Artystyczne atrakcje - 16. 04. 2024

17 kwietnia 2024

Głos polskich Litwinów | Artystyczne atrakcje - 16. 04. 20240:00
0:00
Głos polskich Litwinów 2024-04-16 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Koncert zespołu "Jotva", festiwal tańca "Bitute pilkoji", Święto Chórów "Lietuva brangi" - na rozpoczęty nowy sezon artystyczny w naszym regionie zaprasza dyrektorka DKL w Puńsku Asta Pieczulis.

W Muzeum "Stara Plebania" w Puńsku otwarto wystawę sztuki ludowej regionalnych twórców, którą przedstawia jej organizatorka Anastazja Sidor.


Zaprasza Ruta Burdyn


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Taniec i mama - 23.05.2024


Zespół tańca „Vyciai” istnieje już 23 lata. To dla mnie czysta przyjemność być choreografką takich tancerzy, gdyż taniec przy muzyce granej na żywo jest trudny – wyjaśnia kierowniczka zespołu Asta Pieczulis.

W mojej rodzinie długie lata żyją trzy pokolenia matek. Jak sobie radzą i co nas różni – opowiada Wioleta Żegarska.

Zapraszamy na...Maj ukwiecony kulturą - 21.05.2024


Życie kulturalne nabiera tempa. Wieczór Litewski w Suwałkach komentuje główna organizatorka Jolanta Malinowska-Wiaktor. Wrażeniami po Wiośnie Poezji w Puńsku oraz własną twórczością dzieli się poeta Algis Uzdila. A przed nami kolejne imprezy teatralne, chóralne, muzyczne i taneczne.Majowe - 19.05.2024


Modlitwy majowe narodziły się w Sejnach. Taką historię opowiedział nam Olgierd Wiaktor- szef Stowarzyszenia Św. Kazimierza, który sam o tym dowiedział się wiele lat temu od kapłana z Litwy.

Krystian jest bardzo zdolnym uczniem szkoły Żiburys w Sejnach. Bardzo ładnie gra na pianinie oraz na innych instrumentach, a ostatnio fascynuje go piłka nożna.

...Referendum w Litwie bez powodzenia - 16.05.2024


W ubiegłą niedzielę w Litwie oraz placówkach dyplomatycznych kraju obyły się wybory prezydenckie oraz referendum w sprawie zachowania obywatelstwa litewskiego. O tym jak głosowali Litwini mieszkający w Polsce posiadający również obywatelstwo polskie zapytaliśmy szefa konsulatu Republiki Litewskiej ambasadora Genadijus Mackelis.Rada Stowarzyszenia - 14.05.2024


Stowarzyszenie Litwinów w Polsce ma wiele ważnych zadań. Staramy się znaleźć rozwiązania w kwestii podręczników, upamiętnienia litewskiej historii Sejneńszczyzny czy finansowania działalności – takie zagadnienia przedyskutowała zebrana Rada Stowarzyszenia – twierdzi szef Robert Słowik.
Braliśmy udział w wyborach prezydenta Litwy, ponieważ posiadamy litewskie...W trosce o oświatę i dziedzictwo narodowe - 12. 05. 2024


Nowe pomieszczenia biblioteki przyciągają czytelników, ale na książki przydałoby się więcej funduszy - mówi bibliotekarka z Puńska Danuta Witkowska.
Laureat kilku międzyszkolnych konkursów Rimas Witkowski dzieli się wrażeniami po konkursie języka litewskiego.Rada i wybory - 09.05.2024


Nowa Rada Gminy w Puńsku zaskoczyła dużą ilością kobiet. Aż 6 radnych będzie decydować o sprawach gminy. Mężczyźni- radni uważają, że kobiety wnoszą dużo dobrej atmosfery w pracę Rady Gminy- Robert Makowski, Jerzy Rekuć.
Helena Wajlanis już trzecią kadencję przewodniczy Radzie Gminy Puńsk. Cieszy się ze zmian,- twierdzi, że modnym się stało zaufać paniom.Matura - 07.05.2024


31 maturzystów z Puńska doskonale przygotowanych do matury z języka polskiego. Nauka w Liceum Ogólnokształcącym z litewskim językiem nauczania im. 11 Marca w Puńsku odbywa się w większości w języku litewskim, jednak matura z języka państwowego nie stworzyła żadnych trudności. Abiturienci musieli się zmierzyć ze stresem, bo wiedzę posiadają - twierdzą Jakub, Gintare i...Co nam dała Unia Europejska - 05.05.2024


Jak zmieniała się gmina Puńsk, dzięki środkom unijnym, przez ostatnie 20 lat? Czy obecność w tej wielkiej wspólnocie europejskiej daje tylko korzyści? Zapytaliśmy dziś o to wójta gminy Puńsk Witolda Liszkowskiego.
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukREKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok