Zlew granitowy

[Artykuł sponsorowany]

21.06.2022, 10:17, akt. 10:18


Zlew granitowy
Zlew granitowy

Zlewozmywak popularnie określany przez zdecydowaną większość z nas zlewem jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszych domów, mieszkań, a zwłaszcza kuchni czy aneksów kuchennych. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w miejscu zamieszkania, bez posiadania zlewu. Kiedy przystępujemy do projektowania czy remontowania kuchni, czy aneksów kuchennych, zwracamy przede wszystkim uwagę na to, jaki zlewozmywak tam zamontujemy. W poniższym artykule mam zamiar przedstawić więcej informacji na temat zlewu granitowego. Zapraszam do lektury.

Zlew - czym jest?

Zlew, czy raczej zlewozmywak, jest niczym innym jak zdecydowanie bardziej funkcjonalnym odpowiednikiem dobrze nam znanej umywalki łazienkowej. Jego zastosowania są dość szerokie, wśród nich możemy wyliczyć:

  • mycie naczyń,
  • mycie produktów spożywczych,
  • usuwanie zbędnych płynów, które pozostały po przygotowywaniu posiłków.

Zlew - podział

Ten obowiązkowy przedmiot, jaki znajduje się w każdej kuchni, czy aneksie kuchennym, czyli zlew można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą jest podział ze względu na liczbę komór, jaką posiada dany zlewozmywak, a może on posiadać, jedną, półtora, lub dwie komory. Następnie możemy podzielić go ze względu na posiadany przez niego ociekacz. Znajdziemy takie, które je posiadają, jak i takie, które ich nie mają. Kolejnym sposobem podziału zlewów będzie ze względu na posiadany przez nich kształt. Wyróżniamy zasadniczo trzy rodzaje: prostokątny, okrągły oraz trójkątny. Kolejnym sposobem, według którego możemy podzielić zlewozmywaki, jest sposób ich montażu. Możemy je podzielić zatem w następujący sposób: te, które są wpuszczane w blat te, które są nakładane te, które są na równi z blatem oraz te, które są podwieszane.

Kolejny sposób, który pozwala nam na podział zlewozmywaka to materiał, którego użyto do jego wykonania. Zlewy najczęściej produkuje się z następujących surowców: z żeliwa (te były produkowane w taki sposób do połowy XX w.), ze stali emaliowanej, ze stali nierdzewnej, zlew granitowy (czyli kompozytowe, które zazwyczaj składają się z mieszanki 20% żywicy akrylowej oraz 80% piasków granitowych), wykonane z kwarcu, oraz wykonane z ceramiki. Ponadto w przypadku zlewu wykonanego ze stali nierdzewnej, możemy dodatkowo je podzielić ze względu na sposób wykończenia powierzchni. Powierzchnia w zlewozmywaku wykonanym ze stali nierdzewnej może być gładka (satyna, jedwab, mat), albo też dekorowana (często posiadając przy tym swoje własne nazwy handlowe, np. dekor, len, mikrodekor, mikrolen, i tym podobne.

Zlewozmywak - dodatkowe wyposażenie

Może się zdarzyć tak, że zdecydujemy, iż zlewozmywak, który chcemy zamontować w naszej kuchni, bądź też aneksie kuchennym, powinien posiadać specjalne, dodatkowe funkcje. Jest to oczywiście możliwe, kiedy postanowimy zainwestować w dodatkowe wyposażenie. Zazwyczaj producenci zlewów oferują następujące możliwe wyposażenie dodatkowe: deska do krojenia (drewniana lub szklana), sitko służące do odcedzania (na przykład owoców, bądź też makaronu), dozownik do płynu do naczyń, ociekacz, który można nałożyć na komorę zlewu, specjalny koszyk, w którym możemy płukać warzywa lub owoce, młynek do odpadków, oraz zautomatyzowany korek do zlewozmywaka.

Zlew granitowy - cechy

Zlew granitowy posiada pewne charakterystyczne dla siebie cechy.

  • Po pierwsze jest efektowny, a mówiąc dokładniej, praktycznie zawsze wygląda dobrze, bez względu na to, w jakiej kuchni zostanie zamontowany.
  • Po drugie jest niezwykle trwały. Na chwile obecną zlewy granitowe należą do najtrwalszych dostępnych na rynku.
  • Po trzecie jest łatwy do utrzymania w czystości. Zlew granitowy by jak najdłużej pozostawał piękny, powinien być odpowiednio pielęgnowany. Nie jest to skomplikowany proces. Jeżeli jednak będziemy się do niego stosować, to możemy liczyć na gwarancję producenta nawet do dziesięciu lat.

Jeżeli planujecie Państwo remont swojej kuchni, czy aneksu kuchennego, albo całkowitą nową aranżacje, to zdecydowanie warto zastanowić się nad zlewem granitowym. Co prawda jest on droższy od innych, ale posiada wiele właściwości i cech, które zdecydowanie są warte swojej ceny.

 
 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok