Siłownia hotelowa - czy się opłaca?

[Artykuł sponsorowany]

28.05.2021, 10:38, akt. 10:45


Siłownia hotelowa - czy się opłaca?
Siłownia hotelowa - czy się opłaca?

Osoby w podróży mają wiele możliwości noclegowych. Mogą skorzystać z noclegu w hotelu, hostelu, pensjonacie czy w wynajmowanych na doby prywatnych mieszkaniach. W każdym przypadku kartą przetargową może być coś innego. Raz może to być lokalizacja, innym razem cena, ale czy takim wyróżnikiem może być siłownia?


Kiedy siłownia powinna być w hotelu?

Dla hoteli, które mają powyżej trzech gwiazdek, wymagane jest posiadanie zespołu odnowy biologicznej. Obiekt musi świadczyć minimum dwa rodzaje usług odnowy biologicznej (zasada dla większości hoteli) lub trzy rodzaje (dla obiektów zlokalizowanych w miejscowościach wypoczynkowych). Jako zespół odnowy biologicznej traktowane są n.p.:

  • baseny kąpielowe
  • siłownie hotelowe
  • sauny
  • masaże
  • solariumKto korzysta z siłowni hotelowych?


Sport na wakacjach - czy naprawdę jest uprawiany?

Wśród turystów można zaobserwować wiele różnych zachowań. Spore grono osób, które przyjeżdża do innego miejsca to nie po to, aby siedzieć w hotelu i korzystać z jego udogodnień, ale po to, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje miasta i poznać lokalną kulturę. Te osoby będą większość czasu spędzać poza hotelem.

Z drugiej strony, jest równie duże grono osób, które przyjeżdża do hotelu, aby odpocząć i zrelaksować się. Właśnie dlatego wśród kryteriów brane pod uwagę jest np. dostępność strefy Wellness&SPA czy siłowni w hotelu.

Najwyższy poziom podróży służbowych

Warto zaznaczyć, że osoby nocujące w hotelu to nie tylko osoby przebywające na urlopie. Wśród klientów może znaleźć się także szerokie grono osób przebywających w podróżach służbowych. W tym wypadku podejście do uprawiania sportu podczas takiego wyjazdu może być zupełnie inne. Trening na siłowni może być stałym element dnia codziennego, który pomaga utrzymać wyższą efektywność podczas wykonywanych zadań.

Biorąc pod uwagę tak różnych klientów, nasuwa się pytanie, do kogo hotel kieruje swoją ofertę i na tej podstawie powinno się dokonać wyboru czy utworzenie siłowni hotelowej ma sens. W takim przypadku warto poradzić się doświadczonego partnera biznesowego. Dobrym przykładem jest tutaj producent wyposażenia i sprzętów do siłowni Sportart Fitness, który ma duże doświadczenie we współpracy z sieciami hotelowymi. Poleca on zastanowić się najpierw w jakim formacie chcielibyśmy oferować tego typu udogodnienia.


3 możliwości stworzenia siłowni w hotelu


Otwarty klub fitness

Pełnowymiarowy klub fitness, który będzie dostępny nie tylko dla klientów hotelu, ale także dla gości z zewnątrz. Otwarty klub fitness, dzięki lokalizacji w hotelu będzie automatycznie kierowany do klientów premium. Powinien oferować najwyższej jakości sprzęt do siłowni, który będzie bardzo zróżnicowany pod kątem możliwości wykonywania ćwiczeń. Siłownia w hotelu powinna się wyróżniać od pozostałych siłowni np. ekologicznym sprzętem do siłowni. Warto także zapewnić szereg dodatkowych usług np. konsultacje z dietetykiem, trenerem personalnym oraz grafik różnorodnych zajęć grupowych.

Siłownia tylko dla klientów hotelu

W tej wersji siłowni kładzie się nacisk na komfort i wygodę ćwiczeń gości hotelowych. To im poświęca się całą uwagę. Taka siłownia hotelowa powinna zawierać najważniejsze urządzenia do ćwiczeń, aby pozwolić klientom stworzyć pełen trening. Można postawić na maszyny, które umożliwiają kilka wariantów ćwiczeń na różne grupy mięśniowe, dzięki temu powierzchnia siłowni nie musi duża.

Siłownia w każdym pokoju

Nie każdy klient lubi ćwiczyć wraz z innymi osobami na siłowni. Część z nich zdecydowanie wolałoby wykonać trening w zaciszu własnego pokoju. Jednak umieszczenie na stałe siłowni w każdym pokoju byłoby olbrzymim wydatkiem. Właśnie dlatego powstało zupełnie nowe rozwiązanie - ADAPTIVA G-WALL. ADAPTIVA G-WALL to łatwy do przeniesienia zestaw do ćwiczeń, który umożliwia trening na zaledwie trzech metrach kwadratowych. G-wall zapewnia kompletny i bezpieczny trening całego ciała przy jednoczesnym komforcie ćwiczeń w ciszy pokoju hotelowego.

Które rozwiązanie opłaca się najbardziej? To zależy przede wszystkim od klientów hotelu, czyli grupy docelowej. Dla każdej grupy docelowej inne wartości będą kluczowe. Jednak im więcej możliwości wyboru, tym więcej osób znajdzie opcję dla siebie. W konkurowaniu o najwyższą pozycję w rankingach to właśnie innowacyjne podejście do klienta np. za pomocą luksusowej siłowni hotelowej, może przechylić szalę.

Posiadanie siłowni w hotelu to wyznacznik standardu i podstawa do konkurowania z innymi hotelami w okolicy. Jest to szczególnie istotne w miejscach, gdzie znajduje się bardzo duża hoteli o podobnym standardzie, zakresie usług i cenie.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok