Internet na kartę – dostęp do sieci w dowolnym miejscu

[Artykuł sponsorowany]

6.09.2021, 11:53, akt. 11:54


Internet na kartę – dostęp do sieci w dowolnym miejscu
Internet na kartę – dostęp do sieci w dowolnym miejscu

Internet jest obecnie niezbędnym narzędziem, z którego można korzystać do szukania informacji, kontaktu ze znajomymi i wielu innych zadań. Na smartfonach, by połączyć się z siecią, używa się modułu Wi-Fi lub pakietów na kartę. Wystarczy tylko kupić odpowiedni starter i zarejestrować numer lub aktywować daną usługę z określonym transferem do wykorzystania. Wielu operatorów oferuje takie pakiety. Co warto wiedzieć przed wyborem internetu na kartę?


Dlaczego warto skorzystać z internetu na kartę?

Internet mobilny jest niezbędny, jeśli chcemy korzystać ze smartfona poza domem. W ten sposób niezależnie od miejsca można kontaktować się ze znajomymi, używać mediów społecznościowych, oglądać filmy, grać w gry online czy też szukać potrzebnych informacji. Internet na kartę będzie idealnym rozwiązaniem dla osób korzystających z sieci stosunkowo często. Warto pamiętać, że większość pakietów ma pewne ograniczenia. W przypadku ofert nielimitowanych, nawet jeśli szybkość transferu w pewnym momencie zaczyna spadać, to z internetu można korzystać cały czas.

Internet na kartę sprawia, że nie trzeba być w okolicy sieci Wi-Fi. Znikają jakiekolwiek ograniczenia – przy czym szybkość transferu nie różni się tak bardzo. Każdy operator sieci komórkowej obsługuje obecnie LTE, co samo w sobie daje wysokie prędkości przesyłu. Na rynku pojawia się nowa technologia, czyli 5G, dzięki czemu internet na kartę może bez problemu zastąpić domowe Wi-Fi.

Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty internetu na kartę?

Wybór jest naprawdę szeroki. Wśród dostępnych opcji znajdziesz wielu operatorów z różnymi ofertami o zupełnie innych cenach. Jeśli chodzi o pakiety internetu na kartę – warto wziąć pod uwagę koszt. Zwykle należy opłacać taką usługę co miesiąc. Najlepiej, by była ona oczywiście jak najtańsza.

W pierwszej kolejności trzeba wybrać starter, czyli samą kartę SIM z numerem telefonu. Tutaj wiele zależy od osobistych preferencji oraz dostępnych u danego operatora pakietów. Najlepiej zdecydować się na opcję, dzięki której otrzymujemy nielimitowany dostęp do internetu na kartę. W ten sposób nie trzeba pamiętać, ile pozostało nam danych do wykorzystania i czy na pewno będzie to wystarczająco. Obecnie tego typu oferty nie są zbyt drogie, oferuje je także wielu operatorów. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy po pewnym czasie szybkość internetu nie będzie ograniczona (np. po wykorzystaniu określonego limitu transferu).

Większość pakietów, na jakie można się zdecydować, charakteryzuje się daną ważnością – może to być zaledwie kilka dni lub nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od tego, jakiego operatora oraz konkretną ofertę wybierzesz. Warto również zwrócić uwagę na zasięg danej sieci. Decyduje to często o tym, jaką szybkość transferu będzie można uzyskać. Najlepsze parametry ma obecnie 5G – przy czym niestety nie każdy operator oferuje usługi związane z tą technologią. Dodatkowo należy pamiętać, że wymagany jest tutaj odpowiedni sprzęt obsługujący taką sieć (może to być np. nowszy smartfon, laptop czy tablet).

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok