Radio Białystok | Koronawirus | Dworczyk: dotarła kolejna dawka szczepionek firmy Pfizer

Dworczyk: dotarła kolejna dawka szczepionek firmy Pfizer

18.01.2021, 09:30, akt. 09:37

W poniedziałek wylądował kolejny samolot ze szczepionkami firmy Pfizer, na podstawie liczby kartonów można szacować, że szczepionek jest co najmniej o połowę mniej - poinformował w poniedziałek (18.01) w radiowej Jedynce szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM Michał Dworczyk - fot. Adam Guz/KPRM
Szef KPRM Michał Dworczyk - fot. Adam Guz/KPRM

- Dopiero wczoraj późnym wieczorem dostaliśmy zmieniony harmonogram dostaw od firmy Pfizer. W tej chwili jest analizowany i staramy się w jakiś sposób skoordynować to z naszymi planami Narodowego Programu Szczepień - podkreślił Dworczyk w radiowych "Sygnałach Dnia". Harmonogram ten sięga 8 lutego.

Dzisiaj wylądował samolot Cargo, który przywiózł do Polskę kolejną dawkę szczepionek, niestety w bardzo ograniczonej ilości w stosunku do tego co zapowiadała firma Pfizer wcześniej 

- poinformował Dworczyk.

Zaznaczył, że dokładnie o ile jest mniej, będzie wiadomo po przeliczeniu szczepionek w ARM. 

Natomiast sądząc z liczby kartonów, jest to o co najmniej połowę mniej w stosunku do tego, co wcześniej było zapowiadane

 - dodał szef KPRM

Przypomniał, że wcześniej były realizowane dostawy na poziomie 360 tysięcy sztuk szczepionek, a teraz jest tych szczepionek co najmniej połowę mniej. 

Zaczekajmy z ostateczną informacją na przeliczenie wszystkich fiolek w Agencji Rezerw Materiałowych - podkreślił minister.

Zapewnił, że nie są zagrożone szczepienia drugą dawką szczepień, a także, że na pewno 25 stycznia mają się rozpocząć szczepienia seniorów.

W tym tygodniu szczepienia personelu medycznego będą kontynuowane, natomiast na pewno nie w takiej liczbie jaki był pierwotnie plan i zamówienia ze szpitali, to znaczy na pewno nie 330 tysięcy szczepionek zostanie podanych, a o wiele mniej 

- zaznaczył Dworczyk. 

źródło: PAP | red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dworczyk: ok. 180 tys. dawek szczepionki od firmy Pfizer dotrze do Polski w poniedziałek

17.01.2021, 17:37

Około 180 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19 od firmy Pfizer dotrze w poniedziałek do Polski - poinformował w niedzielę (17.01) szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.


Wstrzymano transport 330 tys. dawek na pierwsze szczepienie dla osób z grupy zero

16.01.2021, 12:21

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował w sobotę (16.01), że zapadła decyzja o wstrzymaniu transportu 330 tys. dawek szczepionki, które miały być w przyszłym tygodniu wykorzystane do szczepienia pacjentów z grupy zero. Taki krok ma związek z zapowiadanym ograniczeniem dostaw szczepionki przez firmę Pfizer.


Pfizer zapowiada powrót 25 stycznia do zaplanowanych wielkości dostaw szczepionek

16.01.2021, 08:05

Koncerny farmaceutyczne Pfizer i BioNTech zapowiedziały w piątek (15.01), że 25 stycznia powrócą do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej szczepionek przeciwko COVID-19, a 15 lutego rozpoczną się zwiększone dostawy preparatów. Poinformowano o tym w oficjalnym komunikacie na stronie BioNTech.


Pfizer tymczasowo zmniejsza dostawy szczepionek przeciw COVID-19 dla Europy

15.01.2021, 13:35

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego oznajmił w piątek (15.01), że koncern Pfizer zdecydował się tymczasowo ograniczyć dostawy szczepionek przeciw COVID-19 dla całej Europy. Powodem są starania firmy, by zwiększyć produkcję preparatu.


Szczepionki Moderny i Pfizera – porównanie

12.01.2021, 17:07

Mechanizm działania szczepionek Moderny i konsorcjum Pfizera i BioNTech jest taki sam. Produkty różnią się jednak m.in. warunkami, w jakich powinny być przechowywane i terminem podawania drugiej dawki.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok