Radio Białystok | Koronawirus | Coraz krótsze kolejki na szczepienia na COVID-19 w Podlaskiem

Coraz krótsze kolejki na szczepienia na COVID-19 w Podlaskiem

autor: Renata Reda

6.04.2021, 13:54, akt. 7.04.2021, 10:49

Coraz krótsze kolejki na szczepienia na COVID-19 są w wielu punktach szczepień w Podlaskiem. Ma to związek głównie z większą ilością dostępnych preparatów.

Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Joanna Szubzda
Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Joanna Szubzda

Zaledwie kilka dni czekają na zastrzyk osoby, które rejestrują się na przykład w Szpitalu Miejskim w Białymstoku i Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Wolne terminy są jeszcze w tym tygodniu - mówi rzeczniczka USK Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Terminy, jeśli chodzi o pacjentów 60 plus, pacjentów onkologicznych czy też pacjentów z grupy 0, którzy się jeszcze nie zaszczepili są krótkie. Mamy wolne miejsca na czwartek, na piątek i te osoby mogą się zapisywać. Zdarza się oczywiście, że zapisujemy również pacjentów na jakieś dalsze terminy, mówimy tutaj o majowych, ale to są osoby, które ze względów zdrowotnych nie mogą się zaszczepić

- mówi Katarzyna Malinowska-Olczyk.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym tygodniowo może być szczepionych nawet 7,5 tysiąca osób, ale na ten tydzień zaplanowano około 3800 szczepień. Niedługo zastrzyki ma dostawać tu jeszcze więcej osób, bo placówka przygotowuje Punkt Szczepień Masowych - dodaje Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Taki punkt jest przygotowywany w budynku poradni specjalistycznych przy ulicy Waszyngtona 15. Te poradnie są czynne do 15:00. Po 15:00 będą udostępnione gabinety właśnie jako miejsca szczepień. Jeżeli będzie potrzeba taka, to możemy szczepić do 8:00 rano, przez całą noc nawet. Wszystko od tego zależy, ile szczepionek będzie do nas przyjeżdżać

- mówi Katarzyna Malinowska-Olczyk.

Władze Białegostoku zgłosiły wojewodzie podlaskiemu trzy punkty szczepień masowych w mieście. Poza USK, mają powstać w hali sportowej "mechaniaka" przy Broniewskiego i w hali Szkoły Podstawowej nr 12 na osiedlu Bacieczki.

Zgodnie z zapowiedziami rządu, punkty te mają działać za niespełna dwa tygodnie.

| red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od 18 kwietnia w Augustowie mają działać dwa punkty szczepień masowych

2.04.2021, 11:31

Jeden w szpitalu, drugie w hospicjum. Będą mogli skorzystać z nich mieszkańcy całego powiatu augustowskiego.


Michał Dworczyk: Do Polski trafi szybciej blisko milion szczepionek firmy Pfizer

1.04.2021, 13:59

Dzięki zaangażowaniu szeregu polityków na forum europejskim, w tym premiera Mateusza Morawieckiego, w środę (31.03) została podjęta decyzja, że teraz dostaniemy blisko milion szczepionek Pfizera, które mieliśmy otrzymać jesienią - oświadczył w czwartek (01.04) szef KPRM Michał Dworczyk.


Rząd przedstawił plan przyspieszający realizację Narodowego Programu Szczepień

30.03.2021, 15:29

Zwiększenie ilości punktów szczepień; zwiększenie grona osób kwalifikowanych do szczepienia oraz wprowadzenie szczepień populacyjnych - zakłada m.in. ogłoszony we wtorek (30.03) przez rząd plan mający na celu przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok