Premier Litwy S. Skvernelis 16.08.2018

16 sierpnia 2018

Głos polskich Litwinów | Premier Litwy S. Skvernelis  16.08.2018

Głos Polskich Litwinów 2018-08-16

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Rząd Litwy pomoże w utworzeniu i sfinansowaniu Centrum Oświaty i Kultury Litewskiej w Suwałkach- zapewnia premier Saulius Skvernelis.
Mieszkańcy Suwałk bardzo czekają na przedszkole i pomieszczenia do celów kulturalnych- twierdzi Grażyna i Alius Klucznik.
Wyroby z drewna, wosku, tkane i wyszywane obrusy oraz wiele innych elementów rękodzieła pojawiło się podczas Jarmarku folklorystycznego w Puńsku. Widzowie chętnie słuchali pieśni ludowych , podczas Festiwalu folkloru, który uroczyście otworzył Premier Litwy – relacja.
Zaprasza Zyta Wasiluk


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Projekt za projektem- 01.12.2020

Projekty z Litwą i Białorusią są realizowane jeżeli nie osobiście, to za pośrednictwem łączenia internetowego, by przeprowadzić zaplanowane konferencje- twierdzi wicestarosta sejneński Antoni Baudzis.Starostwo się stara - 29.11.2020

Starostwo powiatowe w Sejnach mimo pandemii stara się wypełniać swoje zadania wobec mieszkańców, zarówno w kwestii zdrowia, oświaty jak i inwestycji- twierdzi wicestarosta – Antoni Baudzis.Nie zaśmiecajmy języka - 26.11.2020

Gwara naszego regionu jest bardzo barwna ale i mocno "zaśmiecona" przez zapożyczenia, mówi Jowita Niewulis wykładowca języka litewskiego na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu.Pomysłowa młodzież - 24.11.2020

Czujnik czystości powietrza działa w Puńsku, ale w ciągu roku ani jednego dnia nie przekroczono dopuszczalnych parametrów, czyli u nas ciągle jest kolor zielony- bez smogu- twierdzi wójt Witold Liszkowski.
Mamy pomysłową młodzież, która propaguje rożne prozdrowotne rozwiązania, m.in. ścieżki rowerowe, zdrowe odżywianie i tp.- dodaje wójt.

Zajęcia pozalekcyjne - 19.11.2020

W jaki sposób odbywają się zajęcia pozalekcyjne w czasie zdalnego nauczania- opowiada Algirdas Vaicekauskas- dyrektor szkoły Żiburys w Sejnach.Jak to jest z tą zdalną nauką?

Od kilku tygodni w procesie nauczania uczestniczą nie tylko nauczyciele i uczniowie. Do tego grona dołączyli również rodzice. Jak na zdalną naukę patrzą wyszyscy razem? To pytanie na dziś.Stowarzyszenie Litwinów- 15.11.2020

Stowarzyszenie Litwinów w Polsce ma wiele zadań zarówno w kulturze, oświacie, ale najważniejsze w podtrzymaniu tożsamości narodowej. Organizacja stara się podążać z duchem czasu. Obecnie najważniejsze jest by środowisko litewskie pobudzić do działania w Suwałkach, gdzie z dnia na dzień jest nas więcej- twierdzi szef organizacji Algirdas Vaicekauskas.


 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta Wasiluk


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Gwiazdka z książką 2020

Karolina Cicha & Spółka w Polskim Radiu Białystok

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok