Taniec i mama - 23.05.2024

23 maja 2024

Głos polskich Litwinów | Taniec i mama - 23.05.20240:00
0:00
2024_05_23 - Głos polskich Litwinów | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zespół tańca „Vyciai” istnieje już 23 lata. To dla mnie czysta przyjemność być choreografką takich tancerzy, gdyż taniec przy muzyce granej na żywo jest trudny – wyjaśnia kierowniczka zespołu Asta Pieczulis.

W mojej rodzinie długie lata żyją trzy pokolenia matek. Jak sobie radzą i co nas różni – opowiada Wioleta Żegarska.

Zapraszamy na imprezy kulturalne.

 Zaprasza Zyta Wasiluk.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Zasłużone wakacje - 23.06.2024


Rok szkolny w puńskiej szkole zakończył się bez większych problemów. Jakie mogą być zmiany od nowego roku szkolnego – przewiduje Jan Wydra - dyrektor szkoły w Puńsku.

Litewska szkoła w Suwałkach zakończyła pierwszy rok szkolny. Jakie możliwości rozwoju placówki są na najbliższy rok – wyjaśnia Jolanta Malinowska – Wiaktor.

Gmina Puńsk jest...Rolnictwo - 20.06.2024


W rolnictwie nie dzieje się najlepiej. Nie ma działaczy, którzy głośno wypowiadali się na temat sytuacji w rolnictwie. My jednak przywiązani do ziemi ojców, nie mamy innego wyjścia, jak tylko pracować i czekać, co przyniesie przyszłość- twierdzi rolnik Sylwester Niewulis.

Nasze babcie znały rośliny lecznicze, a my staramy się je zbierać i rozsądnie używać dla...Historia Puńska - 18.06.2024


Niespotykanych rozmiarów pożar przedwojennego miasteczka skłonił do utworzenia OSP w Puńsku – historię przedstawia sekretarz gminy Jan Wojczulis.

Dziecko jest częścią społeczeństwa, jak je sobie wychowamy- takie społeczeństwo będziemy mieć – twierdzi dyrektor szkoły Żiburys Algirdas Vaicekauskas.
Zapraszamy na imprezy kulturalne.

...Jubileusz zespołu "Balsynėlis" - 16. 06. 2024


Wokalny zespół dzieci i młodzieży "Balsynėlis", działający przy Domu Kultury Litewskiej w Puńsku ma już 15 lat - cieszy się kierowniczka zespołu Egidija Grimalauskienė. I dodaje: grupa ma wiele pięknych osiągnięć, ale dla mnie najważniejsza jest miłość dzieci do śpiewania oraz nasza wzajemna przyjaźń.Dzień Żałoby i Nadziei - 13.06.2024


Dzień Żałoby i Nadziei upamiętniany jako początek zesłań na Sybir mieszkańców Litwy 14 czerwca 1941 . Moja mama miała 16 lat, gdy Sowieci wywieźli na Wschód, jednak po latach wróciła, a dziś, mając 93 lata nadal pamięta i opowiada historie z tamtych dni – wspomina Asta Kiseliene z Alytusa.

Strażacy ochotnicy z Puńska obchodzą dziewięć dekad istnienia....Bezpieczni razem - 11.06.2024


Komisja ds. mniejszości narodowych i Etnicznych obradowała w Białymstoku- szefowa komisji sejmowej Wanda Nowicka. Jakie ważne zagadnienia dla mniejszości litewskiej należałoby rozwiązać – wymienia członek komisji wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych Algirdas Vaicekauskas.
Przewodnicząca Sejmu Republiki Litewskiej z innymi szefami sejmów Łotwy, Estonii i Ukrainy na...Teatr, kultura oraz trudny los dysydenta - 09. 06. 2024


Występy teatrów z Puńska na festiwalach w Litwie podsumowuje aktor i reżyser teatrów amatorskich Arnold Woźnialis.Jotva na występach - 06.06.2024


Zespół choreograficzny Jotva uczestniczył w koncercie regionów. Jest to ogromne przedsięwzięcie, gdzie jednocześnie tańczy ponad tysiąc tancerzy – nasi tancerzy poradzili sobie z tym koncertowo – chwali szefowa zespołu Konelia Mauliute.
Ja zawsze uczestniczę w wyborach i tak wychowuję swoje dzieci – dlaczego warto głosować i zachęcać do udziału w takich...Młodzi śpiewacy i dorosła pisarka 04. 06. 2024


XXI Konkurs Solistów i Duetów Pieśni Dziecięcej "Dainorėlis"
 
 

Prowadzący:

Ruta Burdyn
Robert Słowik
Zyta WasilukEuro 2024 w Polskim Radiu Białystok

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok