LO w Puńsku znów srebrne - 17.01.2023

17 stycznia 2023

Głos polskich Litwinów | LO w Puńsku znów srebrne - 17.01.20230:00
0:00
Głos polskich Litwinów 2023-01-17 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

LO z Litewskim Językiem Nauczania im. 11 Marca w Puńsku po raz kolejny uzyskało srebrną odznakę w rankingu szkół miesięcznika "Perspektywy". V miejsce w województwie podlaskim oraz 225 w Polsce - to najwyższa dotychczas lokata naszej szkoły w tym rankingu - cieszy się dyrektor Alwid Niewulis.

Rezygnujesz jak żółwik lub miś, kombinujesz jak lis, walczysz o swoje jak rekin, czy może jak orzeł wzbijasz się wyżej i wypatrujesz przyczyn - o kulturze rozwiązywania konfliktów mówi psycholog Laura Dubosaitė.


Zaprasza Ruta Burdyn


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Podwójne obywatelstwo - 21.04.2024


Zbliża się referendum w sprawie obywatelstwa litewskiego zagranica. Jakie obawy i jakie korzyści mogą mieć polscy Litwini – wyjaśnia Genadijus Mackelis- szef konsulatu Republiki Litewskiej w Sejnach.

Założenie działalności gospodarczej i pozyskanie celowej dotacji z Urzędu Pracy pomogło mi rozpocząć ulubione zajęcie, ale nadal jest trudno z tego się utrzymać...Dęby na wiek litewskiej piosenki - 18.04.2024


Przygotowania do 100-lecia święta piosenki litewskiej trwają, a wraz z tym posadzimy dąb upamiętniający te wydarzenia – wyjaśnia Asta Pieczulis – dyrektor Domu Kultury Litewskiej w Puńsku.

Jestem rzemieślnikiem młodego pokolenia. Robię stoły, szafy, pułki i wiele innych mebli, ale wciąż jestem poczatkującym stolarzem – twierdzi Wilius Marcinkiewicz.
...Artystyczne atrakcje - 16. 04. 2024


Koncert zespołu "Jotva", festiwal tańca "Bitute pilkoji", Święto Chórów "Lietuva brangi" - na rozpoczęty nowy sezon artystyczny w naszym regionie zaprasza dyrektorka DKL w Puńsku Asta Pieczulis.We trójkę do powiatu - 14.04.2014


Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek, mówi kończący piątą kadencję w starostwie sejneńskim Antoni Baudzis. W nowej radzie powiatu zasiądzie wiele nowych osób.Muzyka i pasja - 11.04.2024


Uczniowie szkoły muzycznej w Puńsku wygrali kilka konkursów muzycznych w Litwie. Jeden uczeń, w ciągu tygodnia zdobył aż pięć pierwszych miejsc w kilku konkursach – jak to robią i czym dla nich jest muzyka – opowiadają Liepa, Krystian i Arnoldas Beinoris- nauczyciel.

Licealiści z Puńska mają pasje. Jedną z nich jest koszykówka. Mangirdas, Mantas i Marcin –...Wieczny wójt - 09.04.2024


Witold Liszkowski na stanowisku wójta od ćwierć wieku, ale to może być ostatnia kadencja. Jak się czuje nie mając rywali w wyborach i dlaczego mu się udało zdobyć zaufanie mieszkańców? Kto wygrał wybory do rad gminy, powiatu i inne.

Masa żurawi i dzików często niszczą uprawy kukurydzy, a jak na to reagują rolnicy – wyjaśnia Jan Radzewicz- kierownik zespołu...Miłosierdzie i modlitwa - 07. 04. 2024


Święto Miłosierdzia Bożego, Rok Modlitwy, in memoria dysydentce siostrze zakonnej Nijolė Sadūnaitė - to tematy, poruszone w rozmowie z siostrą zakonną Onutė z Wilna.Jak sobie radzić w trudnych czasach - 04.04.2024


Jako mieszkaniec gminy Puńsk jestem zainteresowany naszym bezpieczeństwem. Słyszę, że wszędzie sprawdzają ile jest schronów, jak jesteśmy przygotowani na wypadek zagrożenia – stawia otwarte pytanie Piotr Łukaszewicz.

Rolnicy mogą już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Jakie wymagania rolników czekają w najbliższym czasie i jak wysokie temperatury...Historia i muzyka 02.04.2024


Salomeja Neris przewija się w kartach historii Sejn. W 1919 r., gdy narastał konflikt polsko-litewski, zaopiekowała się uczniami z sejneńskiego gimnazjum, którzy byli zmuszeni opuścić Sejny.
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukREKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok