Przygotowania do Narodowego Spisu Powszechnego w gminie Puńsk - 21.03.2021

21 marca 2021

Głos polskich Litwinów | Przygotowania do Narodowego Spisu Powszechnego w gminie Puńsk - 21.03.20210:00
0:00
Głos polskich Litwinów 2021-03-21 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Tegoroczny Narodowy Spis Powszechny będzie wyglądał inaczej niż przed 10 laty. Każdy mieszkaniec jest zobowiązany wypełnić formularz na stronie internetowej spisu, mówi Sylwia Maciejewska z urzędu gminy w Puńsku. Osoby starsze, którym internet jest narzędziem trudnym będą mogły zasięgnąć pomocy w urzędzie gminy.

Do konkursu "Zabytek zadbany" organizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa postanowiliśmy zgłosić "Starą Plebanię" i budynki Skansenu mówi wójt gminy Puńsk Witold Liszkowski. W chwili obecnej nam udało się zakwalifikować do II etapu dodaje wójt.

W latach 1970-1990 biura urzędu gminy Puńsk były rozmieszczone w kilku budynkach przy głównej ulicy miasteczka opowiada Anna Uździło.  

Zaprasza Robert Słowik


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Dzień Żałoby i Nadziei - 13.06.2024


Dzień Żałoby i Nadziei upamiętniany jako początek zesłań na Sybir mieszkańców Litwy 14 czerwca 1941 . Moja mama miała 16 lat, gdy Sowieci wywieźli na Wschód, jednak po latach wróciła, a dziś, mając 93 lata nadal pamięta i opowiada historie z tamtych dni – wspomina Asta Kiseliene z Alytusa.

Strażacy ochotnicy z Puńska obchodzą dziewięć dekad istnienia....Bezpieczni razem - 11.06.2024


Komisja ds. mniejszości narodowych i Etnicznych obradowała w Białymstoku- szefowa komisji sejmowej Wanda Nowicka. Jakie ważne zagadnienia dla mniejszości litewskiej należałoby rozwiązać – wymienia członek komisji wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych Algirdas Vaicekauskas.
Przewodnicząca Sejmu Republiki Litewskiej z innymi szefami sejmów Łotwy, Estonii i Ukrainy na...Teatr, kultura oraz trudny los dysydenta - 09. 06. 2024


Występy teatrów z Puńska na festiwalach w Litwie podsumowuje aktor i reżyser teatrów amatorskich Arnold Woźnialis.Jotva na występach - 06.06.2024


Zespół choreograficzny Jotva uczestniczył w koncercie regionów. Jest to ogromne przedsięwzięcie, gdzie jednocześnie tańczy ponad tysiąc tancerzy – nasi tancerzy poradzili sobie z tym koncertowo – chwali szefowa zespołu Konelia Mauliute.
Ja zawsze uczestniczę w wyborach i tak wychowuję swoje dzieci – dlaczego warto głosować i zachęcać do udziału w takich...Młodzi śpiewacy i dorosła pisarka 04. 06. 2024


XXI Konkurs Solistów i Duetów Pieśni Dziecięcej "Dainorėlis"Nowy prezydent Litwy - 02.06.2024


Analiza wyników wyborów prezydenta Litwy. Jakie znaczenie może mieć dla polskich Litwinów druga kadencja prezydenta Gitanas Nauseda – analizuje wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Litwinów w Polsce Algirdas Vaicekauskas.

Wystawa kapeluszy i czapek charakterystycznych dla poszczególnych regionów Litwy – zaprasza Dala Ostrowska z Domu Litewskiego w Sejnach.

...Dzieci nas cieszą - 30.05.2024


Byłam posłusznym dzieckiem, ale miałam swoje humory. Obecnie, swoim dzieciom tłumaczę, że w życiu mogą zostać kim tylko chce, ale potrzebny do tego wysiłek - twierdzi Wioleta Żegarska.

Koło Gospodyń z Puńska działa coraz prężniej, ale nie wszystkie aktywności są odpowiednie dla nich. Jakie plany na lato i z czego lepiej zrezygnować – opowiada koordynatorka...Maj miesiącem kultu Maryi - 28. 05.2024


Święto chórów kościelnych, litanie przy krzyżach i kapliczkach, święcenie pól - to wszystko odbywa się w maju i wiąże się z kultem MaryiMatura, poezja i teatr - 26. 05. 2024


Już po egzaminach - z ulgą wzdycha Anna Korzeniecka, tegoroczna maturzystka LO im. 11 Marca w Puńsku. Łatwo nie było, a wyniki częściowo zadecydują o wyborze kierunku studiów. Jednak absolwentka miło wspomina naukę w liceum i zachęca innych do wyboru tej szkoły.
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukKoncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok