 15:40

Europejska Agencja Leków zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer/BioNTech przeciwko Covid-19. Na tej podstawie KE podejmie decyzję o dopuszczeniu szczepionki na rynek. Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień - podkreślił w poniedziałek (21.12) premier Mateusz Morawiecki.


Prezydent: także poddam się szczepieniu na COVID-19

20.12.2020, 08:32

Oczywiście ja także poddam się szczepieniu na COVID-19 - tak prezydent Andrzej Duda odpowiedział na wcześniejszy wpis na Twitterze lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który - zwracając się do prezydenta - napisał m.in., że także ozdrowieńcy powinni się zaszczepić.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok