Wkrótce ważne wybory - 29.02.2024

29 lutego 2024

Głos polskich Litwinów | Wkrótce ważne wybory - 29.02.20240:00
0:00
Głos polskich Litwinów 2024-02-29 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zbliżające się wybory samorządowe powinny być szczególnie ważne dla każdego obywatela mówi sekretarz gminy Puńsk Jan Wojczulis. To właśnie teraz mamy możliwość wybrania władzy, która jest najbliżej nas.

Na przełomie XIX i XX w. udział hierarchów kościoła w życiu politycznym kraju nie był czymś dziwnym. To w większości ludzie kościoła byli dobrze wykształceni i posiadali szeroką wiedzę o panujących tendencjach politycznych w innych krajach. Jedną z takich osób był biskup Justinas Staugaitis.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

We trójkę do powiatu - 14.04.2014


Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek, mówi kończący piątą kadencję w starostwie sejneńskim Antoni Baudzis. W nowej radzie powiatu zasiądzie wiele nowych osób.Muzyka i pasja - 11.04.2024


Uczniowie szkoły muzycznej w Puńsku wygrali kilka konkursów muzycznych w Litwie. Jeden uczeń, w ciągu tygodnia zdobył aż pięć pierwszych miejsc w kilku konkursach – jak to robią i czym dla nich jest muzyka – opowiadają Liepa, Krystian i Arnoldas Beinoris- nauczyciel.

Licealiści z Puńska mają pasje. Jedną z nich jest koszykówka. Mangirdas, Mantas i Marcin –...Wieczny wójt - 09.04.2024


Witold Liszkowski na stanowisku wójta od ćwierć wieku, ale to może być ostatnia kadencja. Jak się czuje nie mając rywali w wyborach i dlaczego mu się udało zdobyć zaufanie mieszkańców? Kto wygrał wybory do rad gminy, powiatu i inne.

Masa żurawi i dzików często niszczą uprawy kukurydzy, a jak na to reagują rolnicy – wyjaśnia Jan Radzewicz- kierownik zespołu...Miłosierdzie i modlitwa - 07. 04. 2024


Święto Miłosierdzia Bożego, Rok Modlitwy, in memoria dysydentce siostrze zakonnej Nijolė Sadūnaitė - to tematy, poruszone w rozmowie z siostrą zakonną Onutė z Wilna.Jak sobie radzić w trudnych czasach - 04.04.2024


Jako mieszkaniec gminy Puńsk jestem zainteresowany naszym bezpieczeństwem. Słyszę, że wszędzie sprawdzają ile jest schronów, jak jesteśmy przygotowani na wypadek zagrożenia – stawia otwarte pytanie Piotr Łukaszewicz.

Rolnicy mogą już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Jakie wymagania rolników czekają w najbliższym czasie i jak wysokie temperatury...Historia i muzyka 02.04.2024


Salomeja Neris przewija się w kartach historii Sejn. W 1919 r., gdy narastał konflikt polsko-litewski, zaopiekowała się uczniami z sejneńskiego gimnazjum, którzy byli zmuszeni opuścić Sejny.Wielkanocne marzenia i wspomnienia - 01.04.2024


Lubimy tradycje wielkanocne. To jest czas kiedy rodzice nie pracują, a cała rodzina może razem zdobić pisanki, albo wspólnie zjeść świąteczny posiłek – twierdzą uczniowie z Puńska.

Wielkanoc mojego dzieciństwa kojarzy mi się z pieczonym chlebem, pisankami i chodzeniem „po Alleluja”. W Żegarach było dużo młodzieży, a zwłaszcza chłopaków, którzy mówili...Wielkanoc - 31.03.2024


Zespół muzyczny Kairos uświetnia uroczystości kościelne w Puńsku i wyjeżdża na Litwę, nawet stworzyli swój klip – opowiada Oliwia, Patryk i opiekunka Biruta Vensławska.

Klub niepełnosprawnych „Viltele” jest ostoją dla młodzieży potrzebującej wsparcia, dlatego też można ich wspierać darowiznami – zapewnia koordynatorka Wida Stankiewicz.

My...Ochrona litewskiego dziedzictwa - 28.03.2024


Należy chronić dziedzictwo narodowe Litwy i Litwinów rozsianych po świecie. Jakie sposoby ochrony proponuje Litwa – wymienia doradca ds. Ochrony dziedzictwa Gintaras Dżiovenas.

Dzieci z Przedszkola w Puńsku uczą się dodatkowo języka angielskiego – o pozytywnym wpływie na maluchów – opowiada dyrektor Alicja Wołyniec.


Zaprasza Zyta Wasiluk.
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukREKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok