Jak sobie radzić w trudnych czasach - 04.04.2024

4 kwietnia 2024

Głos polskich Litwinów | Jak sobie radzić w trudnych czasach - 04.04.20240:00
0:00
2024_04_04 - Głos polskich Litwinów | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Jako mieszkaniec gminy Puńsk jestem zainteresowany naszym bezpieczeństwem. Słyszę, że wszędzie sprawdzają ile jest schronów, jak jesteśmy przygotowani na wypadek zagrożenia – stawia otwarte pytanie Piotr Łukaszewicz.

Rolnicy mogą już składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Jakie wymagania rolników czekają w najbliższym czasie i jak wysokie temperatury pływają na uprawy – wyjaśnia Jan Radzewicz- kierownik zespołu doradców ODR w Sejnach.

 Zaprasza Zyta Wasiluk.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Taniec i mama - 23.05.2024


Zespół tańca „Vyciai” istnieje już 23 lata. To dla mnie czysta przyjemność być choreografką takich tancerzy, gdyż taniec przy muzyce granej na żywo jest trudny – wyjaśnia kierowniczka zespołu Asta Pieczulis.

W mojej rodzinie długie lata żyją trzy pokolenia matek. Jak sobie radzą i co nas różni – opowiada Wioleta Żegarska.

Zapraszamy na...Maj ukwiecony kulturą - 21.05.2024


Życie kulturalne nabiera tempa. Wieczór Litewski w Suwałkach komentuje główna organizatorka Jolanta Malinowska-Wiaktor. Wrażeniami po Wiośnie Poezji w Puńsku oraz własną twórczością dzieli się poeta Algis Uzdila. A przed nami kolejne imprezy teatralne, chóralne, muzyczne i taneczne.Majowe - 19.05.2024


Modlitwy majowe narodziły się w Sejnach. Taką historię opowiedział nam Olgierd Wiaktor- szef Stowarzyszenia Św. Kazimierza, który sam o tym dowiedział się wiele lat temu od kapłana z Litwy.

Krystian jest bardzo zdolnym uczniem szkoły Żiburys w Sejnach. Bardzo ładnie gra na pianinie oraz na innych instrumentach, a ostatnio fascynuje go piłka nożna.

...Referendum w Litwie bez powodzenia - 16.05.2024


W ubiegłą niedzielę w Litwie oraz placówkach dyplomatycznych kraju obyły się wybory prezydenckie oraz referendum w sprawie zachowania obywatelstwa litewskiego. O tym jak głosowali Litwini mieszkający w Polsce posiadający również obywatelstwo polskie zapytaliśmy szefa konsulatu Republiki Litewskiej ambasadora Genadijus Mackelis.Rada Stowarzyszenia - 14.05.2024


Stowarzyszenie Litwinów w Polsce ma wiele ważnych zadań. Staramy się znaleźć rozwiązania w kwestii podręczników, upamiętnienia litewskiej historii Sejneńszczyzny czy finansowania działalności – takie zagadnienia przedyskutowała zebrana Rada Stowarzyszenia – twierdzi szef Robert Słowik.
Braliśmy udział w wyborach prezydenta Litwy, ponieważ posiadamy litewskie...W trosce o oświatę i dziedzictwo narodowe - 12. 05. 2024


Nowe pomieszczenia biblioteki przyciągają czytelników, ale na książki przydałoby się więcej funduszy - mówi bibliotekarka z Puńska Danuta Witkowska.
Laureat kilku międzyszkolnych konkursów Rimas Witkowski dzieli się wrażeniami po konkursie języka litewskiego.Rada i wybory - 09.05.2024


Nowa Rada Gminy w Puńsku zaskoczyła dużą ilością kobiet. Aż 6 radnych będzie decydować o sprawach gminy. Mężczyźni- radni uważają, że kobiety wnoszą dużo dobrej atmosfery w pracę Rady Gminy- Robert Makowski, Jerzy Rekuć.
Helena Wajlanis już trzecią kadencję przewodniczy Radzie Gminy Puńsk. Cieszy się ze zmian,- twierdzi, że modnym się stało zaufać paniom.Matura - 07.05.2024


31 maturzystów z Puńska doskonale przygotowanych do matury z języka polskiego. Nauka w Liceum Ogólnokształcącym z litewskim językiem nauczania im. 11 Marca w Puńsku odbywa się w większości w języku litewskim, jednak matura z języka państwowego nie stworzyła żadnych trudności. Abiturienci musieli się zmierzyć ze stresem, bo wiedzę posiadają - twierdzą Jakub, Gintare i...Co nam dała Unia Europejska - 05.05.2024


Jak zmieniała się gmina Puńsk, dzięki środkom unijnym, przez ostatnie 20 lat? Czy obecność w tej wielkiej wspólnocie europejskiej daje tylko korzyści? Zapytaliśmy dziś o to wójta gminy Puńsk Witolda Liszkowskiego.
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukREKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok